Výhra po pěti setech

Liberec - První porážku v soutěži připravili v sobotu volejbalisté Dukly Liberec mužstvu Kladna. V utkání 4. kola vyhráli Liberečtí po pětisetové bitvě 3:2.

12.10.2009

Liberecký kapitán Jan Jeslínek při obětavém obranném zákroku. Foto: Deník/Jan Škvára

Diváci mohli sledovat velmi pohledné a téměř nekonečné utkání se šťastným koncem pro domácí, kteří po celý zápas domácí dotahovali náskok hostů, a to i v tiebreaku v pátém setu. V něm začalo lépe Kladno, které udělalo méně vynucených chyb, a zaslouženě vedlo (3:6, 5:8).

Po změně stran přišel na podání Pešl a podařilo se mu hosty odtáhnout od sítě Chycené míče směřoval nahrávač Novák na Nesvačila, kterému se opět začalo dařit (10:9) a Dukle se vrátilo bodové vedení. I poslední míč utkání patřil Nesvačilovi, který nádherné 127 minut dlouhé utkání ukončil nekompromisně ze zadní zóny.

„Muselo to být pro diváky úplně fantastické utkání se šťastným koncem pro nás,“ neskrýval potěšení trenér Dukly Michal Nekola. „Jsem jenom rád, že jsme odčinili tu porážku doma s Benátkami, a navázali jsme na vítězství v Brně a v Havířově. Všechna tři vítězství byla hrozně těžká a navíc v tiebreaku. Můžu jenom klukům poblahopřát k jejich výkonu, bylo to super.“

Trenér Brownhouse Kladno Jindřich Licek mínil: „Domácí si zasloužili vyhrát, protože byli odvážnější, a my jsme hráli bojácně.“

Sety: -18, 21, -20, 19, 13. Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 127 minut. Diváků: 250. Liberec: Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch, Novák, libero Ticháček, střídali Jeslínek, Vodvárka, Fučík, Vampola. Trenér Michal Nekola. Kladno: Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Šrámek, Skladaný, libero Minařík, střídali Diviš, Sobotka, Barák. Trenér Jindřich Licek.

I v zimě se dá jezdit na kole

Jablonecko - Poslední dvě zimní sezóny se u nás rozšiřuje nový trend Fat bike. Kola s tlustými plášti slouží k jízdě na sněhu. Nedávno se příznivci fat biků sešli také v Držkově na druhém ročníku akce Fat bike challenge.

Smutná a Pedersen vyhráli jubilejní Jizerskou padesátku

Bedřichov - Kateřina Smutná si v seriálu dálkových běhů Ski Classics připsala páté vítězství za sebou.