VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

25.2.2009

Jak vidí mistrovství Alena Dvořáčková ze Sdružení Staré město

Já si myslím, že MS v klasickém lyžování může přinést Liberci mnoho dobrého. Nelíbí se mi však způsob, jakým bylo v době příprav nakládáno s veřejnými prostředky na tuto akci. Ať už na vybudování potřebných staveb či při směně některých pozemků.

24.2.2009

Jak vidí mistrovství krajský zastupitel Martin Půta

Liberec - MS v Liberci vnímám jako významnou sportovní a společenskou událost a věřím, že díky ní získá náš kraj hlavně v zahraničí větší atraktivitu, a pomůže tak zastavit klesající návštěvnost regionu. Výhrady ale mám k rozpočtu MS.

23.2.2009

Jak vidí mistrovství mluvčí MS Zdeněk Soudný

Jsem rád, že se zatím nenaplnily všechny ty černé předpoklady s nimiž jsme se museli vyrovnat. Šampionát podle mě probíhá ve velmi důstojné atmosféře. Z reakcí sportovních fanoušků mohu říct, že i oni jsou spokojeni.

21.2.2009

Jak vidí mistrovství hejtman Stanislav Eichler

Zatím mohu hodnotit jen první den, neboť hned po slavnostním ceremoniálu jsem musel odjet do polského Stzcyrku. Zde se koná sportovní festival mládeže EYOWF, který bude Liberecký kraj hostit v roce 2011, a převzal jsem tam pořadatelství.

20.2.2009

Jak vidí mistrovství městský zastupitel Jan Korytář

Začnu zahajovacím ceremoniálem, který jen podpořil celkovou pachuť kolem tohoto šampionátu. Nicneříkající projevy, čtyřkolky, popové „hvězdy“ a nakonec rocková kapela za zenitem. Jedním slovem bezradnost a nenápaditost.

22.1.2009

Když děti neznají paragrafy...

KOMENTÁŘ - Máte doma náctileté dítko v deváté třídě a chystá se k přijímacím zkouškám na střední školu? Pak zvažte, zda byste s ním neměli probrat paragrafy občanského zákoníku. Sice je pravděpodobně nebude potřebovat ke studiu, ale mělo by je znát, aby vědělo, jak se má chovat.

21.1.2009

Když láska bolí... a může i zabít

KOMENTÁŘ - Láska překoná všechny problémy? Kdysi jsem tomu možná věřil, ale naivní a dětinské představy mě už dávno opustily.

10.1.2009

Dveře na pohotovosti se možná netrhnou...

KOMENTÁŘ - Vynalézaví rodiče budou moci ušetřit od února i stovky korun. A to díky hodnému kraji, který za ně bude platit poplatky v krajských zdravotnických zařízeních. Když totiž nepůjdou se svými dětmi k obvodnímu lékaři, ale na pohotovost, dost ušetří.

9.12.2008

Když něco dobře funguje, zrušíme to!

Jsem pravidelný návštěvník všech utkání Bílých tygrů v Tipsport areně, občas i na jiných stadionech. Před hokejem i o přestávkách s kamarády vždy rádi zaskočíme na svijanské pivo i vynikající klobásu do bufetu k Mc Peťanovi.

12.11.2008

TUL: Českým studentům nikdo neubližuje

Následující text je reakcí na článek „Čeští studenti nemají při MS 2009 kde bydlet“, který vyšel 11. litopadu 2008. Do redakce ho zaslala mluvčí Technické univerzity v Liberci Jaroslava Kočárková.

18.7.2008

Novelu živnostenského zákona vnímám jako pokrok

NÁZOR HEJTMANA PETRA SKOKANA - Do českých legislativních vod vplula v červenci slibovaná novela živnostenského zákona a do administrativního světa podnikatelů a živnostníků přinesla vlnu novinek a změn.

20.6.2008

Kde vlastně žijeme?

JAK VIDÍM SVĚT - Často jsem přemýšlela nad tím, kde to vlastně všichni žijeme. Je to šťastné město s moderními krásami či staré město podléhající zkáze?

15.6.2008

Poslední dny reportéra Jana Širokého v Deníku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Nastal čas, drazí čtenáři, abych se s Vámi rozloučil. Věřte, prosím, není to snadné loučení. Je však pravdou, že život nečeká. Kdo stojí na místě, ten se nesmí divit, že mu jeho život utekl.

11.6.2008

Nestřílejte nám po šéfce kultury, nemáme jinou

GLOSA - Tak jsem se dnes dozvěděl, že padouchové stříleli, až se naše jediná kulturní redaktorka bála, neb stála opodál.

9.6.2008

Nejen počasí se mění v roce s číslem 8

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Počasí usoudilo, že přišel čas na změnu. V Liberci samovolně odstartovalo léto. Změna je zajímavý stav. Navíc, rok končí osmičkou. Číslo, jenž je změny nositel. Skončila mi dovolená. Také změna. Ne poslední, hádám.

21.5.2008

Líbí se mi úpravy z pera Nečasova ministerstva

NÁZOR HEJTMANA PETRA SKOKANA - Poprvé se ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas o své představě zavedení týdenního volna pro otce novorozenců zmínil přesně před rokem.

14.5.2008

Do mistrovství světa v lyžování 2009 zbývá jen krůček

Liberecký primátor Jiří Kittner: „Byl bych rád, kdybychom byli hrdí na jedinečnou příležitost hostit takto významnou akci.“

11.5.2008

Historie města na překážku

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tak jsme uválčili další týden po Liberecku. A co mě tento týden v kotlině ve stínu ještědské rakety zaujalo?

5.5.2008

Zamyšlení s komentátorem

Liberec - Do Liberce přijel jeden z nejvýznamnějších komentátorů dnešní doby Ivan Hoffman. Byl zde diskutovat se svými čtenáři i posluchači v knihkupectví u Fryče. Celkem hodně se zde rozebíral jeho odchod z vln Českého rozhlasu 1 Radiožurnál.

28.4.2008

S úsměvem do nového týdne. Úsměv, ne křeč

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Z osobních důvodů byl tento týden pro mě velmi vysilující. Takže už mi nezbyly síly na nic vážného. Berme život stejně, jako on bere nás. S dávkou apatie lhostejní.

27.4.2008

O potkávání s Ivanem Hoffmanem

Poprvé jsem se potkal s Ivanem Hoffmanem poněkud jednostranně. Já potkal jeho. On mě nikoli. Seděl jsem v autě a poslouchal poprvé (je tomu už hodně roků) jednu z jeho ranních rozhlasových poznámek.

25.4.2008

NÁZOR: Zrušení záchranných praporů znamená riziko

Liberec - Jako hejtman jsem zodpovědný za řešení krizové situace na území kraje. Proto si v poslední době kladu otázku, jaký bude mít transformace Armády ČR, která je nyní prováděna na základě usnesení vlády z června minulého roku, vliv na náš region.

20.4.2008

Svoboda je prioritní hodnotou člověka

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tento týden se stalo něco výjimečného, čemu jsem se rozhodl věnovat. Pro mnoho lidí ta informace neměla hodnotu, ale já osobně ji považuji za zcela zásadní.

19.4.2008

Regulační poplatky bych razantně rozšířil

Politiky ODS chválené regulační poplatky jsou podle mého názoru velice polovičaté. Má-li stát pod vedením ODS & spol. touhu něco regulovat, měl by tedy tuto regulaci provádět smysluplně. Cílem regulace je ztížit podmínku služby využívané nadbytečně a motivovat v místech, kde je tomu opačně.

18.4.2008

NÁZOR: Kdo by neměl platit?

Liberecký kraj - Jednou stávkovali praktici, podruhé pediatři, potřetí specialisté. Nemocnice se dohadovaly s dodavateli, pojišťovny s lékaři. Vzpomínáte?

15.4.2008

Jiří Drda: Obchodní dům Na Perštýně nechci

Když otevřu noviny s libereckou přílohou, mám pocit, že až na čestné výjimky, kdy s objeví pro Liberečáky zajímavá a pro jejich život zásadní informace, se vlastně nic neděje.

14.4.2008

Ne všichni jsou v Liberci slepí

Liberec - Tentokrát to byl vskutku činorodý týden. Některé věci ve mně zanechaly stopu zklamání, některé mi však daly opět naději. Takže jaký byl Týden očima Jana Širokého?

13.4.2008

Díky všem dárcům

Obchod s lidskou krví je jen dalším krokem rozšiřujícím řady produktů, na kterých se může docela dobře vydělat. Peníze dnes přece potřebude každý. Nehodnotím záměr, obchod je obchod. Spíše mě potěšil názor lékařů a zdravotních sester z liberecké nemocnice, kteří nepochybují o nezištném záměrů těch, kteří doposud darovali svoji krev zadarmo. Já osobně si to myslím také. Vážím si všech dobrovolných dárců krve a je moc milé vědět, že mezi lidmi stále ještě platí: Za peníze všechno nekoupíš.

7.4.2008

Nešlapejte na broučky, když střílíte lidi

Liberec - Čemu bych se mohl věnovat jinému, než Ministerstvu životního prostředí. Přesněji pak jeho hlavě, ochránci přírody a bojovníku za nedotknutelnost krajiny, panu ministrovi Martinu Bursíkovi.

5.4.2008

BLOG: Pohádka o stromech

Dávno a dávno tomu kdy pečlivá ruka hospodáře vysadila stromy okolo rozlehlého a pyšného statku! Možná je nevysadil ve stejný čas, možná ano, ale byly tam dva tak blízko sebe, že v nocích, kdy se dějí zázraky jim narostly ruce a ony se za ně držely až do ranního rozbřesku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies