VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHRASTAVA

Náměstí se proměnilo v autobusové nádraží

Chrastava - Do konce května 2014 potrvají dopravní komplikace nejen v samotném centru Chrastavy. „Museli jsme uzavřít autobusové nádraží z důvodu rekonstrukce Nádražní ulice. Jeho funkci bude vykonávat náměstí 1. máje, a to až do 15. dubna," informoval starosta Chrastavy Michael Canov (SLK).

Chrastava má vrátit 30 milionů

Chrastava - Velice nepříjemné překvapení čekalo na starostu města v těchto dnech v poště. Od Regionálního operačního programu (ROP) dorazil platební výměr na 15 638 592 korun.

Chrastavské lázně jsou v konkurzu, dál ale zůstávají v provozu

Chrastava - Krajský soud v Liberci včera prohlásil konkurz na majetek společnosti Dům pohody, která provozuje termální lázně v Chrastavě na Liberecku.

Po letech mají na návsi zase rybník

Andělská Hora - Obyvatelé velkoměst by se tomu možná vysmáli, ale pro lidi z obce, která má asi tři stovky lidí, je to velká sláva. Po třiceti letech mají opět k dispozici napuštěný malý rybník uprostřed Andělské Hory u Chrastavy.

Tragickým nehodám na trati je snad konec

Andělská Hora - Dlouhých sedm let trvalo, než se obyvatelé Andělské Hory u Chrastavy dočkali závor na železničním přejezdu, kde v roce 2007 zemřel při tragické nehodě řidič osobního auta. Vlak do něj tehdy najel sedmdesátikilometrovou rychlostí. Přejezd se nachází v nepřehledné zatáčce.

Mihulím se daří, komplikují i čištění koryt řek

Chrastava - Kvalita vody v potocích na Liberecku stoupá. Alespoň tak to vypadá podle návratu choulostivých vodních živočichů do potoků a řek na severu Čech. Kvůli výskytu ohrožené mihule si Chrastava dokonce musela vyjednat výjimku k čištění koryta řeky Jeřice.

Digitalizace spasí kina ve Frýdlantu a Chrastavě

Liberecko - Filmové premiéry se vrátí do posledních dvou kin starého typu na sever od Liberce. Ve Frýdlantu a Chrastavě budou totiž místní biografy digitalizovat. Před nimi už to stačili udělat v Hejnicích. Bez moderní technologie by kina zanikla. Filmy na 35 mm pásech se už nevyrábějí.

Domácnostem v Chrastavě zlevní po propojení kotelen teplo

Chrastava - Tisíc korun ročně ušetří domácnosti v Chrastavě napojené na centrální vytápění. Ve městě totiž právě probíhá propojení dvou kotelen na Střeleckém Vrchu a Spartak. Díky sjednocení odběrných míst na jedno jediné a využití modernějších technologií uspoří město až 430 000 korun ročně.

Kulturák v Chrastavě čeká v pondělí demolice

Chrastava - Ruina, v kterou se za poslední dvě desítky let proměnil kulturní dům v Chrastavě, konečně zmizí z povrchu Země. Zchátralá stavba, která paradoxně nikdy nesloužila žádnému účelu, padne pod lžícemi bagrů už v pondělí. Do května bude celý prostor vyčištěn od sutin a zmizí tak poslední připomínka nenaplněného snu Chrastavanů.

Ruiny kulturního domu v Chrastavě zdemoluje chebská firma

Chrastava - Nebezpečné ruiny kulturního domu v Chrastavě na Liberecku zdemoluje chebská firma PH Kovo-Recycling, která s nabídkovou cenou 1,19 milionu korun včetně DPH zvítězila ve veřejné soutěži.

Kvůli sportovišti vykácejí náletové stromy

Chrastava - K vykácení nežádoucího porostu olší, vrb a bříz za tělocvičnou TJ Spartak se chystají v Chrastavě. Na bývalém škvárovém hřišti má vzniknout nové sportoviště.

PODÍVEJTE SE: Chrastava má svůj Harlem Shake

Chrastava /VIDEO/ - Zatímco v loňském roce ovládl internet populární Gangnam Style, letos má na pomyslný trhák našlápnuto Harlem Shake. Krátká videa s tancem připomínající spíše epileptický záchvat doslova zaplavují internet. Na server YouTube uživatelé nahráli už desetitisíce takových videí a jejich počet den za dnem raketově narůstá.

Další lípy padnou! Tentokrát v Chrastavě

Chrastava - Zvuk motorových pil brzy přehluší zpěv ptáků také v Chrastavě. Radnice zde chce pokácet přibližně 50 lip rostoucí v aleji na místním hřbitově. Na první pohled brutální zásah je vynucen zdravotním stavem stromů.

Chrastava pošle Frenštátu sto tisíc a chystá benefiční koncert

Chrastava - Chrastava schválila stotisícový dar pro město Frenštát pod Radhoštěm, které se snaží pomoci obětem nedělního výbuchu. Chrastava navíc uspořádá 13. května benefiční koncert, jehož výtěžek je rovněž určen na pomoc obětem exploze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení