Dva bronzy z mistrovství světa

Liberec - Dvě bronzové medaile zásluhou Viktorie Taušové a Michala Vika a jedno páté místo, to je zisk liberecké výpravy na Mistrovství světa shotokan, které se konalo v tureckém Istanbulu. Česká republika na mistrovství obsadila celkově skvělé 4. místo ze 45 států.

12.4.2013

PŘED MEŠITOU. Liberecká výprava karatistů zapózovala před mešitou v Istanbulu.Foto: Slavia TU

Karatisté ze Slavie TU Liberec startovali ve složení Filip Dittrich, Tomáš Dittrich, František Chudoba, Lukáš Vik, Michal Vik, Viktorie Taušová, Ondřej Blín, Jakub Kočí společně s trenéry Martinem Rethym a Terezou Matějkovou.

V kategoriích žáků Tomáš Dittrich nastoupil v kategorii kumite 10 11 let do 30 kg. Redbull, jak se libereckému závodníkovi přezdívá, se dostal do první šestnáctky a tam prohrál s ruským závodníkem.

Franišek Chudoba přešel přes tři eliminační kola, bohužel v posledním zápase, který by mu zajistil medaili, prohrál s pozdějším vítězem, závodníkem z Ázerbájdžánu a nakonec mu patřilo „pouze" 5. místo. „Naši nejmladší nás opravdu mile překvapili, takové zápasy jsme u nich ještě neviděli. To, co jsme celé tři měsíce trénovali, jim vycházelo. Fanymu se povedlo vyhrát dva zápasy před limitem, a to jeden dokonce za 20 sekund," svěřila se Tereza Matějková.

Další den byl v režii kadetů a juniorů. Jako první nastoupili kataři Lukáš Vik a Ondřej Blín, kterým nepřál los a oba v 1. kole cvičili proti největším favoritům. Lukáš proti závodníkovi z Venezuely a Ondřej proti domácímu tureckému závodníkovi, a oba tyto souboje prohráli. V kategoriích kumite zápasila Viktorie Taušová, která v kategorii obsazené převážně domácími závodnicemi získala bronzovou medaili, v prvním zápase dokonce deklasovala soupeřku v poměru 7:1. Jako jeden z nejžhavějších kandidátů na medaili se představil Filip Dittrich, který nastoupil proti tureckému závodníkovi, a bylo to znát. „Rozhodčí Turka velmi podporovali, to za co Filipa trestali, zato tureckému soupeři udělovali body. Bohužel Filip nedokázal tento souboj zvrátit a prohrál," poznamenala Matějková. Jakub Kočí, jenž sbíral první zkušenosti na takovémto velkém turnaji, nepřešel v eliminacích přes ruského závodníka.

Třetí den se představili senioři a veteráni. Jako první nastoupil Michal Vik, který startoval v kategorii kata masters 46 50 let. Po dvou vyhraných kolech se mu podařilo dostat do pětice nejlepších závodníků a nakonec získal bronzovou medaili.

Poslední nadějí na medaili byla zkušená závodnice a trenérka Tereza Matějková, která startovala v kategorii kumite do 55 kg. Na Tereze byla znát roční závodní pauza, a tak se mezi nejlepší nedokázala probojovat přes potřebná eliminační kola.

„Na mistrovství jsme se připravovali tři měsíce, trénovali jsme každý den, někdy i dvakrát denně. Forma se nám podařila perfektně načasovat, a i ti méně zkušení předváděli opravdu kvalitní výkony. Největším problémem bylo, že turečtí organizátoři z důvodu velkého počtu závodníků (zhruba 2000) zrušili repasáže, které umožňují boj o bronzovou medaili všem závodníkům, které porazil finalista. To nás hodně limitovalo, jelikož většina z našich závodníků narazila na budoucí medailisty. Kategorie byly jak kvalitně tak kvantitativně velmi obsazeny, například Tomáš Dittrich startoval v kategorii dvaapadesáti závodníků nebo Ondřej Blín narazil na loňského mistra světa v kata týmech. S výsledky jsme byli spokojeni, ačkoli jsme tajně doufali v medaile od ostřílených borců jako Dittricha a Vika. Velké díky patří sponzorům, a to firmám Livox a Tixik, kteří nám umožnili na tento výjezd vůbec odjet," shrnula Tereza Matějková.

Tento týden čeká závodní týmy karate Slavie TU Liberec nominační turnaj na mistrovství republiky, na konci dubna se zúčastní jednoho z největších evropských turnajů, který se bude konat v Hradci Králové.

12.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

BARNABÁŠ KONVALINKA Narodil se 15. srpna v liberecké porodnici mamince Radce Konvalinkové z Liberce. Vážil 3,12 kg a měřil 51 cm.
11

Hlasujte pro nejhezčí miminko 33. týdne roku 2017

Jablonecký trenér Zdeněk Klucký.

Agresivita na úkor krásy! Jablonce spřádá plány, jak poprvé zvítězit

Hvězdou českého YouTube je Ben Cristovao

Globálním hitem YouTube se letos v létě stala španělská píseň Despacito. V Česku ji ale překonávají domácí hity v čele s písní od Bena Cristovaa, kterou na internetu sleduje stejný počet lidí jako u obrazovek nejsledovanější televizní pořady.

Liberec – Hanzl, Budzel a Strnad. Trojice nejlepších hráčů jarní části FORTUNA Tip ligy čtenářů Libereckého deníku se sešla v liberecké restauraci Plzeňka - Duli na slavnostním vyhlášení soutěže.

RECENZE: Retro pro tátu. Strniště pro Jana Svěráka

Laskavé retro z těžké doby. Natočené podle klíče Obecné školy. To je v kostce nový film Jana Svěráka Po strništi bos, který režisér natočil spíš kvůli otci nežli kvůli sobě.

Vzpruha. Češi v generálce skolili Kanadu! Nekola bere na ME i trio z Dukly

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Před evropským šampionátem v Polsku si připsali cenný skalp. Čeští volejbalisté zakončili jablonecký kemp výhrou nad bronzovým týmem Světové ligy Kanadou.