VYBERTE SI REGION

Mladí plavci TJ Slavie Liberec získávali závodní rutinu

Liberec - Bez bázně a hany se vrhli plavci Slavie do zimní části závodní sezóny. I když začátek trénování v Liberci nebyl již tradičně jednoduchý, hlavně kvůli tradiční odstávce plaveckého stadionu na Tržním náměstí do poloviny září. „Měsíc prosinec, ve kterém se budou konat mistrovství republiky jednotlivých kategorií, se neúprosně blíží, a tak je třeba získávat závodní rutinu," připomněla trenérka Jaroslava Nýčová.

7.10.2015
Fotogalerie
4 fotografie

Cena města Mladá Boleslav, závod vypsaný pro žákovské kategorie, měla na startu přes 320 závodníků z 22 klubů a mezi nimi i osmičku libereckých slavistů. Ti ukořistili tři třetí místa (2x Moc na 50 VZ v čase 31,3 sec. a na 100 M za 1:23,0, Tuž na 100 VZ za 1:08,9). Do nejlepší desítky ještě z Liberce pronikli: 6. Čihula 50 VZ, 7. Jurčíková 100 M, 8. Popovič 100 M. Nejlepší umístění zbývajících plavců bylo: 13. Holásek 100 M, 23. Vencálková 50 P a 71. Erlebachová 100 Z.

Další závod, Memoriál Sobotky v Berouně, byl obsazen 370 závodníky z 21 klubů a Slavii Liberec zde reprezentovala pouze Urbanová, která vždy byla mezi nejrychlejšími. Zvítězila na 200 P 3:06,7 min., druhá byla na poloviční trati za 1:25,3 min.

Následovaly dvě Podzimní ceny, v níž se čtyři plavci Slavie utkali v Litoměřicích se zhruba 200 závodníky ze 22 klubů a tři se probojovali až na bednu. Moc vybojoval dvakrát 2. místo na 200 Z za 2:58,2 min. a na 200 PZ za 2:57,8 min. Navíc ve finále vypsaného závodu na 200 VZ v čase 2:31,7 min. obsadil 3. místo. Kořínková se také probojovala do finále 200 VZ, kde doplavala šestá a medaili získala za 3. místo 200 Z 2:38,3, její mladší sestra Hana byla druhá na 100 M 1:14,3, Urbanová skončila na čtvrtém místě na 200 prsa.

Do Kolína, kde startovali pouze plavci devítiletí a mladší, se tři liberecká děvčata utkala se třemi stovkami závodníků ze 26 klubů. V některých disciplínách mělo startovní pole až 120 plavců. Blažková zde získala 2. místo 50 P 48,6 a 3. místo 100 P 1:46,5, Mindlová byla 21. na 50 Z a Bursová 43. na 100 VZ.

7.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:2
11

Mistr odvrátil ostudu a po obratu v poslední třetině udolal Vary

Psovod Jörg Kempe a fenka Hipi při pátrání po pohřešované Míše Patricii Muzikářové.
21

Německá fenka zachytila stopu ztracené Míši. Policisté vyhodnocují informace

Tajemství horské přírody odhaluje Severočeské muzeum

Liberec – Přírodovědná expozice v Severočeském muzeu není žádnou novinkou, stále ale láká návštěvníky. Ve středu 25. ledna mají ale lidé jednu z mála příležitostí, projít si ji se zasvěceným průvodcem a poutavým vypravěčem Martinem Pudilem

Sto tisíc pro Domov U Spasitele

Nákup andělů podpořil důležitou službu pro staré a nemohoucí lidi na  Frýdlantsku

Spolujezdecká osobnost z Podještědí – Pepa Král

Liberec - /ROZHOVOR/ Jako je Raimund Baumschlager nebo Hermann Gassner nazývaný multišampionem, Josef Král z Liberce může být nazývaný multispolujezdcem. Za svou dlouholetou kariéru odstartoval do více jak 230 soutěží a usedl na sedadlo spolujezdce (i když třeba jen na jednu soutěž) k téměř třiceti rallyovým jezdcům. První soutěže si připsal na své konto již ve druhé polovině osmdesátých let. Jen v letošní sezóně odnavigoval třináct soutěží a ještě ho nějaká čeká.