Mladí plavci Slavie Liberec na dvou závodech

Liberec - Další dva závody mají za sebou plavci Slavie Liberec. Nejprve se šest závodníků tradičně zúčastnilo Poháru Luna v Lounech. Soupeřili zde s plavci dalších 25 klubů celé republiky, zastoupených daleko početnějšími výpravami.

14.11.2014

SLAVIE LIBEREC. Plavecké naděje se svými trenéry na závodech v Kralupech. Foto: Jaroslava Nýčová

Proto těší 6. místo v soutěži klubů, podle získaných bodů, kdy se bodovalo do 6. místa v jednotlivých závodech. Závodnicím Slavie byla v této soutěži jako nejlepší umístění „předurčena" 3. místa, kterých získaly celkem pět. Shodně dvakrát tak doplavaly ve svých kategoriích sestry Kořínkovy. Starší Eliška na 200 m volný způsob a 200 m polohový závod, mladší Hana také 200 m volný způsob a 50 m motýlek a do počtu páté 3. místo přidala Jurčíková na 100 m volný způsob. Těsně pod stupni vítězů zůstala Urbanová 4. místo na 50 m prsa, a nejlepší umístění dorostenců měli Dlouhý 8. místo na 200 m volný způsob, a Bednář 18. místo na 50 m prsa.

Nejmladší plavci Slavie Liberec plavali na Malé ceně v Kralupech nad Vltavou. Tento závod byl vypsán pouze pro závodníky 10leté a mladší a Slavie jej obsadila celkem devíti plavci. Pro většinu z nich to byly vůbec první závody mimo mateřský bazén v Liberci, případně v sousedním Jablonci, ale mezi zhruba 230 závodníky 15 převážně středočeských klubů se určitě neztratili a z celkových 36 startů si pod dohledem svých trenérů Vencálkové a Blažka vytvořili hned 28x osobní maximum.

Až na stupně vítězů to dotáhl (hned 3x) Tuž, který zvítězil na 50 a 100 m volný způsob a byl druhý na 50 m motýlek. Nejlepší umístění dalších závodníků Slavie: Moc 5. místo 50 m znak, Fojtíček 6. na 50 m prsa, Mutori 7. na 50 m prsa, Blažková 10. na 50 m prsa, Hellmich 16. na 100 m prsa, Čihula 20. na 100 m volný způsob, Mindlová 28. na 100 m prsa a Vencálková 30. na 100 m znak. Vzhledem k tomu, že v některých závodech a kategoriích 10letí a 9letí a mladší startovalo přes 50 závodníků, je i umístění Libereckých velmi slušné.

14.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hnojte popelem

Několik stovek lidí si nenechalo ujít pálení čarodějnic u opavské „Sokolky“.

K Aréně se opět sletí čarodějnice

Z Lakatoše se stává žhavé zboží. Jak dlouho vydrží pod Ještědem?

Liberec – Co Dominik Lakatoš stihl za pouhé dvě sezony v seniorském hokeji, to někdo nedokázal ani za celou svou kariéru. Teprve dvacetiletý útočník hokejového Liberec už má ve své sbírce dva Prezidentské poháry, jeden titul a také stříbrnou medaili.

Náklaďáky převážely topný olej. Celníkům se podařilo zajistit nezdaněný náklad

Liberecký kraj – Tisíce litrů nezdaněného topného oleje skrývaly korby nákladních vozů mířících do Libereckého kraje z Německa. Celníkům se kontraband podařil odhalit při běžných kontrolách během uplynulých dvou týdnů.