Slavia TU Liberec - Kladno
1:6 (0:2)

Zápas byl herně vyrovnaný a do poločasu měly oba celky po pěti vyložených šancích. Hosté však dokázali dva brejky využít, zato Liberec byl jalový, i když v závěru půle byl útočník sám před brankářem. Kladno dokázalo v průběhu II. poločasu navýšit na 3:0, proto trenér Lukáš Dubový stáhl počet hráčů na šest. Liberec začal více napadat soupeře v rozehrávce a snížil na 1:3. Přicházely další šance, jenže ty nedokázali domácí proměnit, jen jednou nastřelili břevno. Zato hostům vyšel brejk na 4:1 a pátou trefu přidali z trestného kopu. „Nebyli jsme kreativní vepředu a také tak kvalitní jako soupeř. I když ten většinu gólů dal po brejcích,“ podotkl Dubový.

Branka: Houra. Slavia TU: Vykoukal - Beran, Tunák, Beránek, Husák - Bobek, Houra, Dufek, Hegr.

Litoměřice - Andy Liberec
10:3 (3:1)

Utkání začalo pro Liberec dobře a ujal se vedení. Přestože měl Andy herně navrch, přístup většiny hráčů byl dost laxní, takže byli u všeho druzí. Do poločasu domácí otočili skóre a ve druhé půli zvýšili na 5:1. V brance po dvouleté absenci chytal Kvapil, ale ten i přes inkasované góly byl nejlepším hráčem Liberce. Hosté, kteří se moc nesnažili, zkoušeli hrát power-play, která trvala deset minut, ale dali jen dvě branky. Zato domácí byli „na koni“ a přidali dalších pět kusů. „Hráli jsme hrozně špatně, i když sestava nebyla optimální. Většina hráčů byla jako na výletě,“ stěžoval si prezident Andreas Mrija, který pět porážek po sobě nepamatuje. „Čekal jsem na větším hřišti, které nám vyhovuje, lepší výkon. Jenže jsme byli u všeho pozdě,“ dodal. Tým bude mít po herním fiasku schůzku, kde se čeká mytí hlav a jistě takový výkon nezůstane bez následků. „Uděláme vše pro to, abychom se vrátili do hry a dostali se do play-off,“ potvrdil Mrija.

Branky: Němec 2, Bína. Andy: Kvapil - Bína, Jíra, Němec, O. Kutílek, Janáček, Makula, P. Kutílek.

Tři hráči z Andy (Němec, Makula a Král) budou hrát navíc ještě I. ligu sálového fotbalu za Jilemnici. „Máme dobrou spolupráci s Jilemnicí a hráčům to herně pomůže. Určitě se do termínů vejdeme,“ upřesnil Mrija poslední novinky.