VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nocování s mistrem Popperem na ZŠ Švermova ve Františkově

Liberec - Již tradičně na přelomu února a března z pátku na sobotu žáci 6. - 9. ročníku přespali ve škole.

13.3.2013
SDÍLEJ:

Nocování v ZŠ Švermova.Foto: archiv školy

Teprve dva týdny předtím byly prozrazeny názvy akcí ovšem jen jinotajně, např. Víno poteče proudem, Pojď mi hop!, Šupina pro štěstí… Byly v nich schovány názvy sedmi knih autora, kterého známe pod jménem Ota Pavel. Připomněli jsme si tímto 40. výročí jeho úmrtí, které připadá na letošní 31. březen. Všechny sportovní aktivity, pokusy, malování, filmování, tvoření vycházely z těchto literárních děl. Pro názornost: děti si ve čtyřech skupinách vyrobily z prkýnek dvojlyže, navlékly si bundy, čepice, rukavice a vyrazily zdolat „běžecké tratě", nejzdatnější z nich náznakově provedl skok (Pohádka o Raškovi); v učebně fyziky a chemie zkoumaly děti zvířecí vnitřnosti, při sportu si zkusily projít co nejrychleji danou trasu se slovníkem na hlavě, který nahradil parohy (Smrt krásných srnců).

Program byl nabitý k prasknutí, děti se vyřádily při sportování, výborně se bavily při fyzikálních a chemických pokusech i dalších aktivitách (zcela nenásilně tak došlo formou her a zajímavých činností k propojení několika předmětů najednou). Také si pochutnaly na skvělé pizze, ale samozřejmě toho mnoho nenaspaly. V jejich ranních ohlasech na akci se nejčastěji objevuje: bylo to super, skvělý, úžasný! Ocenily všechny pokusy a nejvíce se jim líbily aktivity Lyžníci, Nepřelij a Nítěnky. Ze šupin, které děti namalovaly během večera, vznikla krásná obří ryba.

A co příští rok? To bude zase nějaké překvapení, děti se mají na co těšit, slibují kantoři 2. stupně.

Mgr. Alice Skalská

Autor: Redakce

13.3.2013
SDÍLEJ:
Trenér libereckých volejbalistů Michal Nekola.

Nekola: Štokr je hvězda! Kouč Dukly myslí na titul, repre teď neřeší

Policie. Ilustrační foto.

Zabil se při pádu z okna a další krátké zprávy z Libereckého kraje

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Liberecký kraj - Bojovat proti organizované skupině, která operuje po celé České republice, je náročné. Falešným výběrčím na charitu hrozí maximálně bloková pokuta. V minulém týdnu opět dorazili do České Lípy. Letos je to zatím prý jediný známý případ v Libereckém kraji.

Manévry v řeznictví: Přišla obálka s bílým práškem

Mimoň – Neznámou sypkou látku, která přišla s výhrůžkou v obálce do provozovny řeznictví v Mimoni, hasiči zajistili a odeslali laboratoři.

GALERIE: Psi pomáhají hasičům zachraňovat zraněné, kteří uvízli v sutinách

Plavy - Reportáž na vlastní kůži jaké je sledovat práci záchranářů a jejich psů, ale také ležet v sutinách plných prachu a čekat na vysvobození.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto tento týden startuje

Sedmihorky - /GALERIE/ Jeden z největších a především nejrozsáhlejších festivalů v Českém ráji startuje již zanedlouho. V pátek 30. června otevře hudební a divadelní Sedmihorské léto své brány a odstartuje nejen svůj osmý ročník, ale také prázdninové měsíce divadelním představením Miláček Anna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies