Nejprve cestovalo sedm plavců do Loun na Malou cenu. Zde se utkali se 240 závodníky 25 českých klubů. Více se tentokrát vedlo „pánské" části výpravy, když se tři závodníci dokázali probojovat až na stupně vítězů. Při každém svém startu na ně vystoupil Jan Jurčík, který v kategorii 9letých získal 2x 1. místo (50 m volný způsob a 100 m polohový závod), 2. místo 100 m znak a 3. místo 100 m volný způsob.

Stejně vynikající výkon předvedl Albert Moc mezi 12letými, ten svých šest startů proměnil v 1. místo 100 m volný způsob, 3x 2. místo (50 m motýlek a znak a 100 m polohový závod) a 2x 3. místo (100 m prsa a 200 m volný způsob). Na stupně vítězů zamířil ještě Samuel Čihula, který mezi 11letými zvítězil na 100 m znak a na poloviční trati získal bronz. Další plavci si také utvořili řadu nejlepších osobních výkonů s nejlepším umístěním: V. Mindlová 7. místo 100 m znak, Josef Jurčík 8. místo 50 m znak, E. Fojtíček 9. místo 100 m prsa a B. Vencálková 12. místo 50 m prsa.

Vzhledem k častým výpadkům z důvodu nemoci nakonec na závody Cena města Příbrami odcestovali pouze tři plavci. Soupeřili s 300 závodníky z 21 klubů. Svou medailovou sbírku zkompletovala Veronika Blažková, která zvítězila mezi 10letými na 50 m prsa, dále 2x 2. místo 100 prsa a polohový závod a 3. místo 50 m volný způsob. V kategorii 9letých a mladších bojovali dva plavci s nejlepším umístěním – Kobosil byl osmý na 50 m volný způsob a Procházka devátý na 50 m znak.