Karatisté Slavie TU Liberec přivezli

LIBEREC - Deset medailí přivezli členové libereckého oddílu karate Slavia TU Liberec ze závodů Grand Prix v Hradci Králové. Závody se řadí mezi největší v republice a účastní se jich všechny významné oddíly. Liberecký klub se dokázal prosadit i v takové konkurenci a vybojoval také tři nejcennější kovy.

11.5.2007

SPĚŠNÍ BORCI. Medailisté Slavie TU Liberec zleva: Janis Akhsas, Iva Kolomazníková, Marek Blaha, Alžběta Jiravská.Foto: DENÍK/Pokorný Petr

„Úspěch je to pro nás o to cennější, že velká cena měla nebývale kvalitní mezinárodní účast. Kromě karatistů z Rakouska, Polska, Slovenska, Rumunska závodili i karatisté ze Spojených států nebo Pobřeží Slonoviny,“ zdůraznil Pavel Čelák, trenér libereckých závodníků. V prostorách hradeckého Kongresového centra bojovalo celkem 550 závodníků na pěti tatami. První den soutěžili žáci do 15 let, pět členů libereckého oddílu vybojovalo třetí místa v několika kategoriích. Jakub Torák – 35 kg (11 let), Simona Křikavová - 55 kg (13 – 14 let), Tereza Červená + 60 kg (12 – 13 let), Michal Jánský – 65 kg (14 – 15 let), Tereza Červená BRH (bez rozdílu hmotnosti).

Největšího úspěchu dosáhl David Čelák v kategorii žáků 14 – 15 let do 65 kg, který vyhrál po velmi bojovném výkonu v pěti zápasech a získal pohár za první místo.

Během druhého dne Velké ceny navázala na výkony i další skupina závodníků.

První místa obsadili Marek Blaha – 70 kg (16 – 17 let) a Janis Akhsas – 60 kg (+18 let), stříbrnou medaili získala Alžběta Jiravská – 55 kg (16 – 17 let), třetí místo obsadila Iva Kolomazníková + 65 kg (+ 18 let). „Právě díky silné konkurenci si dosažených výsledků velmi ceníme. Všem závodníkům patří dík za perfektní výkon,“ komentoval Čelák.

11.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Masopustní veselice na sychrovském zámku.
5

Masopustní veselice přilákala na sychrovský zámek stovky lidí

FC SLovan Liberec – FC Fastav Zlín. V souboji domácí Radim Breite (vlevo) a Vukadin Vukadinovič

Liberec má z premiéry bod. Zlínu gól nedal - 0:0

Fotbaloví ostrostřelci z VTJ Rapid a Doubí

Liberec – Hrály se další přípravné fotbaly, v nichž se zejména činili hráči z VTJ Rapid Liberec, které Velký Šenov obšťastnili desítkou.

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

V kurzu jsou technologové skla, ale třeba i výtahář

Liberecký kraj - Některé profese se dají vystudovat pouze v Libereckém kraji.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.