Karatisté Slavie TU Liberec přivezli

LIBEREC - Deset medailí přivezli členové libereckého oddílu karate Slavia TU Liberec ze závodů Grand Prix v Hradci Králové. Závody se řadí mezi největší v republice a účastní se jich všechny významné oddíly. Liberecký klub se dokázal prosadit i v takové konkurenci a vybojoval také tři nejcennější kovy.

11.5.2007

SPĚŠNÍ BORCI. Medailisté Slavie TU Liberec zleva: Janis Akhsas, Iva Kolomazníková, Marek Blaha, Alžběta Jiravská.Foto: DENÍK/Pokorný Petr

„Úspěch je to pro nás o to cennější, že velká cena měla nebývale kvalitní mezinárodní účast. Kromě karatistů z Rakouska, Polska, Slovenska, Rumunska závodili i karatisté ze Spojených států nebo Pobřeží Slonoviny,“ zdůraznil Pavel Čelák, trenér libereckých závodníků. V prostorách hradeckého Kongresového centra bojovalo celkem 550 závodníků na pěti tatami. První den soutěžili žáci do 15 let, pět členů libereckého oddílu vybojovalo třetí místa v několika kategoriích. Jakub Torák – 35 kg (11 let), Simona Křikavová - 55 kg (13 – 14 let), Tereza Červená + 60 kg (12 – 13 let), Michal Jánský – 65 kg (14 – 15 let), Tereza Červená BRH (bez rozdílu hmotnosti).

Největšího úspěchu dosáhl David Čelák v kategorii žáků 14 – 15 let do 65 kg, který vyhrál po velmi bojovném výkonu v pěti zápasech a získal pohár za první místo.

Během druhého dne Velké ceny navázala na výkony i další skupina závodníků.

První místa obsadili Marek Blaha – 70 kg (16 – 17 let) a Janis Akhsas – 60 kg (+18 let), stříbrnou medaili získala Alžběta Jiravská – 55 kg (16 – 17 let), třetí místo obsadila Iva Kolomazníková + 65 kg (+ 18 let). „Právě díky silné konkurenci si dosažených výsledků velmi ceníme. Všem závodníkům patří dík za perfektní výkon,“ komentoval Čelák.

11.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Čtěte Liberecký deník.

KRÁTCE: Co se děje na Liberecku? Přečtěte si stručný přehled

Členové skupiny Wohnout po ošetření.

Kapela Wohnout havarovala cestou z Benátské!

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Tři lehká zranění si vyžádal střet autobusu s dodávkou

Liberec – Ve čtvrtek 27. července v 22:32 vyjížděli profesionální hasiči z Liberce k nehodě, ke které došlo v Hodkovické ulici, kde se střetl autobus s dodávkou.

FOTO, ANKETA: Čtenáři vozí Deník na dovolenou. Kterého z nich pošleme k moři?

Severní Čechy - Zde je 32 fotografií, které se zúčastní naší soutěže Deník na dovolené. O vítězi rozhodne hlasování na internetu, které jsme už spustili. Hlasovat můžete v anketě na konci článku až do středy 9. srpna do 12.00.