VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

5.12.2012

„Bez nás to nejde!“

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Liberec realizovala od října 2011 pro žáky oboru Zdravotnický asistent a studenty oboru Diplomovaná všeobecná sestra odborné zahraniční stáže v Německu.

3.12.2012

Literární podvečer na Střední průmyslové škole textilní v Liberci

Ten obrázek asi znáte. Mladý jedinec přišpendlený k monitoru počítače ráno, v poledne i večer. Že mládež v dnešní době vůbec nečte? To už dávno není žádné tajemství.

26.11.2012

Nejstarší kantoři SPŠSE Liberec František Hercl a Boženka Krpatová slavili

Liberec - Recept, jak oslavit jubilejní 90. narozeniny svých bývalých kantorů, předvedla 7. listopadu Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec sídlící na Masarykově ulici 7. listopadu.

15.11.2012

Mariášníci hráli ve Vísce o mobil

Víska - Mariáš, to není jen hra na pobavení při popíjení piva v oblíbené hospůdce. Dá se hrát i soutěžně, což dokázali v sobotu 10.11.2012 v KD Víska u Frýdlantu účastníci již sedmého ročníku Víseckého betla cupu turnaje ve voleném padesátníkovém mariáši trojic.

14.11.2012

Stříbrný úspěch týmu ZŠ 5. května

Liberec - Začátkem listopadu se v Praze konalo české finále mezinárodní soutěže First LEGO League a školní tým ze ZŠ 5. května „B.R.A.I.N. Team" podporovaný Libereckým krajem byl připraven bojovat o vysněný postup do evropského kola.

14.11.2012

Příběhy bezpráví na SPŠ textilní Liberec

Liberec - Tak jako každoročně, tak i letos se na naší škole konala akce Příběhy bezpráví aneb Měsíc filmu na školách. Projekt organizuje společnost Člověk v tísni v rámci programu Jeden svět na školách.

13.11.2012

K historii hospicového hnutí v Liberci

Jsem zdravotní sestra a pracuji v ambulanci bolesti v liberecké nemocnici. Od roku 2008 jsem členkou občanského sdružení Hospic pro Liberecký kraj.

9.11.2012

Velký úspěch žactva Ještědské oblasti v orientačním běhu

Liberec - Letošní mistrovství České republiky oblastních výběrů žactva se konalo v Ochozi u Brna. V sobotním závodě štafet jsme měli dvě štafety na stupních vítězů. Štafeta ve složení Petr Melichar, Vít Mareš, Dan Pavlovec kategorii DH12 velkou bojovností dosáhla na bronz.

9.11.2012

ZŠ Vrchlického slavila Halloween

Liberec - Celý první stupeň se rozhodl zpříjemnit si páteční dopoledne a oslavit společně Halloween a Dušičky.

6.11.2012

Vrátit či pokračovat?

Liberec /REAKCE/ -V debatě, zdali mělo Statutární město Liberec přijmout, a nebo nepřijmout úvěr na předfinancování staveb hrazených EU, musí předcházet otázka „zdali vůbec nějaké peníze od EU chceme používat …" Odmítnutí úvěru by se fakticky rovnalo nečerpání prostředků a vrácení alokace dotací. Běžící stavby by se musely dokončit a tedy financovat operativními úvěry, pravděpodobně od samotných dodavatelů staveb.

31.10.2012

Globální problémy lidstva aneb „Mysli globálně, jednej lokálně“

Liberec - Netradiční výuka čekala na žáky Základní školy v ulici 5.května ve středu 24.10.2012. Sešli se ve smíšených skupinách napříč ročníky od 5. do 9.tříd, aby se společně zamysleli nad tak ožehavou otázkou, jakou je budoucnost lidstva.

31.10.2012

Letní sezona na Golf Club Ještěd se pomalu uzavírá

Letní golfová sezóna se pomalu uzavírá a na tento závěr proběhla v Golf Clubu Ještěd dvě mistrovství. Od soboty 22. 9. do neděle 23. 9. probíhalo v Golf Clubu Ještěd „Mistrovství klubu ve hře na rány".

29.10.2012

Učitelé opět pilovali jazyky

Liberec - V hotelu Kořínek v Jizerských horách bylo živo. Sešlo se tu téměř 100 učitelů základních škol Libereckého kraje, aby absolvovali v pořadí již čtvrtý výjezdový kurz angličtiny a němčiny.

29.10.2012

Ve volném čase zvelebovali Liberecký kraj. Dobrovolně

Liberecký kraj - Zatímco politici o víkendu napjatě sledovali, jak dopadnou krajské volby, přes 500 dobrovolníků z celého Libereckého kraje nadšeně bez nároku na mzdu zlepšovalo prostředí ve svém okolí.

26.10.2012

Fotografujte město, ve kterém žijete

Liberecko - Jste vášnivými fotografy? Rádi si třeba na památku dokumentujete město, ve kterém žijete? Podělte se o své snímky s ostatními! FOTOGRAFUJTE MĚSTO, VE KTERÉM ŽIJETE.

9.10.2012

Došlo do redakce Libereckého deníku

Jablonec n. N. - Otevřený dopis ředitele závodu Povodí Labe politickému hnutí „Změna pro Liberecký kraj"

5.10.2012

Liberečtí předškoláci účinkují v Planetě Yó

Liberec - Děti z Liberecké jazykové školky, která při výuce angličtiny využívá metodu Wattsenglish tedy přirozené osvojování cizí řeči za pomoci rodilých mluvčích, se zúčastnily natáčení pořadu České televize „Planeta Yó".

1.10.2012

31. ročník libereckého poháru psovodů

Liberec - Závodů se zúčastnilo se 53 závodníků a psů, kteří změřili své síly v disciplínách poslušnost a obrana. Nově se soutěžilo i v pachových pracech.

27.9.2012

Ve Vísce zažili chovatelské posvícení

Víska - Sousedské setkání ve Vísce se o víkendu vydařilo, lidé se bavili. Na výstavě se předváděli holubi, drůbež a králíci. Přišlo 630 návštěvníků.

28.8.2012

V Pavlovicích si děti i dospělí užili zábavné odpoledne

Liberec - Na poslední prázdninovou sobotu Kynologický klub Pavlovice a společnost Autotrend, spol. s r.o. připravily zábavný program pro celou rodinu. Program, který v 10 hodin odstartovala moderátorka Míša Jadrná, nabízel soutěže pro děti i dospělé, ale také ukázky práce nejen Kynologického klubu, ale i psovodů Městské policie Liberec a SDH Krásná Studánka.

21.8.2012

Se skauty do Finska na Roverway 2012

Víte, co to znamená hyvää päivää? Skočili jste už někdy ze sauny rovnou do jezera? Zabrzdil s vámi už někdy řidič autobusu kvůli skupince sobů stojících na silnici?

14.8.2012

Odposlechy nejsou lidová zábava!

Pakliže to jsou odposlechy ze soukromého či stranického a politického života, je to nevkusné … nebo naopak zajímavé, jak je komu a především bulvárnímu tisku libo. Něco úplně jiného jsou tzv. policejní odposlechy a jejich zveřejňování.

14.8.2012

Byl jsem v dětském koutku...

… a pěkně jsem se naštval. Já vím, jsou horší věci v tomhle městě a řešení jde pomalu. Tohle město je opravdu totálně švorc, to Vám podepíšu.

29.7.2012

Český dům: Fanouškům dveře dokořán

Londýn - Český dům, jakýsi sportovní ostrov českých fanoušků a reprezentantů uprostřed olympijského Londýna, zažil ještě před oficiálním zahájením her svůj den D! V pátek 27. července dopoledne jeho sídlo v Business Design Centre v Islingtonu otevřelo své brány. A od prvních kroků neskrývali návštěvníci úžas z krásného, moderního a originálního interiéru.

17.7.2012

ROZHOVOR: Luděk Nečesaný: Od politiků potřebuji mít spíš klid

Liberec, Karlovy Vary - Krajskou nemocnici vytáhl z červených čísel nejen v Liberci. Podobně se řediteli Luďku Nečesanému daří očistit od dluhů také krajské zdravotnické zařízení v Karlových Varech.

12.7.2012

Dobrovolníci z celého světa pomohou hradu Grabštejnu

V polovině července na hrad Grabštejn již tradičně zavítá skupinka dobrovolníků z celého světa, aby zde pomohli s údržbou hradu.

11.7.2012

Volič může složení kraje lépe ovlivnit

Novela zákona o volbách se odrazí už v nejbližších krajských volbách. Snižuje především počet přednostních hlasů z dříve obtížně dosažitelných 10% na 5% i pro úroveň krajů, což umožní voličům snáze „vykroužkovat" kandidáty i z posledního místa na první, a taky obráceně.

11.7.2012

Obětaví lidé ještě existují, poděkování lékaři z Liberce

Dne 6.7.2012 měla moje rodina vážnou autonehodu na křižovatce za Cvikovem, nedaleko odbočky na Rumburk.

11.7.2012

Změna leká naše zastupitele

Je zřejmé, že Změna pro Liberec vylekala hezkou řádku nejen libereckých zastupitelů.

28.6.2012

Lobuje politické hnutí Starostové pro Liberecký kraj za konkrétní firmu?

Starostové pro Liberecký kraj opět nešetří kritikou. Tentokrát na účet Krajské správy silnic, konkrétně veřejné zakázky na běžnou letní a zimní údržbu silnic II. a III. tříd, které jsou ve vlastnictví Libereckého kraje. Jejich argumenty jsou však zcela liché, snad vyplývají jen z neznalosti problematiky údržby silnic. Nebo je za tím něco jiného? O tom se lze jen dohadovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies