Alfa Liberec - Kadaň 12:4 (4:2)

Hosté se čtyřmi novými hráči vsadili na pozornou obranu před svým vápnem a rychlé protiútoky. Naopak domácí se prezentovali celoplošným napadáním. A v tomto duchu se odehrával celý poločas. Jako první se mezi střelce zapsal ve 4. minutě Kotyza po ukázkových narážečkách s Novotným. Hosté o minutu později srovnali.

V 6. šla Alfa znovu do vedení, ale v téže minutě bylo opět srovnáno. Hosté měli dostatek sil, takže stačili držet krok, a když domácí nedali ani vyložené šance z bezprostřední blízkosti, vycítili šanci. Potřetí se domácí do vedení dostali v 11. minutě. Obraz hry byl stejný, stálý tlak Alfy narušovali hosté občasnými protiútoky. Více uklidnění pro domácí přinesla závěrečná minuta, ve které zvýšili na 4:2.

Druhá půle začala nešťastnou vlastní brankou a hosté byli opět ve hře. Jenže osmiminutový časový úsek patřil jednoznačně Alfě, která sedmi brankami stanovila skóre na 11:3.

Hosté za stavu 3:7 zkusili hru s pěti hráči v poli, ale poté, co dvakrát rychle inkasovali, šel gólman zpět do branky. Hosté stále bojovali, snížili na 4:11, ale na zdramatizování zápasu neměli. Poslední branku vstřelil v 39. minutě z desetimetrového kopu Krejčík. „Jsem rád, že se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce i poslední domácí utkání letošního roku. Zápas nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. My jsme v první půli nedali několik tutovek, naopak ve druhé půli jsme proměnili většinu svých příležitostí a hlavně zlepšili hru dozadu, což nakonec vedlo k přesvědčivé výhře,“ uvedl manažer Alfy Jiří Ouředník.

Branky: Hozda 4, Krejčík 2, Kuželka 2, Kotyza 1, Vrabec 1, Novotný O. 1, Procházka 1.
Alfa: Novotný Petr - Kotyza, Procházka, Runt, Vrabec Pavel, Kuželka, Krejčík, Hozda, Novotný Ondřej.