Ve slovenském Prešově, kde se konalo 2. kolo Poháru Federací pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové Liberec velice úspěšně reprezentovalo celkem 14 děvčat v 17 závodních sestavách.

V kategorii seniorů se opět velmi dobře představila reprezentantka ČR Andrea Cvachová, která se umístila na skvělém 2. místě. „Kvůli drobným zaváháním ve dvou prvcích rovnováhy se jí nepodařilo obhájit její prvenství z loňského ročníku a skončila tak těsně za slovenskou reprezentantkou Perlácovou. Oběma závodnicím se podařilo překonat známku 19 bodů, což svědčí o jejich vysoké technické úrovni,“ sdělila trenérka Svatošová.

V kategorii juniorů startovala za liberecký oddíl loňská mistryně republiky Kristýna Bernátová, která se umístila na ne zcela oblíbené 4. pozici (18,37 bodů). „Týnka letos přestoupila do starší kategorie a v kategorii juniorů zůstane ještě další dva roky, takže se můžeme těšit na její další úspěchy,“ podotkla trenérka Niklová.

Největších úspěchů si Sport Aerobic Liberec vybojoval v kategorii starších žáků, kde se na krásné stříbrné příčce umístila Markéta Pilnáčková (17,62 bodů) a hned za ní na 3. místě skončila Adéla Procházková (17,42 bodů).

Na výborném 7. místě skončila mladičká Tereza Šoltysová (16,97) a 9. místo obsadila Lucie Čížková (16,13). V této věkové kategorii si prvenství v kategorii trojic vybojovala děvčata Adéla Procházková, Adéla Králová a Tereza Šoltysová známkou 17,17 bodů, které společně s Lucií Čížkovou, Markétou Pilnáčkovou a Barborou Nedvědovou v kategorii skupin získaly také zlato (16,95 bodů).

Nejmladší kategorii mladších žáků reprezentovalo šest děvčat – Jana a Markéta Fléglovy, Tereza Korábová, Nikol Perglerová, Pavla Štoková a Barbora Danielková, které v kategorii skupin vybojovaly pro Liberec další zlato (16,33 bodů).

V kategorii trojic se na výborném 2. místě umístily Jana a Markéta Fléglovy společně s Terezou Korábovou, které získaly cennou stříbrnou medaili. Na pěkném 5. místě skončily Nikol Perglerová, Pavla Štoková a Barbora Danielková. V jednotlivkyních si bramborovou medaili přivezla Jana Fléglová, která obsadila v konkurenci 23 závodnic skvělé 4. místo. 8. T. Korábová, 10. N. Perglerová, 12. M. Fléglová, 15. B. Danielková a 17. P. Štoková.

Nyní čeká všechny závodníky letní přípravné období, aby mohli rozvinout potřebné pohybové schopnosti a dovednosti a aby mohli Liberec co nejlépe reprezentovat na Mezinárodním mistrovství ČR, které se bude konat ve dnech 10. - 12. října v liberecké Tipsport aréně.