Liberečtí capoeiristé získali devět ze dvanácti medailí

Liberec - Vem Camará Capoeira měla v Liberci mistrovství republiky mládeže do 14 let

22.4.2015

LIBERECKÉ FINÁLE. Tomáš J. Mühl (čelem) a Vojta Žák.Foto: Jan Tesař

Nejvyšší české soutěže Capoeiry pro mládež do 14 let se zúčastnilo přes 150 capoeiristů, kteří absolvovali přípravné semináře, jež vedli Mestre Paçoca (Sandro F. Dos Santos) z Klagenfurtu a nejlepší čeští trenéři.

Sto čtrnáct odhodlaných sportovců ze dvanácti měst se pustilo do eliminačních bojů o postup do finále, které proběhlo ve Vratislavickém kulturním centru 101010 a shlédlo je přes 300 diváků. „I když se to zdá nemožné, i letos potvrdili zástupci Liberce úžasnou fyzickou i psychickou připravenost a získali devět z 12 medailí, což je historický rekord. Celá soutěž byla jak výkonnostně, tak organizačně o velký kus posunuta a je to také skvěle hozená rukavice do Opavy, kde bude mistrovství republiky dospělých," uvedl hlavní trenér a organizátor akce Tomáš „Robocop" Zummer.

Soutěž byla tradičně rozdělena do tří věkových kategorií A 12 14 let, B 9 11 let a C 6 8 let.

V nejmladší kategorii C se za Liberec do finálové dvanáctky probojovali Michal Sykáček, Lukáš Janda, Matouš Košek a Robin Pavlů. „Matouš s Robinem přes svůj nízký věk a krátkou dobu v tomto sportu předvedli skvělé výkony a obsadili 11. a 12. místo, což je pro ně veliký úspěch. Lukáš Janda je velmi talentovaný, technický chlapec, předvedl krásné hry a skončil osmý. Michal Sykáček patřil již od začátku k favoritům soutěže a po perfektním výkonu mu o jeden bod uteklo prvenství, které získal jeho tradiční soupeř Soukup z Hradce Králové," potvrdil Zummer. Třetí byla Šolcová z Hradce Králové.

V prostřední kategorii B se do dvanáctky probojovali čtyři liberečtí zástupci. David Stupka se po kvalitním výkonu nakonec radoval z 10. místa. Další tradiční liberecký trojlístek Tomín, Žák, Mühl se i letos společně probojoval do finále a nakonec si i rozdělili medaile, jen v jiném pořadí než před rokem. Na 1. místě skončil přesvědčivě Vojta Žák, kterému zbylo do finále nejvíce sil. Za ním skončil Tomáš J. Mühl, který letos zaznamenal veliký výkonnostní vzestup a celou soutěž si vyloženě užíval. A papírový favorit kategorie Matyáš Tomín se naopak celou soutěž jakoby trápil, ale jako zkušený matador (4x mistr ČR) si bronzovou medaili pohlídal.

V nejstarší kategorii A se do dvanáctky dostali čtyři Liberečáci. Filip Chmelík svou bojovnou hrou nakonec dosáhl na 7. místo, o příčku výše skončil Štěpán Bednář, který ukázal rozhodně nejvíc porazových technik, ale na našlapané finále to letos nestačilo. „Kdyby před soutěží někdo řekl, že náš Jan Šťastný porazí Stavinohu, asi by s ním mnoho lidí nesouhlasilo, ale v průběhu celé soutěže bylo více než jasné, že tomu tak bude. Oba dva předvedli výkony nad rámec své kategorie a neuvěřitelnou precizností a čistotou technik přesvědčil Honza porotu i publikum, že je jasným vítězem," hodnotil Robocop. Stavinoha byl druhý a třetí velmi talentovaná Žádná z Mladé Boleslavi.

V doplňující kategorii akrobatických sól se vyhlašoval pouze vítěz kategorie: Kategorie C Michal Sykáček, Kategorie B Matyáš Tomín, Kategorie A Jan Šťastný (všichni Liberec).

Autor: Redakce

22.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Přípravné utkání mezi týmy FC Slovan Liberec a FK Turnov se odehrálo 26. července na stadionu U Nisy v Liberci.