Sedm zástupců měl Slovan v Třinci. Mezi ženami se v soutěži oštěpařek představila Simona Rychnová (12. místo), na 100 m pak v rozbězích skončila Blanka Plocarová. Mezi vytrvalci na 5000 m na 5. místě doběhl David Kučera v čase 14:49,00 min. Nejvíce se dařilo sprinterům, kdy čtveřice Jan Král, Radek Povýšil, David Kolář a Jan Trafina vytvořila nové osobní rekordy na 100 nebo 200 m. Kolářovi se podařilo probojovat na 100 m do finále, kde obsadil 7. příčku časem 10,63 s. "Vyrovnanost naší čtveřice a tréninkové úsilí kluci pak zúročili ve štafetě na 4x 100 m. V novém oddílovém rekordu se stali mistry republiky a výkon 40,68 s je pátým nejlepším časem docíleným oddílovou štafetou v české atletické historii," pochválil trenér Petr Jeřábek.

Když atletka Barbora Procházková není na trati, ráda tráví volný čas se svou rodinou a se svým přítelem.
„Na základce jsem předbíhala všechny kluky,“ říká úspěšná atletka

Největší medailovou sbírku si odvezli mladí atleti z Jablonce, kde se tohoto tzv. gigantu zúčastnilo přes 850 závodníků. Liberečtí junioři dominovali ve štafetách - čtveřice Jan Král, Adam Kleprlík, Jiří Zikmund a Jan Trafina dokázala ve shodné sestavě zvítězit v obou štafetách (4x 100 i 4x 400 m), což je také z historického pohledu unikátní výkon. "Navíc ve štafetě na 4x 100 m kluci časem 41,75 s překonali národní rekord, který od roku 1991 patřil pražské Slavii. Svou formu pak využili i k zisku individuálních medailí a vytvoření kvalitních osobních rekordů," potvrdil trenér Vít Zákoucký. Trafina byl druhý na 100 m v čase 10,70 s a třetí na dvojnásobné trati za 21,70 s, hned za ním skončil třetí Král na 100 m za 10,75 a bramborová medaile na něj zbyla na 200 m za osobák 21,83 s. „Tyto výkony nezůstaly bez povšimnutí reprezentačních trenérů. Tak ať se našim nadále daří a kéž by jejich úspěchy pomohly i k vytvoření důstojných tréninkových a závodních podmínek. Sedmnáct let starý povrch dráhy a sektorů na městském stadionu má již značné trhliny a k soutěžím je stadion v podstatě nezpůsobilý. Nebojíme se říci, že pro krajské město je takový stav přímo ostudný. Doufáme, že se nám ve spolupráci s městem podaří v co nejkratší době nalézt optimální řešení, jak stadion zrekonstruovat, aby se i v Liberci mohlo konat některé mistrovství a naši skvělí atleti se mohli představit doma,“ dodal Zákoucký.