VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejnická Aprílová zábava 2013

Hejnice - Opět proběhl měsíc březen a k němu již neodmyslitelně patří Hejnická Aprílová zábava. Tentokrát připadla na sobotu 30. března, která předcházela velikonočním svátkům. I proto mohl být tento víkend dosti náročný. Letošní motto se neslo v duchu „Námořníci versus Piráti…".

16.4.2013
SDÍLEJ:
Fotogalerie
7 fotografií

Aprílová zábava v hejnicích.Foto: archiv Hejnic

Proto byl celý sál vyzdoben do námořnických a krvavých barev a všude se na přítomné usmívali tu sličné korzárky tu svalnatí námořníci. Bylo úžasné pozorovat, jak se postupně zaplňuje sál spoustou kostýmovaných účastníků, kteří se nechali vyhecovat a dorazili na akci v tematickém převleku. Zaslouží si za to od nás veliký dík a veliký obdiv, neboť jen v přiložené fotogalerii se můžete podívat, že se kolikrát jednalo o velmi zdařilé kostýmy.

O úvodní slovo se opět postaral pan starosta Jiří Horák, kterého na parketu vystřídala partička košilatých, obrýlených motýlkářů. Nastoupilo totiž předtančení v podobě hejnického neortodoxního spolku B.O.B.R.. Ten pro letošní ročník lehce zavítal na námluvy od Bobří řeky ke korejské hranici, kde se dal dohromady s PSY. Ano, máme na mysli onu šíleně poskakující sexistickou postavičku korejského rapera. Tanečně-divadelní kreace totiž parodovala populární světový tanec GanGam style. Chudáci diváci ještě netušili, že na konci skladby dojde i na ně a část vyvolených si vychutná svou půlminutku slávy. Ale zvládli to skvěle. Když se k nim bobři nahnali a začali je tahat doprostřed parketu byly někde vidět líté boje. Většinou manželé odmítali pustit manželky, obráceně manželky hnaly manžele s velkou chutí a úsměvem na tváři.

O hudební doprovod se celý večer starala tradiční kapela S.P. Band. Na parketu se pak celou dobu střídaly námořní, pirátské a civilní shluky tanečníků. Všichni si snad akci užívali a spálené počty kalorií a tekutin velmi rádi a ochotně doplňovali v přilehlých barech, které byly připravené na nápor námořních vlků.

Přesně s úderem 22. hodiny došlo na zlatý hřeb tombolochtivých účastníků, kdy se losovaly hlavní ceny. Jelikož se jednalo o zábavu námořnickou, byly i ceny hodně námořně alkoholické.

Následovalo klání mezi touto desítkou o hlavní cenu, kterou byla avizovaná myčka. Po potlesku pro vítěze a obrovské radosti manželky (chudák asi nevěděla pro koho myčku vyhrál) asistent dopravil novou myčku… No nová možná není tak úplně, když se na ni podíváte, ale podle vizáže se do kuchyně bude náležitě hodit, protože jinam byste si takovouhle držtičku asi nepostavili. Dostal ji zaplacenou na celý rok. Tedy na mytí, na to ostatní včetně jídla již musí uzavřít domluvu spolu, a podle všeho to je energetická třída „C—„ (cé mínus mínus), protože má spotřebu jak čínské velkoměsto… Po malém poškádlení jsme mu však předali opravdovou cenu novou myčku BAUMATIC, která bude jistě kvalitnějším a hlavně levnějším příslušníkem domácnosti. Tamtu předchozí může odevzdat do jarního svozu nebezpečného odpadu…

S příchodem půlnoci přišlo i půlnoční překvapení. Asistenti „držáci" vyhnali z parketu tanečníky a s rychlostí blesku napnuli modrou plachtu, která dávala tušit o co půjde. Pak za zvuků tradičních tónů z boxerského Rockyho začaly po place pobíhat figurky v županech co vypadaly jako dětský pokus o boxerský zápas. Však se vše brzy vysvětlilo a první tóny Flashdance odtajnily co mají pod barevnými župánky. Objevily se totiž retroplavky a 9 bobrů hupslo do „vody". Následovala akvabelí show na suchu. Okořeněné nenadálým útokem žraloka lidožravého, před kterým zachránil plavce pohotový Mitch z Pobřežní hlídky. Lidé se bavili, akvabely tleskaly a závěrečný tón spustil bouřlivý aplaus. Povedlo se, nikdo se nám neutopil, pro ochránce zvířat sdělujeme, že ani k žraločí úhoně nedošlo. Pak se již plesalo, tančilo a bavilo až do konce akce. Děkujeme všem za účast a námořní pohodu, účinkujícím za odvahu a pořadatelům za svůj čas. Opět se na vás těšíme v sobotu 29. března 2014.

Všechny fotografie a videa za akce najdete na www.mestohejnice.cz, kde je i celá desítka cen v aprílové tombole.

Jaroslav Demčák, místostarosta Hejnic

Autor: Redakce

16.4.2013
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Rozkopáno bude u Máchova jezera i během letní sezony

ANTONÍN HUDSKÝ Narodil se 20. března 
v liberecké porodnici mamince Dagmar Hudské 
z Liberce. 
Vážil 3,50 kg a měřil 52 cm.
5

Hlasujte pro nejhezčí miminko 12. týdne roku 2017

Maria Gornalova a Alexey Yurakov o své kariéře a baletní škole

Liberec – /ROZHOVOR/ Baletní soubor libereckého Divadla F. X. Šaldy na sebe v posledních letech poutá pozornost několika zajímavými představeními. Svou zásluhu na tom mají také sólisté souboru, Maria Gornalova a Alexey Yurakov. V Divadle F. X. Šaldy působí od roku 2009 a stačili zde vytvořit několik pozoruhodných rolí.

Liberec udolal Brno a zajistil si postup

Brno – Liberečtí volejbaloví mistři zvládli 1. kolo play off extraligy a v repríze posledního finále ve čtvrtfinále vyřadili vzdorující Brno 4:2 na zápasy.

Policie chytila podvodníky s auty

Liberecký kraj – Nabízeli ojetá auta za „pěkné" ceny, zkasírovali peníze, ale noví majitelé se svých vozů nikdy nedočkali. Policii Libereckého kraje se podařilo odhalit české buňky mezinárodního gangu podvodníků s ojetinami a sedm cizinců už čeká na soud ve vazební věznici.

Primátor se naštval na Změnu

Liberec – Paragrafu 105 Zákona o obcích chce využít primátor Liberce Tibor Batthyány. Není totiž spokojen s tím, jak se poslední dobou v radě města hlasuje. Většinu v ní má totiž Změna pro Liberec, která má 5 hlasů, zatímco členové bývalého ANO jen 4.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies