VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

3.4.2008

Propagace cestovního ruchu by mohla být lepší

Liberecko bylo známé textilním a sklářským průmyslem, který přinášel obživu místním obyvatelům. Turistický ruch byl jen sezónní záležitostí Jizerských hor. Samotný Liberec se stal spíše cílem jednodenních výletů směřujících do zoologické a botanické zahrady a na Ještěd. Doba se změnila a v kraji je dominující automobilový průmysl. Zároveň stoupl i zájem o cestovní ruch a volnočasové aktivity.

3.4.2008

BLOG: Prokletí uranu

Nechci se pouštět do úvah o tom co nám uran přináší, co nám dává a co bere! Chci jen svou úvahou ukázat prstíkem na dobu, kdy uran pěkně dřímal v zemi a lidé kteří měli nad ním své domovy ani netušili, co se bude za pár let kolem nich dít!

3.4.2008

BLOG: Vláda razantně skoncovala s důvěrou

Topolánek ukázal gesto národu: Jste jedničky! Ve stejném duchu, jako se odehrává celé vládnutí Mirka Gulochlapa Topolánka, pokračují vládní rozhodnutí i nadále. Náš nebohý sociálně zanedbaný ministr, jenž má přinést konečné řešení místního rozvoje, se vrací zpět do svého křesla. Ano, sv. Jiří Čunek opět vystupuje na svůj ministerský piedestal, ze kterého byl před několika měsíci hanebně svržen.

3.4.2008

BLOG: A stará se někdo o dopravu?

Už dlouhou dobu je známo,že Šaldovo náměstí v Liberci je dopravně přetíženo.Řidiči autobusů MHD (a jejich cestující občané)tudy jezdící v odpoledních špičkách by o tom jistě mohli říci své (po kolika popojížděních-hlavně od terminálu-se přes ně konečně dostanou)…

31.3.2008

Odháněčky padly pro Febiofest

Událostí číslo jedna bylo a je jednoznačně Podještědí, ale k tomu jsem svůj názor již napsal do sobotních novin. Mnoho věcí je vážných, a tak i pro vyrovnanost světa vzpomenu na jednu věc nevážnou i vážnou zároveň. Byl jsem se ve čtvrtek podívat v Praze na zahájení Febiofestu (mj. tento největší a nejkvalitnější filmový festival dorazí za týden do Liberce).

30.3.2008

BLOG: Jaro ukázalo, jací jsme

Nastala doba, která bezohledně odkryla naši bezohlednost! Černé skládky jsou všude! Každému dřívějšímu majiteli odložených věcí, bych přála krátký rozhovor s pracovníky technických služeb v době, kdy po nich uklízí! - Není to tak dávno, kdy byla vyčištěná silnice "K domkům" okolo letiště a dnes hanba mluvit jak to tam vypadá!

28.3.2008

NÁZOR: Děkuji, že jste neodepsali své domovy

Ministr životního prostředí došel kzávěru, že skutečně není možné pohrdnout Ústavou ČR, pohrdnout lidmi a jejich právem na domov, kdežijí.

27.3.2008

NÁZORY: Další z faulů Slavie musíme skousnout

V semifinálových soubojích to nejen jiskří na ledových plochách, ale také kolem nich. S počtem odehraných zápasů této série atmosféra takzvaně houstne a do boje vyráží každý klub s jinou zbraní. Před pátým soubojem Bílých Tygrů se Slavií v O2 Aréně si ve čtvrtečním vydání deníku Sport nemohl nikdo nepovšimnout článku s tučným titulkem: Proč Liberečtí padají? A to aniž by se autor zabýval, zda je to pravda nebo ne.

20.3.2008

NÁZOR: Nevěra je selhání, prostituce standard

Personifikace osoby, která je podílníkem ejakulace politika, mi nepřipadá jako zásadní kritérium efektivního využití mandátu voličů. To dokonce i v tom případě, kdy vejde ve veřejnou známost existence konkubíny politika. Vyjma ovšem případů, kdy je program strany či oné osoby politika z části či zcela založen na příslibu sexuální absence svazkově nelegitimních (nikoliv nelegálních) pohlavních styků. Ovšem takový program strany či osoby není, dle mého úsudku, důvodem pro svěření veřejného mandátu.

16.3.2008

Na radnicích je vlajka Tibetu. A pomůžeme?

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO/ Také tento týden měl své výjimečnosti. Jednou znich, nikoliv však přehlédnutelnou vřadě, bylo vyvěšení vlajky Tibetu.

5.3.2008

NÁZORY: Rozvernosti naší České pošty

Co myslíte, dostanete v hlubokém kapitalizmu, jimž se pyšní Česká republika vždy perfektní službu, byť předem zaplacenou? Můžete si tipnout. B je správně – ne, alespoň co se České pošty týče.

5.3.2008

Chceš fotit celebritu - zaplať

Vždycky jsem byl zvyklý, že když někoho vyfotím, tak mi za to zaplatí. V Jihoafrické republice jsem zaznamenal obrácený postup. Chceš vyfotit celebritu - zaplať!

5.3.2008

NÁZORY: Uzavírka silnici ve Vesci je nesmysl

Z tisku jsem se dočetl, že silnice vedoucí přes areál Vesec nemá být v budoucnu průjezdná. Magistrát města Liberce tu chce zakázat vjezd. Povolení pro občany Dlouhého Mostu bude projednáno se starostou obce. S tímto účelovým uzavřením veřejné silnice zásadně nesouhlasím.

4.3.2008

NÁZORY: Liberečan v Liberci

Jsem rozený v Liberci, celý život žiji v Liberci (obzory jsem si rozšířil dlouhodobějšími pobyty ve světě), taktéž moje žena a děti jsou ryzí Liberečané.Samozřejmě od roku 1989 Liberec vzkvétá, ale ptám se, jakým způsobem a jakým směrem?

24.2.2008

Erotický ples bez erotiky? Jak liberecké ...

RUBRIKA: TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO

24.2.2008

Zabíjet kvůli Dostojevskému či Wagnerovi?

Občas mě pozvou na besedu; tu o Vietnamu, Kanadě a Africe, jindy zase o Izraeli a bůhví, o čem ještě. Nedávno přišla řeč i na vzpoury muslimů proti Dánům, že zveřejnili karikatury protoka Muhammada, mluvilo se též o protestech proti papeži Benediktu XVI. za to, že veřejně přečetl bratru pár set roků starý citát císaře Manuela II. Paleologa.

16.2.2008

Ještě k megalomanství

Zatímco v jiných městech radní ruší poplatky za odpad, ruší jízdné MHD, aby jezdilo ve městě méně aut a mnoha dalšími rozhodnutími zpříjemňují svým občanům život, v libereckém zastupitelstvu se zřejmě takový patriotizmus nenosí. Tose řídí spíše heslem po nás potopa. Mymáme arénu a teď vesecký areál. Stále se píše o negativech těchto megalomanských staveb, s čímž se dá jedině souhlasit.

16.2.2008

Víte, co to je ...

Víte, co to je pobídka k činu? Pravidelná rubrika Jana Širokého tentokrát na téma nezbedných a miloučkých dětiček, které své zvládnou přivést až na samý pokraj šílenství.

16.2.2008

K čemu to je, stát se vlivným politikem?

Ještě do nedávna jsem byl nejen já přesvědčený, že touha mnohých našich spoluobčanů stát se vlivným politikem je motivovaná pouze jejich hříšným prahnutím po bezmezné moci a kontu s šesti a více nulami na konci řady čísel od jedné do deseti.

15.2.2008

Přijít znamená lidsky podořit svou účastí

Poznámka Jana Širokého o dobré víře, síle, ale i slabosti, která v nenávisti ublíží.

15.2.2008

Levný neznamená špatný

Vážená redakce, reaguji na článek v měsíčníku Liberecký kraj – Cesta autobusem za prací nemusí být bezpečná v č.2, únor 2008.

15.2.2008

Jako z Ezopovy bajky o neukojených ambicích

Je to jak epizodka z Ezopovy bajky o neukojených ambicích jedné vychytrané lišky a neopatrného havrana, resp. urputné lyžařské běžkyně. Celý svůj život nic jiného nedělala, jen běhala a běhala, odtrhávala si od úst a žila si skromně za ,nepatrné´ milionové dotace sponzorů a Českého lyžařského svazu, někdo tvrdí, že si vyžalovala nějaké ty olympijské medaile, když práskla sovětské dopující běžkyně. Inu, prý jakoby příběh o zloději, jenž křičí: Chyťte zloděje!

13.2.2008

iQpark plánuje velké rozšiřování

Liberec/ Až čtyřikrát větší plochu než doposud bude mít v budoucnu liberecký iQpark. Významné rozšíření by se mělo začít realizovat již na podzim tohoto roku, náklady se vyšphají až k 80 milionům korun.

10.2.2008

Českým světovým pivařům vládnou Jihoafričani

Je to dobrá, nebo špatná zpráva - píše se rok 2008 a Češi jsou staronoví světoví rekordmani v pití piva. Každý občan našeho státu, tedy včetně kojenců a stoletých babiček, vypije ročně v průměru přes hektolitr a půl pivního moku.

2.2.2008

Týden očima Jana Širokého

TŘI OBYČEJNÉ OBRUČE, ALE KAŽDÁ ZA PĚT MILIONŮ ||| Pátek se s pátkem sešel a já si říkám, co napsat, abych vás na počátku víkendu aspoň trochu rozesmál. Jedno téma bych měl, dokonce jsem ho napsal i do titulku, ale jen mám trochu strach, abych vás spíše při vaší kávě nerozčílil. Ale jo, zkusím to. Jen musím malinko proházet pořadí dílů Týdne očima, vlastně to bude dnes vůbec vše jinak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies