Pavel Bouma se stal vítězem Přeboru ČR ve třídě nad 600 ccm

Liberec - Jezdec Road Racing Liberec Pavel Bouma skončil na Hungaroringu druhý a celkově ve třídě Volná nad 600 ccm zvítězil, Řezníček odstoupil a patří mu celkově 4. místo. MČR motocyklů na okruhu Hungaroring v Maďarsku se jelo v rámci evropského poháru AlpeAdria Cup.

20.9.2008

S číslem 12 jede Pavel Bouma. Foto: Foto: RRL

Liberečtí jezdci Petr Řezníček s Pavlem Boumou se věnovali poznávání okruhu, na kterém se jezdí F1. „Charakter okruhu tomu trochu i odpovídal, místo bezpečnostních štěrkových zón jsou asfaltové plochy zakončené zdí. Tři půlhodinové volné tréninky jsme se smíšenými pocity zakončili odpoledne (Bouma v nich měl lehčí pád přes jezdce před ním spadlého a narazil si nepříjemně zápěstí) a najeli k 1. kvalifikaci třídy Volná nad 600,“ uvedl Řezníček.

Počet jezdců nebyl tak vysoký jako na českých okruzích, proto jsme byli sloučeni s třídou Volná do 600, což nebylo úplně ideální. I přes ne moc zažitý okruh si vyjeli slušné startovní pozice (Řezníček 3., Bouma 5. a po druhé kvalifikaci druhý den se ještě posunul na 4. místo, takže RRL byl opět v 1. řadě roštu kompletní).

Pak ještě absolvovali kvalifikace do mistrovské třídy Superstock 1000 (SSt 1000), kde byli 21. Řezníček a 22. Bouma na roštu v rámci AACupu, respektive 7. a 8. ze 13 startujících českých jezdců.

„Večer jsme nastoupili do závodu Volné třídy s tím, že nám stačí dojet do 6. místa, abychom si zajistili celkové první (Bouma) a 2. místo (Řezníček). Bohužel tentokrát přišla smůla v podobě závady na mém motocyklu a musel jsem v 6. kole z 11 vypsaných odstoupit z těsného boje o 2. místo, když jsme jako čtveřice v čele měli už slušný náskok. Potýkali jsme se kvůli velkému vedru (přes den 34 - 36°C) se špatným chlazením motorek. Pavel dokončil závod na 2. místě a stal se tak s náskokem vítězem Přeboru Volné třídy nad 600 pro rok 2008. Pro mě tento výpadek znamenal propad z celkového 2. místa na čtvrté,“ dodal Řezníček. I tak je to pro tým Road Racing Liberec skvělý výsledek a úspěšná sezóna.

Druhý den oba absolvovali závod třídy Superstock, kde šlo spíš se ještě více naučit okruh. Proto závod jeli na pneumatikách z předešlého dne. Paradoxně se celkem dařilo, kdy Řezníček dojel těsně na 4. místě z českých jezdců a Bouma přijel jako pátý z 11 Čechů na startu. MČR třídy Superstock 1000 skončil Řezníček po pouze dvou odjetých závodech na celkově 10. místě z 22 jezdců.

Jezdec RRL Řezníček jel předposlední závod vytrvalostního podniku YCEC (Yamaha Czech Endurance Cup) v Mostě. Po minulé výhře v 6hodinovém závodě, taktéž na mosteckém autodromu Řezníček s Liborem Milotou (tým Motorace) přijeli s jediným cílem - zopakovat výsledek i v tomto závodě, tentokrát na 4 hodiny. Závod absolvovali pouze ve dvou a již od první půlhodiny to byl zajímavý boj.

„Proti nám nastoupil i tým s čerstvým mistrem republiky třídy Superstock1000 (Kamil Prager), přesto se nám bezchybnou jízdou podařilo zvítězit v naší třídě Superbike a i absolutně. Celkově tedy vede tým Motorace, ve kterém hostuji, o 4 body a je tak před závěrečným závodem na 6 hodin (25. 9. v Brně) vše otevřené.

Do závodu dáme, tentokrát tři jezdci (já a kolega z RRL Bouma spolu s hlavním zástupcem týmu MOTORACE Milotou), vše, aby se tým mohl stát pro rok 2008 celkovým vítězem YCEC,“ řekl Petr Řezníček.

20.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Masopustní veselice na sychrovském zámku.
5

Masopustní veselice přilákala na sychrovský zámek stovky lidí

FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Liberec – Hrály se další přípravné fotbaly, v nichž se zejména činili hráči z VTJ Rapid Liberec, které Velký Šenov obšťastnili desítkou.

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.