I. liga házené:

Jiskra Havlíčkův Brod - Loko Liberec 30:32 (15:15)

Domácí házenkářky bez nemocné Kafkové začaly zostra a díky střelecké potenci Burdové s Vrbkovou se dostaly v 10. minutě do vedení 7:3, po krásné akci Kolesové to bylo 10:6. Jiskra byla aktivnější, postupně se ale hra vyrovnala a v půlce poločasu Liberecké srovnaly na 12:12.

Děvčatům z Vysočiny se nedařila střelba, zahazovala jednu tutovku za druhou, včetně dvou sedmiček. V kolektivu Liberce střelecky kralovala Kalčíková, jejím střelám švihem zespoda nedokázala brodská obrana účinně čelit a Liberec otočil skóre na 12:13. V závěru první části se však probudila hbitá Špásová a třemi góly zařídila, že se do kabin šlo s vyrovnaným skóre 15:15.

Hned po pauze se dvakrát prosadila Krejcarová (17:15), liberecká děvčata však držela až do stavu 18:18 krok. Poté přišly chvíle rychlé domácí Brožové, v rozhodujících okamžicích se dokázala prosadit a zařídila slibné vedení Brodu 22:19. Jenže Liberecké se najednou proměnily v dračice, přidaly na důrazu i rychlosti a čtvrt hodiny před koncem se dostaly do vedení 23:22. Hostujícím házenkářkám se dařilo, na co sáhly, téměř každá střela znamenala gól. Domácím nevycházelo vzdor evidentní snaze vůbec nic, po přestávce neměly svůj den ani gólmanky. Liberec pět minut před koncem utekl na 28:25 a Jiskra na zvrat již neměla psychickou sílu.

„Do druhého poločasu jsme nastupovali s odhodláním zápas dovézt do vítězného konce a potvrdit stoupající formu. Do 15. minuty jsme se dotahovaly mírný náskok soupeře, ale pak v rozmezí šesti minut jsme získali rozhodující náskok čtyř branek, který jsme si udrželi i přes mohutný tlak domácích až do konce. Rozhodla větší vůle po výhře. Velké zlepšení je ve zrychlení hry a úspěšném zakončení. Pochvalu zaslouží všechny hráčky za nasazení a bojovnost,“ sdělila trenérka Kateřina Adamová.

Havlíčkův Brod: Burdová 5, Brožová 5, Kopicová 4, Špásová 4, Vrbková 4.
Liberec: Kuběnová, Šteffanová 9, Kuhnová, Rezlerová 1, Houserová 1, Křečková, Havlíčková 1, Kropíková 3, Smolíková 1, Vélová 1, Bezchlebová, Kalčíková 8, Kastnerová 7.