Judoclub Liberec bodoval na dvou akcích

Liberec - Mladí judisté z Judoclubu Liberec měli dvě akce.

23.5.2015

JUDOCLUB LIBEREC. Zleva nahoře: trenér Vágner, Vlček, trenér Malinek, pod nimi zleva: Nieplová, Hruška, Solenský, Laščáková. Foto: JCL

Do německého Ortrandu vyrazilo smíšené družstvo žáků, kterým se podařilo vybojovat třetí místo. Velkou radost udělal trenérům Oliver Solenský, který ve váze do 42 kg nenašel přemožitele a zvítězil. Všech pět utkání vyhrál před časovým limitem a získal v každém utkání maximální počet bodů. Nadějní Radim Vlček a Jan Hruška vybojovali ve váze do 46 kg bronzové medaile. Anežka Laščáková statečně hájila klubové barvy, ale po zaváhání a prohře ve třetím utkání jí patřila nakonec druhá příčka, a to ve váze do 48 kg. Pavla Nieplová, která hostovala za liberecký klub, obsadila ve váze do 52 kg 2. místo, když nestačila na favorizovanou závodnici z Polska.

Judoclub Liberec byl ještě na USK Cupu, pořádaným Universitním Sportovním Klubem v pražské sportovní hale Na Folimance. V kategorii dorostenců obsadili po velmi vyrovnaných bojích bronzové medaile Kamil Novák (55kg) a Vojtěch Schejbal (46 kg). S velkým nasazením, ale bez medailového umístění, absolvovali turnaj Jaroslav Urban (60 kg) a Jonáš Maryško (66 kg), kteří shodně obsadili sedmou příčku.