Kondoři prohráli v prodloužení

Liberec - V dalším ligovém basketbale prohráli Kondoři Liberec na hřišti Hradce Králové, když se rozhodovalo v prodloužení.

14.2.2012

Kondoři v útoku.Foto: Silvie Lintimerová

Hradec Králové Kondoři - Liberec 95:84 pp

(24:16, 48:40, 61:63, 77:77)

V prvním dějství utkání šel Liberec do vedení, domácí trpělivou hrou a 100% proměňováním trestných hodů drželi krok. Vedení se Hradečtí ujali poprvé v 8. minutě a úvod dotáhli na 24:16. Houževnatí Kondoři se nevzdali, v polovině dějství druhého bylo opět srovnáno 29:29. Dvě minuty před poločasem se Hradec dostal do dvoubodového vedení, které dokázal navýšit na poločasových 48:40. Dramatický souboj se odehrával i po přestávce. Kondoři vyrovnali stav, kdy ve 27. minutě na tabuli svítilo znovu nerozhodné skóre 58:58. Třetí čtvrtinu Liberec ovládl 23:13 a do poslední části normální hrací doby šel s vedením 63:61. Dvě minuty před závěrečnou sirénou prohrávali domácí o pět bodů, jenže bojovným výkonem dokázali stáhnout náskok a utkání skončilo v normálním čase 77:77. V prodloužení rozhodly především trestné hody, které domácí zachránily. Ze 13 jich proměnili dvanáct a utkání dotáhli do vítězného konce 95:84 (prodloužení 18:7). Bohužel rozhodlo také to, že Kondoři měli vyfaulované čtyři hráče. Rozhodovaly trestné hody v prodloužení, faulů se Kondoři dopustili celkem 33x, domácí pouze sedmnáctkrát. A bez diskuze vyhráli ti šťastnější.

Liberec zaznamenal devět trojek, domácí dali tři, ale doskok pod oběma koši patřil domácím. Hradec měl neuvěřitelné číslo 56 (24 v obraně a 32 v útoku), trestné hody 46:35, Liberec 15:9…

Body: Macela 19, Peterka 14, Švandrlík 10 Kuchálik 23, Příhonský 18, Němeček 15, Šírek 11, Honzák 9, Němčok 4, Lakomý 4, Bárta, Beránek. Fauly: 17:33, TH: 46/35:15/9. Trojky: 4:9.

14.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.