VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HRÁDEK NAD NISOU

OBRAZEM: Výstava představuje vampýra v celé kráse

Hrádek nad Nisou - Vampýr nemusel vždy nutně mít upíří zuby a plášť hraběte Drákuly. Mohl to být obyčejný člověk, jehož vzhled, povaha nebo třeba hendikep ho vyčleňovaly z tehdejší společnosti. A ta jej bez znalosti dnešních souvislostí považovala za stvoření pekel.

Našli upírovy potomky. Dostal jméno Tobiáš

Hrádek nad Nisou - Srovnání DNA hrádecké kostry potvrdilo, že vampýrovi příbuzní dnes žijí v Albánii.

Hrádek své strážníky dát nechce

Hrádek nad Nisou - Zastupitelé Hrádku nad Nisou odmítli nabídku Městské policie Liberec, že by jim zajišťovala pořádek ve městě. Přišli by o své strážníky.

Hrádek se mění na staveniště. Začala oprava silnic a mostů

Hrádek nad Nisou - Více než rok po povodni, která na dlouho změnila Hrádek nad Nisou, se městu vrací jeho původní tvář. V uplynulých dnech začaly práce na obnově silnic, ulic a mostů všude tam, kde loni řádila voda.

GALERIE: Rozpůlená obec opět splynula

Oldřichov na Hranicích, Kopaczów - Dobu, kdy ještě bývali dnešní sousedé obyvateli jediné vesnice, si připomněli lidé v sobotu na 10. ročníku Evropské pouti v obcích Oldřichov na Hranicích a polském Kopaczówě.

Továrna v Hrádku začne vyrábět v lednu

Hrádek nad Nisou – Výrobní závod na jednorázové inkontinenční pomůcky, který v Hrádku nad Nisou buduje společnost VGP, již má svoje jméno a tvář.

Nová továrna v Hrádku bude vyrábět plenky

Hrádek nad Nisou – Vynka. Tak se bude jmenovat provozovatel továrny, kterou v průmyslové zóně v Hrádku nad Nisou právě buduje developerská společnost VGP.

Visutá lávka ozdobí Hrádek

Hrádek nad Nisou – Dva mosty a jedna lávka v Hrádku nad Nisou se od pondělí osmého srpna měly ocitnou v obležení dělníků. Čilý pracovní ruch už opravdu panuje u dvou z nich. Pokud vše půjde podle plánů, mohou se místní lidé těšit na první visutou lávku ve městě.

Stavba roku: Historické centrum jako nové

Hrádek nad Nisou – Revitalizace historického centra v Hrádku si nominaci na cenu Stavba roku Libereckého kraje plně zaslouží.

Obnova hráze na Kristýně vyjde levněji

Hrádek nad Nisou – Rekonstrukce protržené hráze rekreační nádrže Kristýna v Hrádku nad Nisou na Liberecku bude o polovinu levnější, než projektanti předpokládali. Ve veřejné soutěži zvítězila společnost M–Silnice Pardubice s nabídkovou cenou 11.385 milionu korun včetně DPH, zadání přitom počítalo s cenou kolem 24 milionů korun.

Na Kristýně se chystá filmový festival. Sblíží Čechy s Poláky?

Hrádek nad Nisou – Až 800 stovek Čechů a Poláků očekávají pořadatelé na česko-polském filmovém festivalu, který se uskuteční 23. července od 18.00 hodin v příhraničním rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou na Liberecku.

Grabštejn chystá pestré výlety do minulosti

Grabštejn - Akce plná pohádek, šermu, staré hudby a představení pro rodiny s dětmi. Jako již tradičně ožije o víkendu 2. a 3. července nádvoří hradu Grabštejna postavami ze své historie i klasických českých pohádek, nadto v kulisách funkčního historického tržiště a tvůrčích řemeslných dílen.

Těžaři se už dohodli s lidmi, lom se rozšíří

Hrádek nad Nisou – Dohodou s obyvateli Václavic a Uhelné končí snaha Pískovny Hrádek o rozšíření svého lomu. Záměr těžit směrem k obydlené oblasti Uhelné mají těžaři již 8 let, doposud se jej přes protesty obyvatel a zastupitelů nepodařilo schválit.

Mosty v Hrádku čeká po povodních oprava

Hrádek nad Nisou – Trojice mostů v Hrádku nad Nisou, které zničila loňská blesková povodeň, bude ještě do konce tohoto roku opravena. Obyvatelé Hrádku se na posledním zastupitelstvu dozvěděli, jak budou vypadat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení