Druhý zápas se hraje příští týden v Maďarsku a Dukle v něm stačí uhrát jediný set k postupu. Pokud by prohrála 0:3, rozhodl by následný „zlatý tie–break“. Včera Liberečtí splnili roli favorita, i když v prvním a zejména ve třetím setu si navzdory slibnému vedení situaci zkomplikovali.

V první sadě šli hned na začátku při servisu Repáka do vedení 4:0, potom zvýšili na pětibodový náskok. Za stavu 8:3 ovšem nastoupil na podání na maďarské straně druhý nejstarší hráč mladého týmu hostů, 24letý Attila Lukács, a za chvíli bylo vyrovnáno.

Oba týmy se potom tahaly o každý bod, ale koncovku Dukla zvládla. V klíčových momentech pomohly zejména smeče hrajícího asistenta trenéra Poláka od pravého kůlu a zásahy blokaře Dittricha na středu sítě.

Druhý set vyhrála Dukla hladce a bezproblémově vyhlížel i úvod třetí sady (12:6). Maďaři však využili několika zaváhání Dukly na příjmu, ožili, vyrovnali na 14:14 a v koncovce se dokonce dostali ke třem setbolům! Domácí je však odvrátili a proměněným druhým mečbolem dosáhli kýženého skóre 3:0.

„Bylo to z naší strany nervózní, v prvním a třetím setu jsme vždy polevili v koncentraci a nechali soupeře stáhnout. Potom jsme to museli uhrát v koncovkách,“ komentoval průběh liberecký trenér Vladan Merta.

DUKLA LIBEREC – DUNAFERR DUNAÚJVÁROS 3:0 (21, 15, 27)

Čas: 80 minut. Rozhodčí: Franolić (Chorvatsko), Telo (Albánie). Esa: 6:1. Zkažená podání: 13:14. Diváků: 415. Sestava Liberce: Repák, Pešl, Dittrich, Polák, Jeslínek, Čermák, libero Ticháček, střídal Vencovský.