Oba liberecké týmy vyhrály!

Liberec -V Severočeské lize basketbalu mužů se po dlouhé době radovaly oba týmy z Liberce. Vyhráli samozřejmě Lynx Liberec a konečně také USK Slavia Liberec.

17.3.2017

Oba liberecké basketbalové týmy vyhrály. Lynx jsou stále první, USK Liberec se odpoutal ode dna.Foto: Deník / Cihlář Miloslav

BK Děčín vs. BA Lynx Liberec 40:81 (11:20, 22:35, 34:64)
Mladé družstvo domácích vsadilo na tradičně vysokou agresivitu a rychlost. "Ale až na pár chyb při obraném doskoku jsme se s tím slušně vyrovnali. Vyšel nám vstup do utkání, ve kterém jsme se ujali rychle desetibodového vedení. Ve druhé půli jsme na soupeře přitlačili, začali se vzdalovat ve skóre a nakonec přesvědčivě vyhráli o 40 bodů. Hráči zaslouží pochvalu za nasazení v jakém zápas odmakali," sdělil trenér Lukáš Bárta.
Body: Hanus 17, Bartel 16, Bím 13, Jelínek 9, Pastýřík 8, Lakomý 7, Obešlo 5, Teimer 4, Krejčí 2.
Fauly: 19:13, TH: 10/3:25/17, trojky: 5:10.

USK Slavia Liberec - Sluneta Ústí n. L. 95:77 (23:24, 53:45, 76:63)
Mnohanásobnému vítěz soutěže připravil téměř kompletní (9 hráčů) Liberec. Domácí nastoupili v základní sestavě - Šviha, Zmeškal, Janota, Vonička a Mraček a brzy vedli. Pak však ze hřistě pro malou zdravotní indispozici odešel Šviha a hra týmu se rozpadla. Soupeř využil tohoto nuceného střídání a otočil stav skóre. Do druhé čtvrtiny nastoupil Liberec opět se Švihou na rozehrávce a tento tah se ukázal jako rozhodující pro vývoj celého utkání. Domácím sice nevyšel vstup do II. půle, ale když se rozehráli Babak a Vonička, opět se dostali do téměř 20bodového trháku. "Jenže v závěru čtvrtiny se nám přestalo střelecky dařit, a tak hráči Slunety opět skóre korigovali na 76:63. Utkání jsme nakonec zvládli a bylo jenom velkou škodou, že jsme soupeře nepokořili stobodovou porážkou. Je nutno vyzdvihnout nenápadou hru Tomáše Janoty, který má zlatou ruku,"zhodnotil zápas trenér Jiří Klíma.
Body: Babak 19, Šviha 18, Janota 17, Mraček 12, Plášil 12, Vonička 9, Blaschke 8, Zmeškal, Novotný - Feigl 25, Bár 19, Výborný 14. Fauly: 23:14 + TCH trenéra, TH: 19/12:35/19, trojky: 7:6.
Dnes oba liberecké týmy nastoupí doma. Lynx od 19.45 hodin hrají v tělocvičně OU a PRŠ proti Mostu a hned zítra od 10.30 s Louny. USK Slavia Liberec má dnes od 19.30 na programu v harcovské hale Louny.

17.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Krematorium zvířat Česká Lípa je jediným zvířecím krematoriem v Libereckém, Úteckém, Karlovarském či Královehradeckém kraji. Klientům nabízí hned několik možností, jak se s domácím mazlíčkem důstojně rozloučit.
4

Za kremací zvířat jezdí do České Lípy stále více lidí

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Karpatské hry Miloslava Nevrlého stále okouzlují čtenáře

Liberec - Nakladatelství Vestri vydalo už osmé vydání oblíbené knihy Karpatské hry spisovatele Miloslava Nevrlého. Dá se předpokládat, že bude zase časem vyprodané.

Liga se blíží. Kluby řeší detaily

Liberec, Teplice – Liberec i Teplice zápasy o gól vyhrály. Kdo uspěje v boji o Juliše, to se ale teprve ukáže.