VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

PODÍVEJTE SE: Z kina vytvoří multifunkční dům

Chrastava - Chrastavská radnice se rozhodla pro modernizaci kina, které chce přizpůsobit také pro hraní divadla. Dotaci chce získat z evropských fondů společně s polským partnerským městem Lwówek Śląski. To hodlá zase zrekonstruovat svůj kulturní dům.

V rybníce chtějí začít chovat raky

Chrastava - Léta vypuštěný rybník na samotné hranici Chrastavy s Vítkovem je čerstvě opravený. Dřívější koupaliště se má nyní stát domovem raků. Zhruba tříměsíční intenzivní práce přišly na přibližně 1 milion 200 tisíc korun.

Chrastava vysoudila na firmě miliony

Chrastava - Chrastava po devíti letech soudních tahanic vysoudila miliony. Před 12 lety se zde v ulicích Liberecká a Revoluční a na náměstí 1. máje napojovalo na splaškovou kanalizaci. Akci realizovala liberecká firma Integra. Stavbu společnost předala s řadou nedodělků a na urgence k napravení nereagovala. Město proto podalo na Integru žalobu.

V Chrastavě se objevil padělek bankovky

Liberec - Policisté na Liberecku řešili za prvních devět měsíců letošního roku dvanáct případů udání podezřelých bankovek. Poslední falzifikát se objevil v Chrastavě.

Nechtěl ublížit, říká Vondroušova blízká

Chrastava - Pavel Vondrouš. Jméno muže, který zaútočil na prezidenta republiky Václava Klause, obletělo nejen republiku, ale celý svět. Šestadvacetiletého muže policie obvinila 
z výtržnictví a hrozí mu až dva roky vězení.

AKTUALIZOVÁNO

Muž, který střílel na prezidenta, je obviněn z výtržnictví

Liberec – Až dva roky ve vězení si může odsedět šestadvacetiletý Pavel Vondrouš za páteční útok na prezidenta republiky Václava Klause. V sobotu tuto informaci potvrdila mluvčí policejního prezídia Štěpánka Zatloukalová.

OBRAZEM: Chlouba Chrastavy je zpět

Chrastava - Chrastavě se po dvou letech vrátila technická památka, kterou si před dvěma lety odnesla ničivá povodeň. Secesní most se nyní dočkal svého „následovníka". Slavnostně ho otevřel prezident České republiky Václav Klaus. Od pátku opět slouží lidem.

Svědkyně: Mířil mu přímo na hruď

Chrastava - Útok na prezidenta viděla Mária Koblasová z bezprostřední blízkosti. V té chvíli totiž hlavě státu potřásala rukou

AKTUALIZOVÁNO

Útokem na prezidenta reagoval na situaci ve státě

Chrastava - Proti hlavě státu namířil zbraň mladý muž. Spoušť stiskl pětkrát. Prezidentovi se nic nestalo.

Ulice dostanou nový název

Chrastava - V Chrastavě uvažují o nových názvech dvou ulic. Jedna z nich má být pojmenována po polském partnerském městě.

Čapli mě, zajistili a vytáhli do helikoptéry

Chrastava - Povodeň v roce 2010 se vepsala do našich životů velmi silně. Napáchala nejen škody na majetku, ale také na duši. Řada lidí se dostala do takového nebezpečí, že musela bojovat o holý život. Jednou takovou je i Erika Malinovská z Chrastavy, důchodkyně, kterou zachraňoval vrtulník.

Spor o hernu. Muž bojuje proti radnici

Chrastava - V Chrastavě vytlačili z centra herny, jednu tu ale povolili. To vadí majiteli zakázané herny

Hasiči se dočkají nové cisterny

Chrastava - Téměř dva roky po ničivé povodni, která smetla vše, co jí přišlo do cesty, se dobrovolní hasiči Chrastavy dočkají dalšího rozšíření svého vybavení, tentokrát v podobě nové cisterny. Smlouvu na její výrobu a dodání podepsali zástupce firmy Ziegler HT Gert Pohler a starosta města Chrastavy Michael Canov. Cisterna má chrastavským hasičům začít sloužit ještě letos.

Koupaliště je zařazeno správně, říká hygiena

Chrastava - Krajská hygienická stanice v Liberci odmítá výtky, že koupaliště v Chrastavě u Liberce zařadilo do špatné kategorie. Řekla to krajská mluvčí hygieniků Zuzana Balašová. Přeřazení má za následek, že kvalita vody v Chrastavě přestala vyhovovat normám. Obdobný problém mají i v Jablonném v Podještědí a Novém Boru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies