Představeno zde totiž bude vydání kompletního díla Williama Shakespeara v jednom jediném svazku, a to za účasti jeho domácího a současně výhradního autora, dvorního českého shakespearologa a předního anglisty Martina Hilského.

Unikát českého knižního trhu

V českém prostředí se totiž jedná o naprosto unikátní vydavatelský počin. Publikace bez jakéhokoliv kompromisu skutečně pokrývá naprosto kompletní i komplexní zpracování veškeré tvorby jednoho z největších světových dramatiků. Jsou zde všechny hry tragické, komediální, historické i tzv. romance spolu se Sonety, dalšími básnickými skladbami (např. Venuše a Adonis či Znásilnění Lukrécie) a díly spornými i apokryfními.

Snad i proto se knize dostalo toho rovným dílem nejvýstižnějšího názvu, jaký by s předstihem dokázal odtušit i laik neboli velmi prostě, ale tím symboličtěji - Dílo.

Projekt pod značkou vydavatelství Akademia je současně doplněn úvodní studií, každá hra či báseň v knize je uvozena stručnou charakteristikou a technickým popisem, a celek uzavírá přehlednými rejstříky shakespearovských postav. Kniha pak vychází hned ve dvou provedeních. Plátěné vazbě ve stříbrném kartonovém pouzdru a exkluzivní ručně vyrobené kožené vazbě.

Bible génia doplnila studie jeho portrétu

Přítomnost jejího autora v Liberci je o to cennější, že toto kompletní dílo Martin Hilský přeložil a zeditoval sám. „Významnou okolností prvního českého vydání této shakespearovské 'bible' je, že ji doprovází i kniha studií a esejů o Shakespearově dramatickém a básnickém díle, vydaná v roce 2010 rovněž nakladatelstvím Academia. Publikace nazvaná Shakespeare a jeviště svět interpretuje Shakespearovy hry a básně v kontextech anglické a evropské renesance. Proto bylo možné omezit komentáře v této knize na stručné informativní úvody ke každé hře a básni. Kniha je tedy vybavena syntetickou studií, která je pokusem o portrét Shakespeara a jeho doby,“ ještě upřesňuje Martin Hilský dramaturgii konceptu.

A současně dodává: „Přál bych si, aby se tato kniha stala pro čtenáře zdrojem radosti a poznání.“