Plavci liberecké Slavie reprezentovali

Liberec – Nejvýraznější stopu na Letní olympiádě dětí a mládeže v Brně zanechal v plaveckých disciplínách Albert Moc ze Slavie Liberec, který jednou zvítězil a dvakrát skončil bronzový.

2.9.2017

SLAVIA LIBEREC. Zleva: Hellmich,Moc, Čihula, Vencálková, Mutori a Hovorková.Foto: Jaroslava Nýčová

Liberečtí sportovci dosáhli nejlepšího umístění – podle zisku bodů 8. místo mezi 14 kraji, podle zisku medailí dokonce 6. místo – za 16 zlatých, 20 stříbrných a 22 bronzových. Plavecký tým v počtu 24 závodníků tvořili plavci celkem pěti klubů Libereckého kraje, z toho ze Slavie Liberec byli tři dívky a tři chlapci, kteří vydatně přispěli k bodovému plaveckému zisku. Plavecké soutěže olympiády byly vypsány zvlášť pro žákovské ročníky 14, 13 a 12letých v modelu dopoledne rozplavby a odpoledne finále pro osmičku nejrychlejších každého ročníku.

Ve finále se šestkrát ze šesti možností představil Albert Moc, který se stal olympijským vítězem na 200 m motýlek (2:29,28), přidal dvě 3. místa na 100 m motýlek (1:07,58) a 200 m polohový závod (2:28,00). Dále 4. místo na 50 m volný způsob a 2x 6. místo na 100 a 400 m volný způsob. Pět finálových účastí vybojoval Čihula a získal dvě 2. místa na 100 a 200 m znak (1:12,04 a 2:37,49), 4. místo na 200 m volný způsob, 5. místo na 400 a 7. místo na 100 m volný způsob. Mutori přidala dvě 10. místa v závodech 100 m volný způsob a 200 m prsa. Za desítkou nejrychlejších, ale také s řadou nejlepších osobních výkonů se prezentovali: Hovorková, Vencálková a Hellmich.

2.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Psací stroj. Ilustrační foto.

Knižní recenze: Jsem romantik, ale léčím se

MARIE POSPÍŠILOVÁ Narodila se 18. září v liberecké porodnici mamince Haně Valachové z Višňové. Vážila 3,58 kg a měřila 49 cm.
5

Hlasujte pro nejhezčí miminko 38. týdne roku 2017

Již pošesté letos proběhnou Svatohubertské slavnosti na hradu Valdštejn

Turnov – Město Turnov pořádá v sobotu 30. září od 13 hodin pořádá šestý ročník Svatohubertské slavnosti na hradu Valdštejn.

Chrastava hraje na hřišti jabloneckého nováčka ve Mšeně

Liberec – Magnetem divizního fotbalu bude o víkendu jistě utkání nováčka ze Mšena, který dnes dopoledne, tj. v sobotu 22. září, od 10.15 hodin hostí Chrastavu, již opustil trenér Josef Petřík (druholigový Frýdek-Místek).

Frýdlant – Čtyřčlenná porota rozhodla, že z patnácti vzorků má nejlepší nakládané okurky letos Marie Cermanová.

Filmová recenze: Který je ten pravý?

Na film Který je ten pravý jsem vyrazil bez jakéhokoliv očekávání. No, vlastně upřímně s jedním ano, a to vypnout a pozitivně se naladit na nový pracovní týden. A to se podařilo na 110 %.