Stanislav Řezáč na Finlandii nestačil jen na Svärda

Liberec – Až ve vypjatém finiši podlehl dnes Stanislav Řezáč na Finlandia Hiihto, dálkovém závodě na 50 km v běhu na lyžích v Lahti, švédskému rychlíku Oskaru Svärdovi. Bojoval do posledních metrů.

1.3.2011

STANISLAV ŘEZÁČ.Foto: DB

„Ve sjezdu na fotbalový stadion mi Oskar ujel jedním ze dvou tunelů a získal asi dvacet metrů. Stahoval jsem ho, stahoval, ale už to nedotáhl… Chybělo asi půl metru,“ povídal jablonecký laufař. „Z mé strany to bylo dobré. Poslední týdny jsem tvrdě trénoval na Vasaloppet, to je můj hlavní cíl. Jely mi skvěle lyže, proto jsem tady mohl vyhrát. Stanislav je výborný ve finiši,“ řekl vítězný Oskar Svärd.

Lehce chumelilo, takže se dlouho držel velký balík. Posledních patnáct kilometrů byla lépe protažená stopa a začalo se závodit. Tahali Italové, Švédi a Řezáč. „Až posledních pět kiláků jsme to utrhli jen my dva s Oskarem a poctivě jsme střídali,“ dodal 37letý závodník Patria Direct teamu.

Nastoupil po týdenní závodní pauze, kdy vynechal estonský Tartu maraton, aby nasbíral síly před vrcholem sezony. Legendární Vasův běh na 90 km ze Sälenu do Mory se jede příští neděli ve švédském kraji Dalarna. Že by si to největší vítězství nechával až sem? Nezakřikněme to, prosím, přehnaným očekáváním…

Řezáč má letos výtečnou bilanci pouze na stupních vítězů – v klasikách FIS Marathon Cupu byl dvakrát druhý (König Ludwig lauf a Finlandia) a dvakrát třetí (Jizerská 50 a Marcialonga). K tomu vyhrál tři další klasiky jako doprovodné závody bruslařských laufů, ve kterých vždy bodoval (La Sgambeda, Dolomitenlauf, Transjurassienne).

Finlandia Hiihto 50 km C: Muži: 1. Svärd (Švédsko) 2:21,14,3, 2. Řezáč (PD team/Česko) -0,2, 3. Lind (Švédsko) -21, 4. Santus -22, 5. Carrara (oba Itálie) -22,2, 6. Dvoškin (Rusko) -35. Ženy: 1. S. Hansson (Švédsko) 2:40:37, 2. Lintzen (Švýcarsko) -13, 3. M. Saarinen (Finsko) -16.

FIS Marathon Cup po 7 závodech – muži: 1. Santus 413, 2. Ahrlin 381, 3. Svärd 350, 4. Řezáč 320, 5. A. Aukland (Norsko) 277. Ženy: 1. S. Hansson 557, 2. Valbusa (Itálie) 415, 3. Nyström (Švédsko) 341.

(tono)

1.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
Lídři politických stran.
9

Deník přiveze lídry politických stran za vámi. Přijďte na debatu

Vzhůru do Itálie! Liberecké aerobičky reprezentují Česko.

Sport Aerobic Liberec odletěl na mistrovství Evropy 2017

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Dožínky na Sychrově bodovaly, rozdávaly se i ceny za nejlepší potraviny regionu

Sychrov - Sirup proti rýmě od Kitla, krůtí hamburger z Brniště, žitný chléb z Jizerských pekáren nebo broskvový džem s mátou z Českého ráje. Celkem 9 potravin ve stejném počtu kategorií si z letošních dožínek odneslo ocenění za krajský výrobek roku.

Liberec doma zase úřadoval, odnesla to Mladá Boleslav

Liberec – Můj dům, můj hrad. Liberečtí hokejisté v domácí aréně zatím jen vítězí.

Hladký poprvé chytal proti Brnu. Liberecký kouč vsadil na jeho zvýšenou motivaci

Brno – Dočkal se až ve třetí sezoně po odchodu z Brna. Fotbalový brankář Václav Hladký dostal poprvé po přestupu do Liberce šanci chytat proti svému bývalému klubu. A pomohl Severočechům k výhře 2:1. „Byl to krásný návrat do Brna. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli a jsem rád, že jsem mohl chytat,“ liboval si šestadvacetiletý gólman.