VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

22.3.2010

Daleko blízkým, blízko vzdáleným.

Jak je to tedy doopravdy? Těžko se to dozvíme, snad kdyby jsme měli možnost nakouknout do budoucnosti. Jakou funkci mají dnešní elektronické sítě?

20.3.2010

GLOSA: Kde na to ty nebohé děti asi tak berou?

Hulení u nás nemá vybudovanou pořádnou tradici, zazní v legendárním dialogu dnes již kultovního českého filmu Samotáři. Jenže film je starý deset let a za tu dobu se situace u nás k nepoznání převrátila.

19.3.2010

FEJETON: Vosy se rojí, včely odlétají. A to je konec

Jezdívám po dálnici večer za tmy z práce. Někdy je jasno a z nebe svítí rybí oko, jindy kapotu bičuje déšť. Občas sněží. Jako byste prolétali tunelem hvězd. Člověk je sám kdesi ve vesmíru.

18.3.2010

GLOSA: S flaškou v ruce žádnou krizi neporazíš...

Každý z nás má někdy chuť se vším praštit a odjet někam hodně hodně daleko.

11.3.2010

GLOSA: Jak spolehlivě poškozovat svou vlastní pověst

Frýdlantsko - Nemám na vás čas, ukončil muž na druhém konci telefonní linky rázně rozhovor a bez váhání zavěsil. Tak proběhl závěr telefonátu do společnosti Nisa Recycling.

10.3.2010

Elektrárna skončí. Za 35 roků

Turów, Polsko – Uhelná elektrárna v polském Turówě, která v minulosti zamořovala svými zplodinami celé Frýdlantsko, plánuje odstavení několika bloků. Vyrábět elektřinu ale bude o více než 10 let déle, než kdysi její vedení slibovalo.

9.3.2010

GLOSA: Historii už nevzkřísíme, tak fanděme investorům

Rozbouřené emoce živnostníků, kteří v areálu jatek po roce 2000 podnikali, si dodnes pamatuju.

8.3.2010

GLOSA: Moudrost jako způsob společenské izolace ?

Často si říkám, například když poslouchám zprávy z politické scény České republiky nebo otázky, které se týkají globálních témat, jak je možné, že se lidi nedohodnou.

5.3.2010

S letními gumami pomalu, borče

FEJETON - Měli pravdu tentokrát. Od pěti set metrů nad mořem sněžení. Když jsem se ve středu po poledni řítil po erdesítce z Prahy kolem Drábských světniček, rozplácl se přede mnou náš kraj jako dort se šlehačkou nahoře.

4.3.2010

GLOSA: Spisovatel, který také fotografoval

Lewis Carroll, vlastním jménem Charles Lutwidge Dodgson, se narodil v roce 1832 v Anglii a zemřel tamtéž v roce 1898. Byl nejen spisovatelem, ale i matematikem na Oxfordské univerzitě.

4.3.2010

GLOSA: Stávka. Co se nepodařilo dnes, může přijít zítra

Všichni si oddychli. Stávka dnes nebude. Odboráři se dohodli, že se pokusí uvěřit slibům politiků, a ti v co nejkratší době sníží vysoké zdanění zaměstnaneckých výhod, které by jistojistě vedlo ke zrušení všech benefitů.

2.3.2010

Může být kultura zadarmo? To těžko.

Liberec - Možná se může zdát, že některé kulturní události nebo umělecká díla jsou příliš drahá a z tohoto titulu je možné polemizovat o jejich smysluplnosti.

12.2.2010

Letěl jsem hlavou proti skále. To mě uklidnilo

Český ráj – Říká se, že ve vteřině před smrtí se člověku promítne celý život. Nevím. Můj otřesený mozek se probral k činnosti, až když nás řadový dvouválec Fiatu 650 o výkonu 24 koní přibližoval k nemocnici a spolulezec a řidič Martin opakoval: „Ten volant je celej zas..nej od krve!“

11.2.2010

Kdo tu chodíval dřív? Běžkaři nebo pejskaři?

Liberec - U Tipsport Areny vyrostlo pro milovníky běžek více než dvoukilometrové kolečko. Není oplocené a je přístupné všem, tudíž i lidem z okolí, kteří si po nedělním obědě vyrazí na krátkou procházku, anebo dokonce i těm, kteří tu přímo ve stopě venčí své psy.

4.2.2010

Kdo je pravý zastupitel? A kdo je ten falešný?

Liberec - Primátor Liberce Jiří Kittner založil občanské sdružení, a to za své peníze vydalo první číslo papírových novin Pravý zastupitel.

29.1.2010

Češi? Ti si vždycky umí poradit

Bylo to celkem jasné a každého normálně uvažujícího člověka ta rovnice nepřekvapí. I přesto stojí za to se nad tím pozastavit a pak se jen nevinně pousmát.

27.1.2010

Někomu může klid stát i za dojíždění do školy

Liberec - Při vstupu do harcovské základní školy na návštěvníka dýchne neuvěřitelný klid. Obzvlášť, pokud zná ostatní školy, kde přes dusot a křik dětí není slyšet vlastního slova.

21.1.2010

GLOSA: Další rána do vazu Frýdlantského výběžku

Frýdlantsko - Nechytáme signál…. Tak si nakupte satelity! Větší nesmysl člověk jen tak neuslyší. Znamená to totiž jediné. Že všichni obyvatelé republiky by sice měli mít stejná práva, v některých případech to však zase není až tak nutné.

20.1.2010

GLOSA: Jesle nejsou o tom, že někdo chce, ale že musí

Do dneška, a jsou to už téměř dva roky, mi v hlavě zní pohotová odpověď primátorova náměstka Ondřeje Červinky na dotaz, co mají rodiče dělat, pokud město zruší jesle.

17.1.2010

Malý komentář k modré vizi 2020

Předevčírem jsem se skrze chladné světlo a reproduktory obrazovky dozvěděl, že budu pracovat minimálně do 67 let. Bohužel jsem úspěšným pokračovatelem mužské řady rodu širokých, což z důvodů na straně výkonnosti svalu srdečního znamená cca 8-10 let (ne o moc více).

14.1.2010

GLOSA: Kdo dává půlku platu za bydlení, ať zvedne ruku!

Do výšek, jakých si ani v nejhorším snu neuměli ještě tak před 15 lety lidé představit, se šplhá výše nájemného v Liberci. To takzvané regulované už o moc nižší, než je průměr tržního nájemného, není.

6.1.2010

O nás bez nás? V hlavní roli mýtné

To se zase dějí věci. Mýtné brány sice vydělávají státu důležité miliony, zprovoznit je ale takovým způsobem, že se o umístění dopravních značek včas nedozví ani jeden místní úřad, je zarážející.

3.1.2010

Prostě si nedají říct a nedají....

Každý rok je to stejné. Vždycky se najde někdo, komu varování odborníků nestačí, a to ať týkající se nadměrného požívání alkoholu, přejídání se nebo zacházení se zábavnou pyrotechnikou.

19.11.2009

GLOSA: Rady bych nechala odborníkům...

Zaručené rady, jak se vyhnout chřipce, případně jak zmírnit její průběh, kolují mezi lidmi. I ke mně se několik takových dostalo a nutno říct, že některé z nich mě poněkud vykolejily.

18.11.2009

GLOSA: Lidé se postavili za jeden strom. A boj se vyplatil

Kotelská lípa přežila desítky válečných konfliktů i nespočitatelné množství bouřek a ničivých uragánů. Vše ve zdraví ustála a stojí dál. Zatím.

12.11.2009

Za smlouvu by měl někdo přece nést odpovědnost

GLOSA - Prodejní smlouvu města Liberce se společností Euridika Bohemia lze těžko kritizovat, když ji člověk nemá v ruce.

11.11.2009

Jdeme na pivo? Jasně, ale jen na facebooku

GLOSA - Jen málokdo se ještě nesetkal s termínem facebook. Informace o této až neskutečně populární sociální síti se hrnou z médií doslova každý den. A upřímně řečeno, začíná to být už trochu otravné.

11.11.2009

Dvacet let představuje pro náctileté celé tisíciletí

POZNÁMKA - Výročí 17. listopadu dnešním náctiletým nic neříká, nic jim toto datum ani vzdáleně nepřipomíná.

6.11.2009

Řidiči by se měli nad sebou zamyslet

GLOSA - Vzhledem k tomu, jak dlouho teprve jezdím autem, tak se nedá říct, že bych měl nějaké zkušenosti či rady pro řidiče. Ale mám vlastní názor k situaci na našich silnicích mezi autoškolami a běžnými vozidly.

6.11.2009

Čeho se bojíte, milí Liberečané?

GLOSA - Rozčarováním skončila anketa, kterou mezi obyvateli města pod Ještědem před pár dny Deník uspořádal. Lidé mají strach veřejně kritizovat vedení města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies