Futsalové drama Andy s nešťastným koncem

Turnov - Ve druhé futsalové lize ztratil Andy Liberec všechny body v Turnově. Tři body zachránil Dalmachu v závěru syn libereckého trenéra Josef Petřík.

16.12.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Už ve dvacáté vteřině Dalmach inkasoval po střele Zemana. Z pohledné akce brzy srovnal Bernard, ale hosté šli opět do vedení Zemanem a vzápětí byl stav 3:1 pro Andy po přesné narážečce Makuly s Helceletem. Šance se střídaly na obou stranách. Z jedné domácí Krejčík ve skluzu trefil pouze tyč a za hosty Helcelet poslal dělovku do břevna. Domácí se v samém závěru poločasu přece jen prosadili. Kratochvíl vybojoval už téměř ztracený balón a ještě ho stačil nahrát před bránu Zíky, kde ho zcela volný Kulhánek uklidil do sítě – 2:3.

Po změně stran Liberečtí dostali během devadesáti vteřin tři branky. Petřík se proháčkoval mezi obránci a jeho akci zastavil až faul na hranici brankoviště. K trestnému kopu se postavil Kulhánek, který nejprve napálil břevno, napodruhé gólmana a až třetí střela skončila v síti. V 23. minutě šel Dalmach poprvé do vedení. Z úhlu se přesnou střelou k tyči prezentoval Kratochvíl.

Nedůslednost obrany domácích potrestal samostatnou akcí zakončenou střelou nad padajícího Horáčka Daníček. Zápas se vyvíjel jako na houpačce a Andy šel do vedení gólem Zemana. Za nastřádané fauly rozhodčí nařídili desetimetrový kop proti hostům a Kulhánek ranou k tyči nedal Zíkovi šanci – 6:6. Hektický závěr utkání vzal na sebe Pepa Petřík. Minutu před koncem vstřelil vítězný gól Petřík, který se trefil šťastně hlavou po centru Bakeše.

„Se silným soupeřem jsme sehráli vyrovnané utkání se šťastným koncem. Konečně jsme otočili zápas, ve kterém jsme ještě dvě minuty před koncem prohrávali,“ komentoval zápas hrající trenér Jaroslav Mencl. „Byl to perfektní zápas, i když jsme prohráli. Ale určitě se ctí,“ uvedl prezident Andy Andreas Mrija. „Soupeř hrál dobře a jistě výkony nepatří do spodní části tabulky,“ poznamenal.

Byl to poslední zápas první části soutěže, v níž je Andy druhý. „Vcelku jsem s umístěním spokojený, i když jsme tři zápasy prohráli. Jedenadvacet bodů je dobrá výchozí pozice pro odvety, v nichž máme většinu silných týmů doma. Určitě nebudeme chtít další soupeře pouštět v tabulce před sebe,“ sdělil Mrija.

Branky: Kulhánek 3, Petřík 2, Bernard, Kratochvíl – Zeman 4, Helcelet, N. Daníček. Rozhodčí: Gryc, Smreček, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Andy Liberec: Zíka - Janáček, O. Kutílek, Němec, Zeman, Bína, Helcelet, Sentivan, Makula, Holeček, N. Daníček.

Ostatní výsledky 11. kola: Radobýl Litoměřice – SK Kladno 4:2, FK Mladá Boleslav – Arsenal Benešov 4:8, Čechie Slaný – Slavia TU Liberec 9:6, Alfa Liberec – Indoss Plzeň 3:11, K-Pedros Tábor – Balticflora Unt. Teplice 7:5.

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.

Hlasujte pro nejhezčí miminko 29. týdne roku 2017

Liberecko - /GALERIE, HLASOVÁNÍ/ - Představujeme vám miminka vyfocená ve 29. týdnu roku 2017. Hlasujte pro to nejhezčí!

FOTOGALERIE: Farmářské trhy nabízejí celou řadu domácích produktů

Liberec – Původní centrum města Liberec opět pomalu ožívá. Zásluhu na tom mají i Farmářské trhy v Kostelní ulici, které se konají každý čtvrtek od 8:00 do 17:00. Společně s pláží na náměstí dodávají Liberci tu pravou jiskru.

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Liberecko – Přibudou místa na volné venčení psů, neznámý zloděj navštívil dva byty v Turnově a Liberec ocení finančním darem dobrovolné hasiče.