VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NAHLAS Petra Vondřicha...Panenka

Bloger Petr Vondřich pro Deník komentuje aktuální společenské dění v Libereckém kraji.

27.3.2017
SDÍLEJ:

NAHLAS Petra Vondřicha.Foto: Deník

Minulý týden přijel Pavel Nedvěd do České mincovny, aby si tam osobně vyrazil minci se svým portrétem, a pokřtil tak další emisi ze sběratelské série věnované našim fotbalovým legendám. Ještě předtím, než se tak stalo, jsme společně s dalšími pozvanými čekali na recepci, až nás odvedou do výroby, kde se měla celá slavnostní akce odehrát. A najednou, kde se vzal, tu se vzal, přišel ke slečně s guestlistem pán s knírkem a řekl: „Dobrý den, Panenka měl bych tam někde být." „Moment, podívám se," odpověděla slečna a začala nově příchozího hosta pečlivě hledat.

Ten neřekl ani slovo a trpělivě čekal, až ho slečna najde mezi námi ostatními, banálními existencemi. Panenka. Antonín Panenka. NIKDY by mě nenapadlo, že se najde někdo, kdo by ho neznal. Legenda, podle které ve Španělsku pojmenovali dokonce i prestižní fotbalový časopis. Natolik mě ten zážitek z recepce vykolejil, že jsem po zbytek celé slavnostní akce nesledoval po většinu času Grande Paola, ale všímal si, co dělá Antonín Panenka. Nenápadně postával mezi hosty, bavil se s pár známými, potom jako předseda Nadace fotbalových internacionálů představil všem ve stručnosti svou organizaci a zase se pokorně zařadil mezi přihlížející, kteří měli oči jen a jen pro Pavla Nedvěda.

Mohlo by se tohle někdy stát třeba v Anglii nebo Německu? Těžko říct. Já jsem si jen znovu uvědomil, jak zatraceně málo si v naší společnosti vážíme osobností, které měly tu smůlu, že žily a tvořily v době, kdy média ještě zdaleka neměla takovou sílu a moc, jako je tomu dnes. O to víc stojí za ocenění aktivity, které se tento nepříznivý stav snaží napravit, jako třeba právě Nadace fotbalových internacionálů, jejíž hlavní náplní je přispívat ke společenskému ocenění bývalých fotbalových reprezentantů a pomáhat těm z nich, kteří mají zdravotní nebo sociální problémy. Nebo České mincovny, která část výtěžku z prodeje sběratelské série Československé fotbalové legendy věnuje právě na podporu této organizace. Teď je už řada jen na nás. Tak do toho!

Autor je bloger jizersketicho.cz

Autor: Redakce

27.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Motorkáři, ilustrační foto.

Motorkáři ohrožují lesy i lidi

Vandal poničil Gahlerův kříž, pozlaceného Ježíše ukradl

Vandal poničil Gahlerův kříž, ukradl pozlaceného Ježíše

FOTO: Tanečníci z Ghany roztančili Frýdlantskou ulici v Liberci

Liberec - 29. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2017 letos opět dorazil i do Liberce. Tentokrát s heslem: Tancem proti předsudkům!

Nekola: Štokr je hvězda! Kouč Dukly myslí na titul, repre teď neřeší

Liberec /ROZHOVOR/ – Po dlouhé a vyčerpávající sezoně přišel čas na zasloužený odpočinek. „Potřeboval jsem trochu zrelaxovat a tak jsem odjel s rodinou k moři," hlásí přímo z pláže Michal Nekola.

Zabil se při pádu z kola a další krátké zprávy z Libereckého kraje

Liberecký kraj - V uplynulých dnech se přihodily vážné i méně vážné věci. Některé bohužel s nešťastným koncem. 

GALERIE: Pozor na falešné hluchoněmé

Liberecký kraj - Bojovat proti organizované skupině, která operuje po celé České republice, je náročné. Falešným výběrčím na charitu hrozí maximálně bloková pokuta. V minulém týdnu opět dorazili do České Lípy. Letos je to zatím prý jediný známý případ v Libereckém kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies