Jana Slatinská ze Slavie TU Liberec a Ondřej Klimeš ze Slovanu Vesec slaví první vítězství na oblastním turnaji

Liberec - V Proboštově se konal 1. oblastní turnaj Libereckého a Ústeckého kraje mladšího žactva v badmintonu. Z oddílu Slavie TU Liberec se turnaje zúčastnili Petr Polec, Kateřina Havelková, Jana Slatinská a Bára Nováčková.

24.10.2008

Ilustrační foto.Foto: REUTERS/Lee Jae-Won

Ve smíšené čtyřhře byli vylosováni Polec s Nováčkovou proti páru Super Stars Mostu Ondrášek – Andrusová a vyrovnaně s nimi odehráli pouze první set. Havelková hrála s veseckým Ondřejem Klimešem. Zpočátku se jim souhra moc nedařila a první set s párem Novotný – Jelínková (Baník Most) vyhráli velmi těsně. Druhý set byl jednoznačný (23:21 a 21:7).

Ve čtvrtfinále narazili na druhý nasazený pár Dokládal – Justrová (Super Stars Most). Mostecký pár byl lepší a zaslouženě zvítězil ve dvou setech 21:14 a 21:11. Slatinská měla za partnera teplického Elsnice. Jako první nasazený pár zvládli první kolo proti páru Tipta – Sklenářová (Chemička Ústí n. L.), když vyhráli ve třech setech (19:21, 21:14, 21:11). Ale ve 2. kole nestačili Hofmanovi a Karochové z Baníku Most a prohráli s nimi 16:21 a 15:21.

V soutěži jednotlivců byl Polec nalosován v 1. kole proti Řehákovi z Proboštova, který byl nad jeho síly. Stejně jako Polec, i Nováčková sbírala na tomto turnaji první zkušenosti. Hamsová (Proboštov) v 1. kole byla nad její síly. Havelková porazila v 1. kole bez nejmenších problémů Gerychovou (Chemička Ústí n. L.) 2:0 (21:10, 21:11).

Ve čtvrfinále se utkala s Volmutovou (Most), se kterou odehrála vyrovnaný, pěkný zápas a o její prohře (15:21 a 15:21) rozhodla nakonec větší úderová síla soupeřky. Za svůj výkon si však zaslouží pochvalu. Stejnou pochvalu si zaslouží i teprve desetiletá Jana Slatinská, která po třech týdnech tréninkové pauzy dokázala bez větších problémů postoupit do semifinále, když vyřadila nejprve ústeckou Láníkovou a poté teplickou Hrbáčkovou. V semifinále se střetla s Karochovou z Mostu.

V závěru druhého setu scházely Slatinské jen dva míče k vítězství a k postupu do finále. Ve třetím setu došly Slatinské síly a prohrála ho 12:21. V zápase o 3. místo s přemožitelkou Havelkové Volmutovou vyhrála jednoznačně 23:21 a 21:4. Zůstal tak pro ní post náhradníka na republikový badmintonový turnaj GP A nejmladší kategorie. Na republikový turnaj se probojoval vesecký Ondřej Klimeš, který dvouhru chlapců na oblastním turnaji celkově vyhrál.

Polec si zaslouží velkou pochvalu za svůj výkon ve čtyřhře chlapců. Společně s Jankovičem (Super Stars Most) si dobře rozdělilli úlohy a teplickému páru Valtr – Hrbáček byli vyrovnanými soupeři. O vítězství teplických 2:1 (20:22, 21:18 a 21:16) tak rozhodla jejich větší zápasová zkušenost. Havelková s Nováčkovou to měly těžší, Volmutová s Jelínkovou (Baník Most) byly lepší.

Největší naděje na úspěch ve čtyřhře měla Slatinská společně s Karochovou z Baníku Most. I ony spolu hrály poprvé a semifinálový třísetový zápas s domácí dvojicí Hamsová – Cardová se stal pořádnou bitvou. Rovněž finále s párem Justrová – Andrusová (Super Stars Most) bylo velmi vyrovnané, Karochové se Slatinskou se nakonec podařilo vyhrát 2:1 (18:21, 21:13, 21:18). Vítězství je posunulo do nominace na republikový turnaj GP A kategorie mladšího žactva. které se uskuteční v Českém Krumlově v termínu 1. - 2. listopadu.

24.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Pervitin. Ilustrační foto.

Do kraje přivezl přes kilo pervitinu

Policie. Ilustrační snímek

Policie chytila vandaly při činu

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Liberecký kraj – Policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze.

KRÁTCE ze světa libereckého fotbalu

Liberecko – Jablonné porazilo Šluknov, proti silné Spartě to nešlo a přípravné fotbaly na Liberecku.

Žitavské lokálky se oprava nádraží nedotkne

Rekonstrukce nádraží v německé Žitavě, které od pondělí 13. srpna kompletně uzavřela kolejiště v obou směrech, se nedotkla oblíbené Žitavské úzkokolejky

Jiskra pomohla Lukášovi, který trpí mozkovou obrnou

Vratislavice nad Nisou – Kolem dvou tisíc lidí se přišlo podívat na charitativní fotbalové utkání mezi Real Top Praha a TJ Jiskra Vratislavice.