Dukla zabojovala, otočila klíčový duel s Příbramí a vyhrála 3:2

Liberec – Chtěli tři body, mají dva. Volejbalisté Liberce, úřadující mistři extraligy, otočili téměř ztracený zápas doma s Příbramí. Dukla v klíčové bitvě prohrávala už 0:2, ale dokázala si vynutit rozhodující pátý set, který ovládla 15:11.

21.2.2017

Dukla Liberec. Ilustrační foto.Foto: ČTK/Radek Petrášek

Severočeši tak po vydřené výhře 3:2 (-12, -19, 20, 17, 11) zůstali ve hře o kýžené čtvrté místo (tam poskočila Příbram), na které dvě kola před koncem základní části ztrácejí ze šestého místa už jen dva body.

„Pro nás je teď každý bod důležitý. Musíme se zvednout a začít pořádně hrát. Už to ale nemáme ve svých rukách. Pokud chceme v play off začínat doma, musíme všechno vyhrát a čekat na zaváhání soupeřů," uvědomuje si liberecký veterán Lubomír Staněk.

ÚVOD ZE ZLÉHO SNU

Dukle se nedaří, k prohrám v Lize mistrů se v poslední době přidaly také tři extraligové nezdary. Sérii porážek obhájci titulu přerušili jen před dvěma týdny proti Karlovarsku, ale Příbram nakonec dokázali zdolat i podruhé v ročníku.

Úvod zápasu byl pro Severočechy jako ze zlého snu, v prvním setu uhráli svěřenci trenéra Michala Nekoly pouhých 12 bodů. Příbram utkání i dál ovládala, hosté výborně blokovali a Renovica zakončoval jeden útok za druhým.

Liberec procitl až v závěru třetí sady, zpřesnil obranu a dokázal snížit, ve čtvrtém setu pak soupeře rozstřílel servisem Galabov. I v tie-breaku vyšla Dukle koncovka, při Patuchově podání domácí volejbalisté unikli na 14:10 a druhý mečbol proměnil nekompromisním útokem Leikep.

Autor: Pavel Mikeš, ČTK

21.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Z Jehly jsou vidět Lužické hory, Labské pískovce i České středohoří.

Stožáry skrz Lužické hory nechtějí

Velitel Městské policie v Turnově Luboš Trucka

Městské policii chybí peníze i lidé. Jak nalákat mladé muže?

V Jablonci navrhli blyštivou korunku pro Dívku roku 2017

Jablonec n. N., Praha – /GALERIE/ V jabloneckém ŠENÝRu navrhli blyštivou korunku pro Dívku roku 2017. Slunce na ní splývá s vodou.

Společně oživí slávu Lužických hor

Liberecký kraj - Po šesti stech milionech let, kdy přírodní vlivy formovaly oblast Lužických hor, nadešel čas posunout je dál. Alespoň tedy z hlediska popularity.

Hradec Králové, Liberec - Liberečtí fotbalisté vyhráli v 25. kole první ligy v Hradci Králové 1:0 a další klíčový zápas sezony zvládli. Tříbodový zisk z východu Čech jim přiblížil záchranu mezi tuzemskou elitou opravdu podstatně.

Velký úspěch pro liberecký cheerleading

Liberec - A-STYL Liberec Dragons si přivezl z mistrovství republiky dva tituly. K tomu sadu tří stříbrných medailí a jeden bronz. To je úspěch na Národní soutěži malých divizí ve sportovním cheerleadingu. Republikového šampionátu se v pražské BB aréně zúčastnilo na 350 soutěžících.