Liberecké na mistrovství světa v gymnastickém aerobiku

Liberec - Čtyři nominace v juniorkách si vybojovaly reprezentantky libereckého oddílu

23.6.2010

LIBERECKÉ TRIO. Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová. Foto: SAL

Letošní šampionát pod federací FIG proběhl za účasti reprezentantů z 35 zemí ve francouzském Rodézu. Reprezentantky libereckého oddílu Sport Aerobic Liberec z Aerobic centra na sídlišti Kunratická soutěžily pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové.

Juniorky Adéla Procházková byla 20. a Kristýna Bernátová sedmnáctá. Liberecká trojice ve složení Bernátová, Procházková a Wernerová obsadila 14. místo. Skupina ve složení Bernátová, Procházková, Wernerová, Kočová, Pilnáčková a Čížková skončila čtrnáctá. V seniorkách byla Andrea Cvachová 29., v kategorii trojic Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová byly jedenadvacáté.

Jako první se představily juniorky Adéla Procházková a Kristýna Bernátová. „Adéla startovala jako první z České republiky a předvedla velice dobrý sportovní výkon. Se známkou 18,050 bodů se umístila v konkurenci 53 závodnic na výborném 20. místě. Ke konci startovního pole pak startovala Kristýna Bernátová, která zacvičila skvěle a se známkou 18,450 bodů a 17. místem se tak obě děvčata zařadila mezi první dvacítku juniorské světové špičky,“ přiblížila Niklová. V této kategorii se očekávaně stala vítězkou Rumunka Maria Bianca Becke.

Další kategorií, kde měl Liberec své zastoupení, byla kategorie trojic. Liberecká trojice ve složení Bernátová, Procházková a Nikola Wernerová zacvičila bez většího zaváhání a s opět uznanou plnou obtížností a vysokou známkou 18,584 bodů obsadily v konkurenci 29 týmů výborné 14. místo. I v této kategorii zvítězilo Rumunsko před druhým triem z Japonska a třetím z Maďarska.

Jako poslední startovala v juniorské kategorii skupina ve složení Bernátová, Procházková a Wernerová, Tereza Kočová, Markéta Pilnáčková a Lucie Čížková. „Děvčata se bohužel dopustila několika větších technických chyb a tak známka 17,142 bodů stačila v této ne tak obsazené kategorii jen na 14. místo,“ hodnotí Svatošová. Medailové pořadí bylo: Rumunsko, Itálie a Čína.

V seniorských kategoriích získal Liberec dvě nominace – v kategorii jednotlivkyň reprezentovala několikanásobná mistryně ČR Andrea Cvachová a v kategorii trojic soutěžilo trio Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová.

„Kategorie žen je tradičně nejvíce obsazená, a tak měla Andrea možnost poměřit se s dalšími šestapadesáti závodnicemi. Andree se sestava vydařila, ale i přesto se se známkou 18,250 bodů umístila až na začátku druhé poloviny, na 29. místě. Konkurence neustále narůstá, výkony se zlepšují a známky zvyšují,“ říká Niklová. Mistryní světa se pro rok 2010 stala Lopez z Brazílie, před Bianchi z Itálie a Milen z Nového Zélandu.

V trojicích získala děvčata Cvachová, Mrklasová a Wernerová známku 17,8 bodů a obsadila pěkné 21. místo. „Šampionát uzavřel první polovinu letošní závodní sezóny a nyní čeká všechny závodnice náročné přípravné období, ve kterém musí zvýšit svou fyzickou kondici a technickou připravenost, aby se na příštích světových soutěžích měly lepší šanci zařadit třeba i mezi finálovou elitu,“ dodává trenérka Barbora Svatošová.

23.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Oprava silnice. Ilustrační snímek.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.

Pohřešovaný senior byl nalezen bez známek života

Frýdlantsko – Rozsáhlé dvoudenní pátrání po 96letém Břetislavu Pokorném z Liberce nemělo šťastný konec. Bezvládné tělo starého muže nalezli policisté několik kilometrů od Nového domu v Lázních Libverda, kde byl ubytovaný.

Porucha polykání je stále podceňovaná diagnóza

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Mluvit, číst, psát, polykat. Dovednosti, kterým většina nevěnuje ani myšlenku, nebývají pro lidi po cévní mozkové příhodě samozřejmostí. Právě jim i řadě dalších pacientů pomáhá v českolipské nemocnici klinická logopedka Jana Vacková.

Tramvaje do Liďáků nepojedou

Liberec – Ne za pět minut dvanáct, ale v hodině dvanácté přichází modernizace tramvajových kolejí v Rumunské ulici, tedy z Fügnerovy ulice na Šaldovo náměstí.