VYBERTE SI REGION

Výhra po pěti setech

Liberec - První porážku v soutěži připravili v sobotu volejbalisté Dukly Liberec mužstvu Kladna. V utkání 4. kola vyhráli Liberečtí po pětisetové bitvě 3:2.

12.10.2009

Liberecký kapitán Jan Jeslínek při obětavém obranném zákroku. Foto: Deník/Jan Škvára

Diváci mohli sledovat velmi pohledné a téměř nekonečné utkání se šťastným koncem pro domácí, kteří po celý zápas domácí dotahovali náskok hostů, a to i v tiebreaku v pátém setu. V něm začalo lépe Kladno, které udělalo méně vynucených chyb, a zaslouženě vedlo (3:6, 5:8).

Po změně stran přišel na podání Pešl a podařilo se mu hosty odtáhnout od sítě Chycené míče směřoval nahrávač Novák na Nesvačila, kterému se opět začalo dařit (10:9) a Dukle se vrátilo bodové vedení. I poslední míč utkání patřil Nesvačilovi, který nádherné 127 minut dlouhé utkání ukončil nekompromisně ze zadní zóny.

„Muselo to být pro diváky úplně fantastické utkání se šťastným koncem pro nás,“ neskrýval potěšení trenér Dukly Michal Nekola. „Jsem jenom rád, že jsme odčinili tu porážku doma s Benátkami, a navázali jsme na vítězství v Brně a v Havířově. Všechna tři vítězství byla hrozně těžká a navíc v tiebreaku. Můžu jenom klukům poblahopřát k jejich výkonu, bylo to super.“

Trenér Brownhouse Kladno Jindřich Licek mínil: „Domácí si zasloužili vyhrát, protože byli odvážnější, a my jsme hráli bojácně.“

Sety: -18, 21, -20, 19, 13. Rozhodčí: Pavelek, Antušák. Čas: 127 minut. Diváků: 250. Liberec: Nesvačil, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch, Novák, libero Ticháček, střídali Jeslínek, Vodvárka, Fučík, Vampola. Trenér Michal Nekola. Kladno: Böhm, Fokt, Svoboda, Linz, Šrámek, Skladaný, libero Minařík, střídali Diviš, Sobotka, Barák. Trenér Jindřich Licek.

Ptačí chřipka u nás nehrozí

Liberecký kraj - Vzorky při expertize neprokázaly, že by uhynulá těla ptáků prokazovala známky nebezpečné nemoci.

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

Bílí Tygři opět vyhráli a extraligu vedou už o pět bodů!

Ml. Boleslav, Liberec – Hokejoví obhájci titulu nabírají mistrovskou formu a kralují extralize. Vedou ji už o pět bodů!