Pavel Bouma se stal vítězem Přeboru ČR ve třídě nad 600 ccm

Liberec - Jezdec Road Racing Liberec Pavel Bouma skončil na Hungaroringu druhý a celkově ve třídě Volná nad 600 ccm zvítězil, Řezníček odstoupil a patří mu celkově 4. místo. MČR motocyklů na okruhu Hungaroring v Maďarsku se jelo v rámci evropského poháru AlpeAdria Cup.

20.9.2008

S číslem 12 jede Pavel Bouma. Foto: Foto: RRL

Liberečtí jezdci Petr Řezníček s Pavlem Boumou se věnovali poznávání okruhu, na kterém se jezdí F1. „Charakter okruhu tomu trochu i odpovídal, místo bezpečnostních štěrkových zón jsou asfaltové plochy zakončené zdí. Tři půlhodinové volné tréninky jsme se smíšenými pocity zakončili odpoledne (Bouma v nich měl lehčí pád přes jezdce před ním spadlého a narazil si nepříjemně zápěstí) a najeli k 1. kvalifikaci třídy Volná nad 600,“ uvedl Řezníček.

Počet jezdců nebyl tak vysoký jako na českých okruzích, proto jsme byli sloučeni s třídou Volná do 600, což nebylo úplně ideální. I přes ne moc zažitý okruh si vyjeli slušné startovní pozice (Řezníček 3., Bouma 5. a po druhé kvalifikaci druhý den se ještě posunul na 4. místo, takže RRL byl opět v 1. řadě roštu kompletní).

Pak ještě absolvovali kvalifikace do mistrovské třídy Superstock 1000 (SSt 1000), kde byli 21. Řezníček a 22. Bouma na roštu v rámci AACupu, respektive 7. a 8. ze 13 startujících českých jezdců.

„Večer jsme nastoupili do závodu Volné třídy s tím, že nám stačí dojet do 6. místa, abychom si zajistili celkové první (Bouma) a 2. místo (Řezníček). Bohužel tentokrát přišla smůla v podobě závady na mém motocyklu a musel jsem v 6. kole z 11 vypsaných odstoupit z těsného boje o 2. místo, když jsme jako čtveřice v čele měli už slušný náskok. Potýkali jsme se kvůli velkému vedru (přes den 34 - 36°C) se špatným chlazením motorek. Pavel dokončil závod na 2. místě a stal se tak s náskokem vítězem Přeboru Volné třídy nad 600 pro rok 2008. Pro mě tento výpadek znamenal propad z celkového 2. místa na čtvrté,“ dodal Řezníček. I tak je to pro tým Road Racing Liberec skvělý výsledek a úspěšná sezóna.

Druhý den oba absolvovali závod třídy Superstock, kde šlo spíš se ještě více naučit okruh. Proto závod jeli na pneumatikách z předešlého dne. Paradoxně se celkem dařilo, kdy Řezníček dojel těsně na 4. místě z českých jezdců a Bouma přijel jako pátý z 11 Čechů na startu. MČR třídy Superstock 1000 skončil Řezníček po pouze dvou odjetých závodech na celkově 10. místě z 22 jezdců.

Jezdec RRL Řezníček jel předposlední závod vytrvalostního podniku YCEC (Yamaha Czech Endurance Cup) v Mostě. Po minulé výhře v 6hodinovém závodě, taktéž na mosteckém autodromu Řezníček s Liborem Milotou (tým Motorace) přijeli s jediným cílem - zopakovat výsledek i v tomto závodě, tentokrát na 4 hodiny. Závod absolvovali pouze ve dvou a již od první půlhodiny to byl zajímavý boj.

„Proti nám nastoupil i tým s čerstvým mistrem republiky třídy Superstock1000 (Kamil Prager), přesto se nám bezchybnou jízdou podařilo zvítězit v naší třídě Superbike a i absolutně. Celkově tedy vede tým Motorace, ve kterém hostuji, o 4 body a je tak před závěrečným závodem na 6 hodin (25. 9. v Brně) vše otevřené.

Do závodu dáme, tentokrát tři jezdci (já a kolega z RRL Bouma spolu s hlavním zástupcem týmu MOTORACE Milotou), vše, aby se tým mohl stát pro rok 2008 celkovým vítězem YCEC,“ řekl Petr Řezníček.