VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejnická Aprílová zábava 2013

Hejnice - Opět proběhl měsíc březen a k němu již neodmyslitelně patří Hejnická Aprílová zábava. Tentokrát připadla na sobotu 30. března, která předcházela velikonočním svátkům. I proto mohl být tento víkend dosti náročný. Letošní motto se neslo v duchu „Námořníci versus Piráti…".

16.4.2013
SDÍLEJ:

Aprílová zábava v hejnicích.Foto: archiv Hejnic

Proto byl celý sál vyzdoben do námořnických a krvavých barev a všude se na přítomné usmívali tu sličné korzárky tu svalnatí námořníci. Bylo úžasné pozorovat, jak se postupně zaplňuje sál spoustou kostýmovaných účastníků, kteří se nechali vyhecovat a dorazili na akci v tematickém převleku. Zaslouží si za to od nás veliký dík a veliký obdiv, neboť jen v přiložené fotogalerii se můžete podívat, že se kolikrát jednalo o velmi zdařilé kostýmy.

O úvodní slovo se opět postaral pan starosta Jiří Horák, kterého na parketu vystřídala partička košilatých, obrýlených motýlkářů. Nastoupilo totiž předtančení v podobě hejnického neortodoxního spolku B.O.B.R.. Ten pro letošní ročník lehce zavítal na námluvy od Bobří řeky ke korejské hranici, kde se dal dohromady s PSY. Ano, máme na mysli onu šíleně poskakující sexistickou postavičku korejského rapera. Tanečně-divadelní kreace totiž parodovala populární světový tanec GanGam style. Chudáci diváci ještě netušili, že na konci skladby dojde i na ně a část vyvolených si vychutná svou půlminutku slávy. Ale zvládli to skvěle. Když se k nim bobři nahnali a začali je tahat doprostřed parketu byly někde vidět líté boje. Většinou manželé odmítali pustit manželky, obráceně manželky hnaly manžele s velkou chutí a úsměvem na tváři.

O hudební doprovod se celý večer starala tradiční kapela S.P. Band. Na parketu se pak celou dobu střídaly námořní, pirátské a civilní shluky tanečníků. Všichni si snad akci užívali a spálené počty kalorií a tekutin velmi rádi a ochotně doplňovali v přilehlých barech, které byly připravené na nápor námořních vlků.

Přesně s úderem 22. hodiny došlo na zlatý hřeb tombolochtivých účastníků, kdy se losovaly hlavní ceny. Jelikož se jednalo o zábavu námořnickou, byly i ceny hodně námořně alkoholické.

Následovalo klání mezi touto desítkou o hlavní cenu, kterou byla avizovaná myčka. Po potlesku pro vítěze a obrovské radosti manželky (chudák asi nevěděla pro koho myčku vyhrál) asistent dopravil novou myčku… No nová možná není tak úplně, když se na ni podíváte, ale podle vizáže se do kuchyně bude náležitě hodit, protože jinam byste si takovouhle držtičku asi nepostavili. Dostal ji zaplacenou na celý rok. Tedy na mytí, na to ostatní včetně jídla již musí uzavřít domluvu spolu, a podle všeho to je energetická třída „C—„ (cé mínus mínus), protože má spotřebu jak čínské velkoměsto… Po malém poškádlení jsme mu však předali opravdovou cenu novou myčku BAUMATIC, která bude jistě kvalitnějším a hlavně levnějším příslušníkem domácnosti. Tamtu předchozí může odevzdat do jarního svozu nebezpečného odpadu…

S příchodem půlnoci přišlo i půlnoční překvapení. Asistenti „držáci" vyhnali z parketu tanečníky a s rychlostí blesku napnuli modrou plachtu, která dávala tušit o co půjde. Pak za zvuků tradičních tónů z boxerského Rockyho začaly po place pobíhat figurky v županech co vypadaly jako dětský pokus o boxerský zápas. Však se vše brzy vysvětlilo a první tóny Flashdance odtajnily co mají pod barevnými župánky. Objevily se totiž retroplavky a 9 bobrů hupslo do „vody". Následovala akvabelí show na suchu. Okořeněné nenadálým útokem žraloka lidožravého, před kterým zachránil plavce pohotový Mitch z Pobřežní hlídky. Lidé se bavili, akvabely tleskaly a závěrečný tón spustil bouřlivý aplaus. Povedlo se, nikdo se nám neutopil, pro ochránce zvířat sdělujeme, že ani k žraločí úhoně nedošlo. Pak se již plesalo, tančilo a bavilo až do konce akce. Děkujeme všem za účast a námořní pohodu, účinkujícím za odvahu a pořadatelům za svůj čas. Opět se na vás těšíme v sobotu 29. března 2014.

Všechny fotografie a videa za akce najdete na www.mestohejnice.cz, kde je i celá desítka cen v aprílové tombole.

Jaroslav Demčák, místostarosta Hejnic

Autor: Redakce

16.4.2013
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal. Ilustrační foto.

Kam za fotbalem v Libereckém kraji

Oprava silnice. Ilustrační snímek.

Neschopnost ministrů dopravy zbrzdila výstavbu silnic v kraji o roky

Nařízení EU komplikuje historické bitvy

Frýdlant – Ke střelbě připravit – pal! Rekonstrukce historické bitvy je jedním z taháků Valdštejnských slavností ve Frýdlantě. Zatímco letošní bitva proběhne k plné spokojenosti návštěvníků, o další ročníky už povedou pořadatelé také bitvu, jenže papírovou.

Pohřešovaný senior byl nalezen bez známek života

Frýdlantsko – Rozsáhlé dvoudenní pátrání po 96letém Břetislavu Pokorném z Liberce nemělo šťastný konec. Bezvládné tělo starého muže nalezli policisté několik kilometrů od Nového domu v Lázních Libverda, kde byl ubytovaný.

Porucha polykání je stále podceňovaná diagnóza

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Mluvit, číst, psát, polykat. Dovednosti, kterým většina nevěnuje ani myšlenku, nebývají pro lidi po cévní mozkové příhodě samozřejmostí. Právě jim i řadě dalších pacientů pomáhá v českolipské nemocnici klinická logopedka Jana Vacková.

Tramvaje do Liďáků nepojedou

Liberec – Ne za pět minut dvanáct, ale v hodině dvanácté přichází modernizace tramvajových kolejí v Rumunské ulici, tedy z Fügnerovy ulice na Šaldovo náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies