VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory

27.4.2008

O potkávání s Ivanem Hoffmanem

Poprvé jsem se potkal s Ivanem Hoffmanem poněkud jednostranně. Já potkal jeho. On mě nikoli. Seděl jsem v autě a poslouchal poprvé (je tomu už hodně roků) jednu z jeho ranních rozhlasových poznámek.

25.4.2008

NÁZOR: Zrušení záchranných praporů znamená riziko

Liberec - Jako hejtman jsem zodpovědný za řešení krizové situace na území kraje. Proto si v poslední době kladu otázku, jaký bude mít transformace Armády ČR, která je nyní prováděna na základě usnesení vlády z června minulého roku, vliv na náš region.

20.4.2008

Svoboda je prioritní hodnotou člověka

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO - Tento týden se stalo něco výjimečného, čemu jsem se rozhodl věnovat. Pro mnoho lidí ta informace neměla hodnotu, ale já osobně ji považuji za zcela zásadní.

19.4.2008

Regulační poplatky bych razantně rozšířil

Politiky ODS chválené regulační poplatky jsou podle mého názoru velice polovičaté. Má-li stát pod vedením ODS & spol. touhu něco regulovat, měl by tedy tuto regulaci provádět smysluplně. Cílem regulace je ztížit podmínku služby využívané nadbytečně a motivovat v místech, kde je tomu opačně.

18.4.2008

NÁZOR: Kdo by neměl platit?

Liberecký kraj - Jednou stávkovali praktici, podruhé pediatři, potřetí specialisté. Nemocnice se dohadovaly s dodavateli, pojišťovny s lékaři. Vzpomínáte?

15.4.2008

Jiří Drda: Obchodní dům Na Perštýně nechci

Když otevřu noviny s libereckou přílohou, mám pocit, že až na čestné výjimky, kdy s objeví pro Liberečáky zajímavá a pro jejich život zásadní informace, se vlastně nic neděje.

14.4.2008

Ne všichni jsou v Liberci slepí

Liberec - Tentokrát to byl vskutku činorodý týden. Některé věci ve mně zanechaly stopu zklamání, některé mi však daly opět naději. Takže jaký byl Týden očima Jana Širokého?

13.4.2008

Díky všem dárcům

Obchod s lidskou krví je jen dalším krokem rozšiřujícím řady produktů, na kterých se může docela dobře vydělat. Peníze dnes přece potřebude každý. Nehodnotím záměr, obchod je obchod. Spíše mě potěšil názor lékařů a zdravotních sester z liberecké nemocnice, kteří nepochybují o nezištném záměrů těch, kteří doposud darovali svoji krev zadarmo. Já osobně si to myslím také. Vážím si všech dobrovolných dárců krve a je moc milé vědět, že mezi lidmi stále ještě platí: Za peníze všechno nekoupíš.

7.4.2008

Nešlapejte na broučky, když střílíte lidi

Liberec - Čemu bych se mohl věnovat jinému, než Ministerstvu životního prostředí. Přesněji pak jeho hlavě, ochránci přírody a bojovníku za nedotknutelnost krajiny, panu ministrovi Martinu Bursíkovi.

5.4.2008

BLOG: Pohádka o stromech

Dávno a dávno tomu kdy pečlivá ruka hospodáře vysadila stromy okolo rozlehlého a pyšného statku! Možná je nevysadil ve stejný čas, možná ano, ale byly tam dva tak blízko sebe, že v nocích, kdy se dějí zázraky jim narostly ruce a ony se za ně držely až do ranního rozbřesku.

3.4.2008

Propagace cestovního ruchu by mohla být lepší

Liberecko bylo známé textilním a sklářským průmyslem, který přinášel obživu místním obyvatelům. Turistický ruch byl jen sezónní záležitostí Jizerských hor. Samotný Liberec se stal spíše cílem jednodenních výletů směřujících do zoologické a botanické zahrady a na Ještěd. Doba se změnila a v kraji je dominující automobilový průmysl. Zároveň stoupl i zájem o cestovní ruch a volnočasové aktivity.

3.4.2008

BLOG: Prokletí uranu

Nechci se pouštět do úvah o tom co nám uran přináší, co nám dává a co bere! Chci jen svou úvahou ukázat prstíkem na dobu, kdy uran pěkně dřímal v zemi a lidé kteří měli nad ním své domovy ani netušili, co se bude za pár let kolem nich dít!

3.4.2008

BLOG: Vláda razantně skoncovala s důvěrou

Topolánek ukázal gesto národu: Jste jedničky! Ve stejném duchu, jako se odehrává celé vládnutí Mirka Gulochlapa Topolánka, pokračují vládní rozhodnutí i nadále. Náš nebohý sociálně zanedbaný ministr, jenž má přinést konečné řešení místního rozvoje, se vrací zpět do svého křesla. Ano, sv. Jiří Čunek opět vystupuje na svůj ministerský piedestal, ze kterého byl před několika měsíci hanebně svržen.

3.4.2008

BLOG: A stará se někdo o dopravu?

Už dlouhou dobu je známo,že Šaldovo náměstí v Liberci je dopravně přetíženo.Řidiči autobusů MHD (a jejich cestující občané)tudy jezdící v odpoledních špičkách by o tom jistě mohli říci své (po kolika popojížděních-hlavně od terminálu-se přes ně konečně dostanou)…

31.3.2008

Odháněčky padly pro Febiofest

Událostí číslo jedna bylo a je jednoznačně Podještědí, ale k tomu jsem svůj názor již napsal do sobotních novin. Mnoho věcí je vážných, a tak i pro vyrovnanost světa vzpomenu na jednu věc nevážnou i vážnou zároveň. Byl jsem se ve čtvrtek podívat v Praze na zahájení Febiofestu (mj. tento největší a nejkvalitnější filmový festival dorazí za týden do Liberce).

30.3.2008

BLOG: Jaro ukázalo, jací jsme

Nastala doba, která bezohledně odkryla naši bezohlednost! Černé skládky jsou všude! Každému dřívějšímu majiteli odložených věcí, bych přála krátký rozhovor s pracovníky technických služeb v době, kdy po nich uklízí! - Není to tak dávno, kdy byla vyčištěná silnice "K domkům" okolo letiště a dnes hanba mluvit jak to tam vypadá!

28.3.2008

NÁZOR: Děkuji, že jste neodepsali své domovy

Ministr životního prostředí došel kzávěru, že skutečně není možné pohrdnout Ústavou ČR, pohrdnout lidmi a jejich právem na domov, kdežijí.

27.3.2008

NÁZORY: Další z faulů Slavie musíme skousnout

V semifinálových soubojích to nejen jiskří na ledových plochách, ale také kolem nich. S počtem odehraných zápasů této série atmosféra takzvaně houstne a do boje vyráží každý klub s jinou zbraní. Před pátým soubojem Bílých Tygrů se Slavií v O2 Aréně si ve čtvrtečním vydání deníku Sport nemohl nikdo nepovšimnout článku s tučným titulkem: Proč Liberečtí padají? A to aniž by se autor zabýval, zda je to pravda nebo ne.

20.3.2008

NÁZOR: Nevěra je selhání, prostituce standard

Personifikace osoby, která je podílníkem ejakulace politika, mi nepřipadá jako zásadní kritérium efektivního využití mandátu voličů. To dokonce i v tom případě, kdy vejde ve veřejnou známost existence konkubíny politika. Vyjma ovšem případů, kdy je program strany či oné osoby politika z části či zcela založen na příslibu sexuální absence svazkově nelegitimních (nikoliv nelegálních) pohlavních styků. Ovšem takový program strany či osoby není, dle mého úsudku, důvodem pro svěření veřejného mandátu.

16.3.2008

Na radnicích je vlajka Tibetu. A pomůžeme?

TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO/ Také tento týden měl své výjimečnosti. Jednou znich, nikoliv však přehlédnutelnou vřadě, bylo vyvěšení vlajky Tibetu.

5.3.2008

NÁZORY: Rozvernosti naší České pošty

Co myslíte, dostanete v hlubokém kapitalizmu, jimž se pyšní Česká republika vždy perfektní službu, byť předem zaplacenou? Můžete si tipnout. B je správně – ne, alespoň co se České pošty týče.

5.3.2008

Chceš fotit celebritu - zaplať

Vždycky jsem byl zvyklý, že když někoho vyfotím, tak mi za to zaplatí. V Jihoafrické republice jsem zaznamenal obrácený postup. Chceš vyfotit celebritu - zaplať!

5.3.2008

NÁZORY: Uzavírka silnici ve Vesci je nesmysl

Z tisku jsem se dočetl, že silnice vedoucí přes areál Vesec nemá být v budoucnu průjezdná. Magistrát města Liberce tu chce zakázat vjezd. Povolení pro občany Dlouhého Mostu bude projednáno se starostou obce. S tímto účelovým uzavřením veřejné silnice zásadně nesouhlasím.

4.3.2008

NÁZORY: Liberečan v Liberci

Jsem rozený v Liberci, celý život žiji v Liberci (obzory jsem si rozšířil dlouhodobějšími pobyty ve světě), taktéž moje žena a děti jsou ryzí Liberečané.Samozřejmě od roku 1989 Liberec vzkvétá, ale ptám se, jakým způsobem a jakým směrem?

24.2.2008

Erotický ples bez erotiky? Jak liberecké ...

RUBRIKA: TÝDEN OČIMA JANA ŠIROKÉHO

24.2.2008

Zabíjet kvůli Dostojevskému či Wagnerovi?

Občas mě pozvou na besedu; tu o Vietnamu, Kanadě a Africe, jindy zase o Izraeli a bůhví, o čem ještě. Nedávno přišla řeč i na vzpoury muslimů proti Dánům, že zveřejnili karikatury protoka Muhammada, mluvilo se též o protestech proti papeži Benediktu XVI. za to, že veřejně přečetl bratru pár set roků starý citát císaře Manuela II. Paleologa.

16.2.2008

Ještě k megalomanství

Zatímco v jiných městech radní ruší poplatky za odpad, ruší jízdné MHD, aby jezdilo ve městě méně aut a mnoha dalšími rozhodnutími zpříjemňují svým občanům život, v libereckém zastupitelstvu se zřejmě takový patriotizmus nenosí. Tose řídí spíše heslem po nás potopa. Mymáme arénu a teď vesecký areál. Stále se píše o negativech těchto megalomanských staveb, s čímž se dá jedině souhlasit.

16.2.2008

Víte, co to je ...

Víte, co to je pobídka k činu? Pravidelná rubrika Jana Širokého tentokrát na téma nezbedných a miloučkých dětiček, které své zvládnou přivést až na samý pokraj šílenství.

16.2.2008

K čemu to je, stát se vlivným politikem?

Ještě do nedávna jsem byl nejen já přesvědčený, že touha mnohých našich spoluobčanů stát se vlivným politikem je motivovaná pouze jejich hříšným prahnutím po bezmezné moci a kontu s šesti a více nulami na konci řady čísel od jedné do deseti.

15.2.2008

Přijít znamená lidsky podořit svou účastí

Poznámka Jana Širokého o dobré víře, síle, ale i slabosti, která v nenávisti ublíží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies