„Ještě podstatnější ale je, že se v absolutní většině startů podařilo jednotlivým závodníkům vylepšit svá životní maxima, tak jak to má na vrcholné soutěži být. Pro závodníky samotné, kterých nakonec k jednotlivým závodům cestovalo celkem jedenáct, je nejdůležitější jejich postavení v konečné výsledkové listině a i zde byli vidět," říká trenérka Jaroslava Nýčová.

Kategorie 10 a 11letých žáků měla svůj Pohár ČR v Plzni. Zde se nejvíce dařilo 10leté Veronice Blažkové, která získala 2x 1. místo (na 50 a 100 m prsa 40,73 a 1:28,98) a přidala 9. místo na 200 m polohový závod. Další závodníci Slavie Liberec startovali mezi 11letými a do nejrychlejší desítky se protáhl Samuel Čihula (2x 8. místo na 100 a 200 m znak). Nejlepší umístění dalších plavců: Vencálková 12. místo 800 m volný způsob, Hellmich 18. místo 200 m prsa a Hovorková 21. místo 100 m motýlek.

Dvanáctiletí z celé republiky se na své mistrovství sjeli do Trutnova, a tady zazářil Albert Moc, který každý ze svých šesti startů proměnil ve stupně vítězů, a to: 3x Mistr ČR 200 m motýlek 2:30,66, 100 m volný způsob 1:00,70 a 100 m polohový závod 1:08,92), 2x 2. místo: 100 m motýlek 1:08,67 a 200 m polohový závod 2:29,98 a 3. místo: 50 m volný způsob 27,87.

Čtrnáctiletí zamířili do Kopřivnice a z trojice zástupců Slavie byla nejvíc vidět Hana Kořínková (také na startu maximálně povolených 6 závodů) vždy v nejrychlejší desítce a také s medailí za 2. místo na 200 m motýlek 2:30,86. Dále byla: 2x pátá (800 m volný způsob a 400 m polohový závod), 2x 6. místo (200 m polohový závod a 100 m motýlek) a 9. místo na 400 m volný způsob. Holásek vybojoval 9. místo na 1500 m volný způsob a Jurčíková nejlépe 16. místo na 200 m motýlek.

Dorostenci a dospělí startovali v Plzni, kde se na startu představili i všichni reprezentanti, kteří se právě vrátili z mistrovství světa, které bylo v kanadském Windsoru. Sem se kvalifikovaly sestry Kořínkovy, starší Eliška v kategorii staršího dorostu a mladší Hana v kategorii open. Eliška plavala celkem tři finálové závody a vždy musela vylepšit svůj osobní rekord ke konečnému 7. místu na 400 m polohový závod 9. místu na 1500 m volný způsob a dvěma 10. místům na 200 m motýlek a 400 m volný způsob. Hana se v open kategorii probojovala na 15. místo na 200 m motýlek opět v životním maximu.