VYBERTE SI REGION

Kondoři prohráli v prodloužení

Liberec - V dalším ligovém basketbale prohráli Kondoři Liberec na hřišti Hradce Králové, když se rozhodovalo v prodloužení.

14.2.2012

Kondoři v útoku.Foto: Silvie Lintimerová

Hradec Králové Kondoři - Liberec 95:84 pp

(24:16, 48:40, 61:63, 77:77)

V prvním dějství utkání šel Liberec do vedení, domácí trpělivou hrou a 100% proměňováním trestných hodů drželi krok. Vedení se Hradečtí ujali poprvé v 8. minutě a úvod dotáhli na 24:16. Houževnatí Kondoři se nevzdali, v polovině dějství druhého bylo opět srovnáno 29:29. Dvě minuty před poločasem se Hradec dostal do dvoubodového vedení, které dokázal navýšit na poločasových 48:40. Dramatický souboj se odehrával i po přestávce. Kondoři vyrovnali stav, kdy ve 27. minutě na tabuli svítilo znovu nerozhodné skóre 58:58. Třetí čtvrtinu Liberec ovládl 23:13 a do poslední části normální hrací doby šel s vedením 63:61. Dvě minuty před závěrečnou sirénou prohrávali domácí o pět bodů, jenže bojovným výkonem dokázali stáhnout náskok a utkání skončilo v normálním čase 77:77. V prodloužení rozhodly především trestné hody, které domácí zachránily. Ze 13 jich proměnili dvanáct a utkání dotáhli do vítězného konce 95:84 (prodloužení 18:7). Bohužel rozhodlo také to, že Kondoři měli vyfaulované čtyři hráče. Rozhodovaly trestné hody v prodloužení, faulů se Kondoři dopustili celkem 33x, domácí pouze sedmnáctkrát. A bez diskuze vyhráli ti šťastnější.

Liberec zaznamenal devět trojek, domácí dali tři, ale doskok pod oběma koši patřil domácím. Hradec měl neuvěřitelné číslo 56 (24 v obraně a 32 v útoku), trestné hody 46:35, Liberec 15:9…

Body: Macela 19, Peterka 14, Švandrlík 10 Kuchálik 23, Příhonský 18, Němeček 15, Šírek 11, Honzák 9, Němčok 4, Lakomý 4, Bárta, Beránek. Fauly: 17:33, TH: 46/35:15/9. Trojky: 4:9.