Plavci Aqua Liberec soutěžili na světovém poháru v Jesenici

LIBEREC - U Chebu, na Jesenické přehradě, se uskutečnil 3. závod Světového poháru v orientačním potápění. Podobně jako v Liberci zde startovali závodníci ze sedmi států, mezi nimi Aqua Liberec. Hlavním závodem jednotlivců byl M kurz (600 m rychlostní slalomová trať). V ženách vyhrála Jampolskaja (Ukrajina), druhá Šumilova z Kazachstánu, třetí liberecká Zuzana Štěpánková, šestá Vanda Silná, 8. Jarmila Urbanová, 10. Naďa Tylová.

23.6.2007

PROPRIETY NA ZÁDECH POTÁPĚČE. A pak jen voda a dobrá orientace.Foto: DENÍK/Cihlář Miloslav

V mužích vyhrál liberecký Jan Skružný, 2. Zolotov (Ukrajina), 3. Kornějenko (Kazachstán), 4. Radovan Silný, 7. Lubomír Silný.

V družstvech žen vyhrála Aqua Liberec 1 (Lenka Jeřábková, Silná, Štěpánková, Zuzana Dvořáková), 2. Almaty (Kazachstán), 3. Aqua Liberec 2 (Tylová,Linda Hulinská, Urbanová, Dana Maňhalová). V mužích vyhrál Aqua Liberec (Martin Veselý, Skružný, Radovan Silný a Jakub Němeček).

Mistrovství republiky M kurz ženy: 1. Štěpánková, 2. Silná, 3. Urbanová (všechny Liberec), juniorky: 1. Tylová (Liberec), muži: 1. Skružný, 2. R. Silný, 3. L. Silný, junioři: 1. Holub (Pardubice). V družstvech žen „Sjíždění družstev“ vyhrál Liberec 1 před Libercem 2 a Pardubicemi. U mužů bylo pořadí: 1. Liberec 1, 2. Pardubice, 3. Liberec 2, 5. Liberec 3. „Podmínky viditelnosti ve vodě byly lepší než na liberecké přehradě. Jesenice byla čistčí a vidět bylo pod vodou na čtyři metry,“ uvedl trenér Libereckých Lubomír Silný.

Vložený byl rychlostní závod na 100 metrů - Speed Becher. V ženách zvítězila Štěpánková, 2. Sejničkina, 3. Jampolskaja, 4. Dvořáková. V mužích byl nejrychlejší Zolotov před Skružným, a R. Silným. Časy se pohybovaly pod 40 vteřinami. „Se všemi našimi závodníky byla velká spokojenost. Umístění jsou fantastická. Kluci v družstvech - to byla senzace, dvě vítězství - nádhera,“ nechal se slyšet spokojený trenér.

V průběžném hodnocení Světového poháru je Liberec po třech závodech šestidílného seriálu na prvním místě v soutěži klubů i národů. „Teď máme chviličku pauzu, menší trénink. Pak jedeme na kolech na Šámalku, následuje čtrnáctidenní tvrdý trénink v Liberci na přehradě a po něm následují Světové hry v Bari,“ dodal Silný.

23.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.