VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové termíny pro podání daňových přiznání k dani z příjmů

Jablonecko – Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje.

23.2.2011
SDÍLEJ:

Vladimír Opatrný, předseda KHK Libereckého kraje a daňový poradce.Foto: DENÍK/ Lenka Střihavková

Nový daňový řád, který stanoví pravidla pro správu daní od l. ledna 2011, vychází vstříc daňovým poplatníkům, kteří sestavují a podávají daňová přiznání ze svých příjmů doslova na poslední chvíli.

Oproti předchozí zákonné úpravě, která striktně určovala, že přiznání k dani z příjmů musí být podáno nejpozději 31. března, nový daňový řád v § 136 stanoví, že daňové přiznání u daní vyměřovaných za zdaňovací období, které činí 12 měsíců, se podává nejpozději do 3 měsíců po uplynutí zdaňovacího období.

Toto ustanovení se vykládá tak, že posledním dnem pro podání daňového přiznání k dani z příjmů není 31. březen nýbrž 1. duben. Daňový řád rovněž stanoví (§252), že daňový subjekt je v prodlení, neuhradí-li splatnou daň nejpozději v den její splatnosti a povinnost uhradit úrok z prodlení za každý den prodlení, počínaje pátým pracovním dnem následujícím po dni splatnosti.

Jestliže nová pravidla daňového řádu převedeme do konkrétních termínů letošního roku, bez sankcí ze strany finančního úřadu vyvázne opozdilec, který daň z příjmů zaplatí do 7. dubna a daňové přiznání k této dani stihne podat do 8. dubna.

Nad radou a doporučením na závěr není třeba dlouho přemýšlet – podání daňového přiznání k dani z příjmů a zaplacení daně neodkládejte na nejzazší termíny.

23.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hnojte popelem

Několik stovek lidí si nenechalo ujít pálení čarodějnic u opavské „Sokolky“.

K Aréně se opět sletí čarodějnice

Z Lakatoše se stává žhavé zboží. Jak dlouho vydrží pod Ještědem?

Liberec – Co Dominik Lakatoš stihl za pouhé dvě sezony v seniorském hokeji, to někdo nedokázal ani za celou svou kariéru. Teprve dvacetiletý útočník hokejového Liberec už má ve své sbírce dva Prezidentské poháry, jeden titul a také stříbrnou medaili.

Náklaďáky převážely topný olej. Celníkům se podařilo zajistit nezdaněný náklad

Liberecký kraj – Tisíce litrů nezdaněného topného oleje skrývaly korby nákladních vozů mířících do Libereckého kraje z Německa. Celníkům se kontraband podařil odhalit při běžných kontrolách během uplynulých dvou týdnů.

Hlasujte pro nejhezčí miminko 17. týdne roku 2017

Liberecko - /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka vyfocená v 17. týdnu roku 2017. Hlasujte pro to nejhezčí!

Silnice kolem Souše je znovu průjezdná

Desná v Jizerských horách - Smědava Silnice II/290, vedoucí z Hejnic do Desné kolem vodní nádrže Souš, bude po zimní přestávce znovu průjezdná. Tento úsek je otevřený od dnešního rána.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies