VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: FRÝDLANT

Konec parkovacího pekla v Rochlici? Možná za rok

Liberec - Konec bezmocnému popojíždění mezi paneláky a hledání parkovacího místa. Situace na nejlidnatějším sídlišti na Liberci, v Rochlici, by se mohla pomalu lepšit. Plán, jak vyřešit situaci, je však podle náměstka primátora Tomáše Kysely teprve v zárodku. Parkovacího pekla ani pokutových lístků se místní jen tak nezbaví.

Nádraží na Frýdlantsku se mění přímo před očima

Frýdlant - Dvě železniční křižovatky ve Frýdlantském výběžku se rekonstruují. Cestující musí místo vlaků jezdit náhradními autobusy.

Dobrovolníci se chystají na 72 hodin práce pro okolí

Liberecký kraj - Sedmnáct žáků žibřidické základní školy vysadí v pátek dopoledne na školní zahradě jabloň. Frýdlantští školáci se zase chystají na úklid lesíka nedaleko školní budovy. V Hrádku nad Nisou vyrobí zimoviště pro ježka a pro další živočichy.

Přes Frýdlantsko auta pořád sviští rychle

Mníšek, Frýdlantsko - Silnice na Frýdlantsku patří k nejrizikovějším v kraji.

Školní statek ve Frýdlantu je po letech v kladných číslech

Frýdlant -Ještě před pár lety byl na odpis. Spekulovalo se o jeho prodeji i využití. Teď se Školní statek Frýdlant ocitl v kladných číslech, kravín má novou střechu a o zdejší telata je zájem až v Turecku.

Na Frýdlantsko chtějí vrátit zmizelé chmelnice

Frýdlant - Zámecký pivovar rozjel projekt s výzkumným ústavem z Žatce.

AKTUALIZOVÁNO

Vlaky z Frýdlantu do Nového Města kvůli nehodě s autem nejezdí

Dolní Řasnice - Provoz na regionální železniční trati z Frýdlantu do Nového Města pod Smrkem na Liberecku zastavil dnes ráno střet vlaku s osobním autem.

Kamiony budou jezdit dál

Frýdlantsko – Rekonstrukce mostu 
v Polsku se protahuje. Frýdlantsko se děsí zimy.

Ve Frýdlantu se propadají silnice

Frýdlant - Už na devíti místech se ve Frýdlantu propadla část komunikace.

Frýdlant posílil chirurgii, nedostatek lékařů zažehnán

Frýdlant Loňský rok nebyl pro frýdlantskou nemocnici zrovna ten nejlepší. Hromadný odchod lékařů internistů způsobil uzavření lůžkové části interního oddělení, což stále nelibě nesou starostové okolních obcí. Podobný exodus nastal také na chirurgii. „Odešli odsud kolegové, kteří se neztotožňovali s vizí nového vedení nemocnice. Prakticky jsem tu zůstal z bývalého týmu sám," uvedl chirurg Michal Mrázek. Kritický nedostatek lékařů je už ale zažehnán, tvrdí primář chirurgie Lukáš Kohoutek.

Ministr financí Andrej Babiš pokřtil psa, který bude vyhledávat bankovky

Liberec/GALERIE/ - Návštěva ministra financí ve výcvikovém zařízení služební kynologie Celní správy České republiky v Heřmanicích na Frýdlantsku proběhla v dobré náladě. Ministr vtipkoval už během slavnostního přivítání, kdy mu místní zahráli na dudy originální píseň o Heřmanicích, místních psovodech a dokonce v písni zaznělo i jméno ministra Babiše.

Zrušenou trať z Frýdlantu do Heřmanic nahradí cyklostezka

Frýdlant - Už snad tomu nechtěl nikdo věřit. První žádost o převod pozemků pod zrušenou tratí Heřmanička odeslaly obce do Prahy před dvaceti lety.

Auditoři ocenili nemocnici Frýdlant na 75 604 000 korun

Frýdlant - Prodej nemocnice Frýdlant, o kterém se vedly zhusta debaty letos na jaře, zřejmě jen tak neproběhne. Vlastník nemocnice, společnost EUC, už si nechala na přání kraje provést ocenění zdravotnického zařízení. Cena, která z něho vyšla, je ale překvapující. Podle auditorů jde o částku převyšující 75 milionů.

Kašna před frýdlantskou radnicí bude až do jara bez vody

Frýdlant - Kašna před radnicí na frýdlantském náměstí T. G. Masaryka bude až do jara následujícího roku bez vody. Město totiž mění poslední část původního potrubí kašny, na které naváže tradiční zimní odstávka vody.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení