Dukla vyhrála set, ale potom podlehla 1:3

Novi Sad (Srbsko) - Volejbalisté Liberce včera prohráli v prvním utkání 3. kola Challenge Cupu v Novém Sadu s domácí Vojvodinou 1:3.

8.12.2010

Volejbalisté Dukly Liberec. Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Appeltauer

Proti srbskému týmu, který hraje soutěž po neúspěchu v Poháru CEV, začali Severočeši slibně a získali první set 25:23, další dva ale stejným poměrem ztratili a čtvrtou sadu opanovali domácí po výsledku 25:18. Odveta v Liberci je na programu 15. prosince. V Srbsku se hrál dlouho vyrovnaný zápas a v koncovce úvodního setu měli svěřenci trenéra Michala Nekoly více štěstí. Vypracovaný první setbol hned proměnili.

Ve druhé sadě domácí utekli českému týmu na 16:13 a pak na 20:14 a Liberci se už přes silný závěr nepodařilo výsledek zvrátit. Třetí set měl podobný průběh, jen domácí odskočili Liberci ještě o něco dříve, přesto sada skončila opět nejtěsnějším rozdílem. Liberec, který se na jaře probojoval až do Final Four Challenge Cupu a skončil čtvrtý, potom odpadl. Novi Sad čtvrtou sadu vyhrál snadno a po 105 minutách zápas ukončil.

Podobnou výchozí pozici měla ale Dukla i v předchozím kole proti bulharskému Gabrovu, se kterým nejprve prohrála 1:3, ale doma po stejném výsledku a následném triumfu ve zlatém setu vybojovala postup.

Vojvodina Novi Sad - Dukla Liberec 3:1 (-23, 23, 23, 18). Rozhodčí: Berenstein (Izr.), Medvid (Ukr.). Čas: 105 min. Diváci: 500.
Postupující z duelu Liberec – Novi Sad se střetne v lednovém osmifinále s lepším z dvojice Kakanj (Bosna a Hercegovina) – Posojilnica Aich/Dob (Rakousko).

Spoluautor: Jaroslav Sedlák