Diváci mohli sledovat velmi pohledné a téměř nekonečné utkání se šťastným koncem pro domácí, kteří po celý zápas domácí dotahovali náskok hostů, a to i v tiebreaku v pátém setu. V něm začalo lépe Kladno, které udělalo méně vynucených chyb, a zaslouženě vedlo (3:6, 5:8).

Po změně stran přišel na podání Pešl a podařilo se mu hosty odtáhnout od sítě Chycené míče směřoval nahrávač Novák na Nesvačila, kterému se opět začalo dařit (10:9) a Dukle se vrátilo bodové vedení. I poslední míč utkání patřil Nesvačilovi, který nádherné 127 minut dlouhé utkání ukončil nekompromisně ze zadní zóny.

„Muselo to být pro diváky úplně fantastické utkání se šťastným koncem pro nás,“ neskrýval potěšení trenér Dukly Michal Nekola. „Jsem jenom rád, že jsme odčinili tu porážku doma s Benátkami, a navázali jsme na vítězství v Brně a v Havířově. Všechna tři vítězství byla hrozně těžká a navíc v tiebreaku. Můžu jenom klukům poblahopřát k jejich výkonu, bylo to super.“

Trenér Brownhouse Kladno Jindřich Licek mínil: „Domácí si zasloužili vyhrát, protože byli odvážnější, a my jsme hráli bojácně.“

Sety: -18, 21, -20, 19, 13. Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 127 minut. Diváků: 250. Liberec: Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch, Novák, libero Ticháček, střídali Jeslínek, Vodvárka, Fučík, Vampola. Trenér Michal Nekola. Kladno: Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Šrámek, Skladaný, libero Minařík, střídali Diviš, Sobotka, Barák. Trenér Jindřich Licek.