Od samého počátku byl k vidění svižný futsal z obou stran a brzy jako první udeřili domácí. Hosté však zvýšenou aktivitou nejen vyrovnali, ale šli i do vedení 2:1, které udrželi do konce poločasu. Kromě dvou branek nastřelili ještě třikrát tyč (Hozda 2 a Kotyza). Domácí trefili brankovou konstrukci jednou.

Úvod druhého poločasu vyšel opět domácím a hned srovnali na 2:2. Hostům netrvalo dlouho a šli opět do vedení po přečíslení dva na jednoho. Vyrovnání se domácí dočkali po střele z nakrátko rozehraného autu a špatného postavení bránících hráčů.

Přetahovaná pokračovala a další branka padla po uvolnění na vápně, kdy se Novotný zbavil obránce a nenápadnou střelou, jak se později ukázalo, zajistil hostům výhru. Hosté měli osm minut před koncem pět faulů, domácí dva, přesto to byli hráči Alfy, kteří měli nakonec výhodu dvou 10metrových kopů, ale jednou trefili tyč a jednou zachránil gólman. A protože ani další obrovské šance hráči Alfy nedali, byl to boj do posledních vteřin, nicméně vítězství už hosté nepustili.

„Domácí jsme postupem času přehrávali, ale bohužel ani z těch nejvyloženějších šancí (Krejčík, Vrabec, Runt) jsme nedokázali odskočit na více než jednu branku. Byl to náš zatím nejlepší výkon a zasloužené vítězství, které nás posunulo opět na třetí místo,“ uvedl trenér Jiří Ouředník.

Branky: Hozda, Krejčík, Houra, Novotný. Alfa: Pátek - Krejčík K., Vrabec P., Runt, Hozda, Houra, Novotný O., Kotyza, Hruška.

Alfu nyní čekají tři utkání v domácí jablonecké hale. To první již v neděli 28. listopadu, kdy od 15.30 hodin hostí Dalmach Turnov.