Cyklofit Liberec začal sezónu závody na horských kolech

Liberec - V sobotu 13. dubna odstartoval první závod dětského seriálu MTB Cup Libereckého kraje a závod Partners 50 Podralsko v Osečné, které tuto oblast pomyslně otevřely pro všechny cyklisty.

18.4.2013

VÍTĚZKA. Jana Kareisová.Foto: Archiv

Po velmi dlouhé zimě a nepřicházejícímu jaru byli závodníci na trať hodně natěšeni. Ve všech 12 dětských kategoriích se na startu sešlo 110 dětí. Trať byla přizpůsobena rozjezdovému závodu, ale i na rovinaté trati sváděli mladí cyklisté velké souboje. Pro své první vítězství v sezoně si v kategorii žákyň 7 8 let dojela s přehledem Jana Kareisová, která prvenství obhájila i ve Vratislavicích. Fabian Abrt mezi chlapci 7 8 let obsadil 11. místo.

Počasí bylo v sobotu velmi proměnlivé a hned po startu dostali dospělí závodníci první spršku. Profil trati byl mírně zvlněný a trasa vedla po asfaltových a zpevněných cestách. Tomu odpovídalo i vysoké tempo závodníků a taktická jízda ve skupinkách. Z vítězství se v cíli radoval Václav Ježek z Ivar CS Author Teamu a mezi ženami Ivana Loubková z Eleven Rubena Test Teamu. Ze závodníků Cyklofitu se na stupně vítězů podíval ve své kategorii Robert Tišer na 3. místě. Do 10. místa se ve svých kategoriích umístili: Roman Horáček, Katka Krajňáková a Terka Balíková.

Okolo pivovaru ve Vratislavicích se jel závod XC. Kromě tohoto těžkého závodu byl i dětský, kde Kareisová jasně dominovala od první chvíle na trati a na stupních vítězů opět vystoupila na nejvyšší stupínek.

Vítězové dětského závodu v Osečné v žákovských kategoriích 7 8 let: Jana Kareisová, Václav Ježek, 9 10 let: Dagmar Hejhalová, Matěj Stránský, 11 12 let: Magdalena Mišoňová, Tomáš Ježek, 13 14 let: Anna Podskalská, Zdeněk Peterka. Absolutní pořadí na trati 50 km v Osečné. Muži: 1. Václav Ježek (Ivar CS-Author Team), 2. Michal Bubílek (Kellys Bikeranch Team), 3. Jakub Kavalír (SK Žamberk Tessuti Sport). Ženy: 1. Ivana Loubková (Eleven Rubena Test Team).

18.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Špílmachr Chrastavy je exligový Jiří Štajner.

Chrastava vyplenila Vysoké Mýto!

Soud se třemi muži, kteří jsou obžalovaní z vraždy Martina Říhy začal 29. března 2017. Zakladatel První pražské družstevní záložny zmizel před 13 lety a dlouhou dobu patřil k nejhledanějším Čechům v databázi Interpolu.
10

Tři muži jsou obžalováni z vraždy, hrozí jim 12 až 15 let nebo výjimečný trest

Okresní přebor: Rynoltice si vyšláply na vedoucí Český Dub

Liberecko /GALERIE/ - Jarní odvety okresního fotbalového přeboru začaly vzpourou slabých. Předposlední Rynoltice B nastřílely Českému Dubu na jeho hřišti bůra a Višňová si v souboji béček vyšlápla na Chrastavu. Tucet gólů padlo v libereckém derby Vesce a Vratislavic.