Sdruženáři Dukly Liberec startovali na SP v Lillehammeru

Lillehammer – Kvarteto sdruženářů Dukly Liberec reprezentovalo ČR na třetím a čtvrtém závodě seriálu Světového poháru v severské kombinaci.

9.12.2009

BĚŽECKÉ ÚSILÍ. Miroslav Dvořák (vpravo) pravidelně stahuje ztrátu ze skokanské části výtečným výkonem v běhu.Foto: Deník/ Martin Sidorják

S výjimkou Vodseďálka všichni v obou závodech v norském Lillehammeru, jenž kvůli sněhovým podmínkám nahradil původně plánovaný Trondheim, skončili v první třicítce a připsali si body do celkového hodnocení.

Tomáš Churavý byl vždy mezi nejlepšími dvaceti a v celkovém pořadí SP je momentálně na 13. místě s 69 body. Miroslav Dvořák je 23. (40 b.) a Tomáš Slavík 26. (36 b.).

V prvním lillehammerském závodě se Churavý a Dvořák seřadili na 17. a 18. pozici. Zvítězil Jason Lamy Chappuis z Francie o desetinu vteřiny před domácím Tandem a dostal se do čela průběžného pořadí seriálu.

Desátý muž hodnocení SP z minulé sezony Churavý si v desetikilometrovém běhu polepšil o dvě příčky oproti skokanské části a na vítěze ztratil necelou minutu. Mnohem větší posun se podařil Dvořákovi, jenž doběhl 1,3 vteřiny za Churavým, ačkoli byl po skoku až šestatřicátý. Na body dosáhl i pětadvacátý Slavík. Aleš Vodseďálek vyšel stejně jako v předchozích dvou dílech seriálu naprázdno (57. místo).

Lamy Chappuis vyhrál skokanskou část, nicméně celkový triumf si zajistil až po boji ve skupince s Tandem a Němci Frenzelem a Edelmannem. Třetí skončil stejně jako v obou závodech minulý víkend v Kuusamu Frenzel.

Lamy Chappuis se stal novým lídrem SP i díky absenci dosavadního vedoucího muže Manninena, jenž při svém comebacku senzačně obsadil první a druhé místo. Finský sdruženář v Norsku nestartoval, zato se poprvé představil další slavný navrátilec Gottwald. Rakouský olympijský vítěz, který v Kuusamu chyběl kvůli nachlazení, obsadil 15. pozici.

O den později obsadil Churavý v Lillehammeru 18. pozici, Slavík byl dvě místa za ním. Pro první triumf v kariéře si dojel Němec Tino Edelmann.

Churavý si v desetikilometrovém běhu mírně pohoršil oproti skokanské části, po níž mu patřila 17. příčka. Z kvarteta Čechů se nejvíce dařilo na můstku Slavíkovi, který však 12. příčku neudržel a obsadil 20. pozici.

Na body dosáhl ještě 28. Dvořák, jenž se na běžkách propracoval z konce čtvrté desítky. Naprázdno vyšel i ve čtvrtém závodu sezony 55. Aleš Vodseďálek.

Čtyřiadvacetiletý vicemistr světa z Liberce Edelmann dosáhl na první individuální vítězství v SP po osmém místě ve skoku. Do cíle doběhl 2,2 vteřiny před obhájcem celkového triumfu v seriálu Koivurantou z Finska, jenž o desetinu sekundy porazil lídra SP Lamyho Chappuise z Francie.

Další díl Světového poháru v severské kombinaci měl hostit Harrachov, který však trápí nedostatek sněhu, takže v Krkonoších se závodit nebude.

Žitavské lokálky se oprava nádraží nedotkne

Rekonstrukce nádraží v německé Žitavě, které od pondělí 13. srpna kompletně uzavřela kolejiště v obou směrech, se nedotkla oblíbené Žitavské úzkokolejky

Jiskra pomohla Lukášovi, který trpí mozkovou obrnou

Vratislavice nad Nisou – Kolem dvou tisíc lidí se přišlo podívat na charitativní fotbalové utkání mezi Real Top Praha a TJ Jiskra Vratislavice.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Příchovice – Nejnavštěvovanějším příchovickým místem je jistě rozhledna Maják Járy Cimrmana.