Kondoři postoupili, přišli ale o Jana Pastyříka

PARDUBICE - Basketbalisté Liberce postoupili do osmifinále Českého poháru.

6.12.2007

KondořiFoto: FOTO:Archiv

Kondoři porazili pardubické béčko na jeho hřišti o dvacet bodů. Zápas 3. kola Českého poháru nedohrál Jan Pastyřík, který se nešťastně srazil s jedním z pardubických hráčů.

„Pardubický basketbalista ztratil rovnováhu a nechtěně našeho hráče udeřil loktem do obličeje,“ popsal nehodu sportovní ředitel Kondorů Jakub Důra.

Výsledek? Pivot Jan Pastyřík má zlomenou čelist a dva měsíce si basketbal nezahraje.

Kvůli zdravotním problémům Jiřího Černoška a Jakuba Blažka odehráli Kondoři pohárové utkání jen v sedmi lidech.

Přesto byl stav již v 5. minutě 4:14, obrat nastal s příchodem Tomáše a Šindeláře. Od té doby se hrál dvacet minut vyrovnaný duel, ve 28. byl stav 44:54.

Zkušenější a silovější Liberec však opět utekl o patnáct bodů a výsledek a postup do osmifinále domácího basketbalového poháru si pohlídal.

Kondoři by měli v nejbližších dnech představit svou druhou posilu. Po rozehrávači Pierru Wootenovi chtějí ještě kádr doplnit o podkošového hráče.

Příští zápas hrají Kondoři již v pátek, kdy v Tipsport aréně hostí basketbalisty Ostravy. Utkání možná ještě Pierre Wooten nestihne, protože Kondoři stále čekají na jeho výstupní list.

6.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Podvodníci zaplavují sociální sítě

Fotbal. Ilustrační snímek.

KRÁTCE ze světa libereckého fotbalu

Žitavské lokálky se oprava nádraží nedotkne

Rekonstrukce nádraží v německé Žitavě, které od pondělí 13. srpna kompletně uzavřela kolejiště v obou směrech, se nedotkla oblíbené Žitavské úzkokolejky

Jiskra pomohla Lukášovi, který trpí mozkovou obrnou

Vratislavice nad Nisou – Kolem dvou tisíc lidí se přišlo podívat na charitativní fotbalové utkání mezi Real Top Praha a TJ Jiskra Vratislavice.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Příchovice – Nejnavštěvovanějším příchovickým místem je jistě rozhledna Maják Járy Cimrmana.