Výsledek 3:1 dává Dukle solidní naděje do odvety, která se uskuteční přiští středu 17. prosince v Černé Hoře. Na horké balkánské půdě to jistě nebude jednoduché, ale pokud Liberečtí zopakují výkon ze včerejšího večera, mohli by potřebné dva sety uhrát.

Mužstvo Budvy mělo výškovou převahu – v součtu základních sestav o 34 centimetrů. Zatímco nejvyšším hráčem Dukly je blokař Dittrich s rovnými dvěma metry, hosté měli na soupisce hned osm habánů od 200 do 207 cm.

Dukla si s tím však dokázala poradit. Po hloupě prohraném prvním setu, kdy vedla až do stavu 17:16, přišly klíčové momenty v druhé sadě při otočení stavu ze 14:17 na 22:20 zejména zásluhou bloků. V dalších sadách vždy „ulétla“ soupeři v závěru a vždy při servisu Nesvačila (ze 17:17 na 24:17 a 18:16 na 24:16).

DUKLA LIBEREC – BUDVANSKA RIVIJERA BUDVA 3:1 (–22, 23, 18, 20)

Čas: 94 minut. Rozhodčí: Globačnik (Slovinsko), Skibickyj (Ukrajina). Esa: 5:3. Zkažená podání: 18:15. Diváci: 575. Liberec: Repák, Nesvačil, Dittrich, Vencovský, Pešl, Čermák, libero Ticháček. Střídal Polák. Trenér: Vladan Merta. Budva: Dabovič, Hoho, Jurišič, Čulafič, Boškan, Stankovič, libero Janovič. Bez střídání. Trenér: Veselin Vukovič.