Nejprve se šest nejmladších rozjelo na Malou cenu do Kladna, kde soupeřili s plavci z 19 českých klubů a nebylo výjimkou až 80 startujících v jedné disciplíně. Až na stupně vítězů se probila Blažková, která obsadila dvakrát 2. místo na prsařských tratích 50 m a 100 m (46,2 a 1:42,9). Další plavci si také zaplavali svá osobní maxima, která je zařadila na 6. místo Mindlová (100 m znak), Bursová 14. místo 50 m znak, Zikeš 23. místo 100 m prsa, Savická 28. místo 50 m prsa a Procházka 29. místo 50 m znak.

Pětice závodníků poté startovala v Neratovicích na sprinterském čtyřboji, kde každý plavec postupně povinně startuje v padesátkách všemi plaveckými způsoby a poté jsou vyhlášeni dle nejvyššího bodového zisku z těchto tratí. Kdo má zájem, může startovat v doplňkových 100metrových závodech. V jednotlivých kategoriích se na start postavilo i přes 30 závodníků. Ve čtyřboji se nejlépe vedlo Mocovi, který za vítězství získal krásný pohár. Urbanová obsadila páté, H. Hořínková osmé, E. Kořínková dvanácté a Jurčíková 14. místo.

Ve stejném termínu se devět mladších plavců rozjelo do Mladé Boleslavi na tradiční Vlnku. Zde se utkali s plavci z 24 převážně českých klubů a nejvíce se dařilo Janu Jurčíkovi, který každý ze svých čtyř startů proměnil ve stupně vítězů. Postupně obsadil 1. místo na 100 m znak (1:42,0), 2. místo na 50 m znak (46,2) a 2x 3. místo na 50 a 100 m volný způsob (39,9 a 1:30,4). Další slávisté nejlépe skončili: 4. Bursová 100 m znak, 5. Blažková 100 m prsa, 11. Mindl 50 m prsa a na stejné trati 13. Zikeš, shodně 14. místa obsadili sourozenci úspěšného Jana Jakub na 50 m prsa a Josef na 100 m znak, 18. Čihula 100 m znak a 20. Mindlová 100 m polohový závod.

Zatím posledním závodem bylo 1. kolo soutěže družstev, které se plave v jednotlivých oblastech, a k němuž cestovali Liberečtí v brzkou ranní hodinu do Chomutova. Tady šlo trenérům především o to, aby si kvalitně zaplavalo co nejvíc závodníků, a ti se odměnili velkou řadou osobních rekordů. Přestože nešlo o shromažďování maxima bodů pro jednotlivá družstva, skončilo nakonec A družstvo žen na krásném 8. místě z 19 zúčastněných a B družstvo obsadilo 16. místo. Muži skončili patnáctí z celkových 18 družstev. V jednotlivých družstvech bojovali ženy A: E. Kořínková, H. Kořínková, Trávníčková, Truhlářová, B. Vencálková, H. Vencálková a Vencelidesová. Ženy B: Blažková, Brebtová, Bursová, Jurčíková, Kubešová, Mindlová, Mutori a Urbanová. Muži: Čihula, Duda, Fojtíček, Holásek, Moc, Popovič a Sázavský.