Zlej Se(n) může směle myslet na kraj

Liberec – Okresní futsal: Boj o medaile bude ještě ke konci sezóny hodně zajímavý, poslední však zůstávají Prašivky.

2.2.2014

AVAST! ÚTOČÍ. Útočnou akci Libereckých Gazel táhne přes obranu Prašivek Filip Henzl (v bílých trenýrkách). Foto: Deník/ Miloslav Cihlář

V okresním futsalovém přeboru FT Zlej Se(n) porazil Greens a směle kráčí za postupem do krajského přeboru. GRUPS mohli bodovat s TTNF B, ale nezvládli závěr. York se s PRINTMAX rozešel smírem, Nord Servis přejel Makro a na druhý York tak ztrácí pouze bod. Al- chajda prohrála s Intermou krutě, protože nepředvedla vůbec špatný výkon. Gazely se výhrou nad posledními Prašivkami udržely v boji o medaile.

TTNF Liberec B – GRUPS C.F. Liberec 6:4 (2:2). Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. V 9. minutě šli domácí do vedení zásluhou Oberreitera, po čtyřech minutách vyrovnal Martinů. V podstatě ihned po rozehrání napřáhl domácí Jirsa a TTNF opět vedlo. Drželo více míč na kopačkách a vytvářelo si i slibné šance. Žádnou další ale nevyužilo, a tak přišel trest, když se v posledních vteřinách trefil na 2:2 Pikous. Do druhého poločasu vstoupili lépe Grups a Dostál je poprvé v zápase dostal do vedení a za tři minuty Horáček přidal čtvrtou branku. Ve 39. muž zápasu Toth snížil a čtyři minuty před koncem vyrovnal na 4:4. Hosté se v té chvíli sesypali a Neumann v 48. vstřelil vedoucí branku a tečku za zápasem udělal v poslední minutě opět Toth, který dovršil hattrick. Hosté byli velmi zklamaní, protože z dobře rozehraného utkání nakonec nezískali ani bod. Branky: Toth 3, Jirsa Václav, Oberreiter, Neumann – Martinů, Horáček, Dostál, Pikous.

FC York Liberec – PRINTMAX Liberec 5:5 (2:2). York minule zaváhal a tak potřeboval nutně zvítězit. Začátek vyšel lépe Printmaxu zásluhou Didiho. Za minutu Valko zvýšil. Domácí se proti dobré obranné hře soupeře těžko prosazovali, až v 15. se jim podařilo snížit zásluhou Štěpánka a ve 20. vyrovnal po obrovské chybě Starý. Printmaxu vyšel vstup i do II. půle a Sláma mu vrátil vedení. Ve 34. zvýšil na 4:2 Didi a o minutu později Valko na 5:2. V té chvíli to s Yorkem nevypadalo vůbec dobře. V 38. se prosadila posila domácích Habada a ten samý hráč v 41. snížil na rozdíl jediné branky. V té samé minutě přišlo i rozuzlení, kdy na konečných 5:5 vyrovnal Štěpánek. Domácí tak díky finiši v závěru utkání brali alespoň bod, se kterým byli nakonec spokojeni asi i hosté. Branky: Habada 2, Štěpánek 2, Starý – Didi 2, Valko 2, Sláma.

Nord Servis Liberec 1993 – Makro Liberec 8:0 (4:0). Nord Servis se již dotáhl po minulém kole na třetí Gazely a na druhý York již ztrácel pouze tři body. Soupeř mu cestu za vítězstvím hodně usnadnil, jelikož neměl gólmana, ani nikoho na střídání. Nord vedl od 9. minuty po brance Schejbala. Hosté se drželi a inkasovali až těsně před koncem poločasu, když už jim docházely síly. Zato hned třikrát. Ve 21. se prosadil Halama, ve 24. Průšek a v poslední minutě poločasu opět Halama. V úvodu II. poločasu se prosadil opět Schejbal a Nord vedl již 5:0. Makro se v té chvíli soustředilo hlavně na obrannou hru, aby utkání neskončilo debaklem. Ve 33. a v 34. minutě se trefil Knajbl (druhou branku vstřelil nádherně nůžkami přes hlavu). Gólovou tečku udělal stylově kapitán domácích Vítek Kirschner. Branky: Knajbl 2, Schejbal 2, Halama 2, Kirschner, Průšek.

Inter Interma Liberec B – Al- chajda Liberec 12:5 (5:4). Od začátku držela překvapivě otěže zápasu ve svých rukou Al- chajda. Prosadila se v 11. minutě zásluhou Stuchlíka, hned nato zvýšil Jaroš, ale okamžitě snížil Jarý. V 14. bylo vyrovnáno, když mířil přesně Kozák. Za další tři minuty šla Interma poprvé do vedení zásluhou Neumanna a poté vyrovnal Stuchlík. Ve 22. a 23. Kozák dovršil hattrick a domácí vedli 5:3, do poločasu pak snížil Meyer. Úvod druhé půle vyšel Intermě na výbornou a v rychlém sledu se prosadili Scheufler, Zeman a opět Kozák, který zvyšoval již na 8:4. Na 5:8 sice ještě snižoval Tvrzník, poté ale již branky stříleli jen domácí. Do konce zápasu se prosadili ještě Jarý, Kozák, Neumann a Soukup. Branky: Kozák 5, Neumann 2, Jarý 2, Zeman, Soukup, Scheufler – Stuchlík 2, Jaroš, Meyer, Tvrzník

Greens Liberec – FT Zlej Se(n) Liberec 4:6 (0:4). Lídr soutěže měl skvělý nástup a v 8. minutě skóroval Bína a za minutu Děkan. Poté si šance vytvořili i domácí, ale výborně zachytal Juriga, a tak gólově udeřil Rozmajzl. V poslední minutě poločasu navýšil na 4:0 Beneš. Na začátku II. půle vstřelil pátou branku Benek a s domácími to vypadalo hodně špatně. Ve 33. se ovšem prosadil Jedlička a hned za minutu přidal další trefu a domácí se dostali zpět do hry. Jirouš dokonce snížil na rozdíl dvou branek a schylovalo se k dramatickému závěru. To odmítl Toman šestou brankou. Za domácí korigoval z desetimetrového kopu Jirouš. Branky: Jedlička 2, Jirouš 2 – Bína, Děkan, Beneš, Benek, Rozmajzl, Toman.

Avast! Liberecké Gazely – FC Prašivky Liberec 9:3 (3:0). Poslední Prašivky prohrávaly po ránách Radka Tomáška a Donáta. Sice si vytvořily několik dobrých příležitostí, ale žádnou nevyužily, a tak těsně před poločasem zvýšil Radek Moc. Po přestávce pálili přesně Donát a Radek Moc. Pak se prosadily dvakrát Prašivky Hermanem. Další branky stříleli hlavně domácí. Prosadili se ještě Drzimala, Borák, Tomášek a Donát, který zkompletoval hattrick. Za Prašivky dal třetí gól Hnilička. Branky: Donát 3, Tomášek Radek 2, Moc Radek 2, Drzimala, Borák – Herman Martin 2, Hnilička Tomáš.

2.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

„Pořád se cítím jako ten kluk ze mlejna" říká herec Václav Helšus

Hnojte popelem

K Aréně se opět sletí čarodějnice

Liberec – U Arény v libereckém Sport parku opět zaplane oheň. Už tradičně se zde posledního dubna sletí čarodějnice z širokého okolí. Oblíbené Čáry u arény letos nabídnou celodenní program.

Z Lakatoše se stává žhavé zboží. Jak dlouho vydrží pod Ještědem?

Liberec – Co Dominik Lakatoš stihl za pouhé dvě sezony v seniorském hokeji, to někdo nedokázal ani za celou svou kariéru. Teprve dvacetiletý útočník hokejového Liberec už má ve své sbírce dva Prezidentské poháry, jeden titul a také stříbrnou medaili.

Náklaďáky převážely topný olej. Celníkům se podařilo zajistit nezdaněný náklad

Liberecký kraj – Tisíce litrů nezdaněného topného oleje skrývaly korby nákladních vozů mířících do Libereckého kraje z Německa. Celníkům se kontraband podařil odhalit při běžných kontrolách během uplynulých dvou týdnů.