Trochu „jánošíkovsky“ vyhlíží pohled na bilanci posledních 16 zápasů Bílých Tygrů v extralize. Jedenáct jich vyhráli, pět prohráli, ovšem z těchto pěti porážek jsou čtyři s týmy, jimž byly odečteny body za neoprávněný start hráčů (dvakrát s Plzní, jednou s Mladou Boleslaví a jednou s Kladnem). Zbývající prohra z této série přišla v předehrávce 29. kola na ledě vedoucího celku extraligy, Vítkovic.

V posledním utkání před reprezentační přestávkou liberečtí hokejisté své příznivce potěšili. V prodloužení vyhráli na horkém pardubickém ledě 3:2 a poskočili v tabulce na lichotivé třetí místo. Od trenéra Kalouse dostali dvoudenní volno, ale jinak se během pauzy, kterou má extraliga kvůli účasti českého reprezentačního týmu na turnaji v Moskvě, rozhodně nebudou nudit.

Již ve středu dopoledne se znovu sejdou k tréninku. Ve čtvrtek 16.12. je pak čekají dokonce tři fáze! První dopoledne, druhá odpoledne a třetí večer na setkání s majiteli permanentek, klubových permanentek a VIP (zapotí se zejména Tomáš Vošvrda v brance). Trénovat jednofázově budou v pátek, neděli, pondělí, úterý, poté je již čeká středeční zápas na Slavii.

Po něm dostanou volno na 23. 12. a na Štědrý den, nicméně už 25.12. večer se budou opět hlásit v plné polní svým trenérům. A nepomohou jistě ani úplatky v podobě cukroví, vždyť 26. 12. je čeká peklo v Brně při utkání s Kometou. Poté už hráči najedou na klasický extraligový rytmus. V úterý 28. 12. se pro rok 2010 rozloučí s domácími fanoušky utkáním s Kladnem, 30. 12. ještě nastoupí v Mladé Boleslavi.

Pouze na Silvestra dostanou volno. První den roku 2011 již ale opět stráví na tréninku v Tipsport areně… Čeká je totiž nabitý leden, v němž je absolvují 11 zápasů, z toho osm na domácím ledě! Tento měsíc bude pro celou extraligu patrně rozhodující v boji o místenky do play off, předkola a do play out.