Mladá Boleslav přistoupila k druhém zápasu výrazně lépe než včera. Středočeši nepůsobili ustrašeným dojmem a již po 30 vteřinách hry se radovali z branky zásluhou Vondrky.  Liberečtí byli od začátku pasivnějším celkem, nicméně se dočkali v 10. minutě vyrovnání. Odražený kotouč se dostal na hůl Petra Jelínka, který bez problémů poslal kotouč do sítě.

Od té doby začali Bílí Tygři úřadovat a těsně před koncem třetiny se poprvé ujali vedení.  Tomáš Filippi využil nahozeného kotouče a z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 ve prospěch domácích.

Pokud do první části vstoupila skvěle Boleslav, tak do druhého dějství domácí. Ti v úvodních čtyřech minutách vstřelili dva góly zásluhou Radana Lence, jenž dřív ve středočeském klubu působil a Petra Jelínka, který zvýšil vedení již na 4:1. Vzápětí měl Liberec k dispozici dlouhou dvojnásobnou přesilovku.

Důležitým faktorem byly přesilovky

V ní měl spoustu šancí, trefil dvakrát tyč, ale gól nepřidal. Naopak. Hosté se ze šoku dokázali oklepat a přestřelka pokračovala. Ve 29. minutě snížil Radim Zohorna, jenž našel mezírku mezi rukou a betonem brankáře. Ve zbývající části přicházely šance na obou stranách, ale branka žádná nepadla.

Ve třetí části přidali domácí třetí gól v přesilové hře. Ve 49. minutě doklepl odražený kotouč Michal Birner za záda bezmocného Růžičky a o necelé dvě minuty později se Liberec trefil již pošesté. Libor Hudáček se zorientoval ve skrumáži před bránou a doklepl kus černé pryže do sítě. Liberec tak vyhrál 6:2 a ve čtvrtfinálové sérii vede již 2:0.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. P. Jelínek (Ševc, L. Krenželok), 19. Filippi (Birner, M. Kvapil), 22. Lenc (Filippi, M. Kvapil), 24. P. Jelínek (Šmíd, L. Hudáček), 49. Birner (M. Kvapil, Ševc), 51. L. Hudáček (Šmíd) – 1. Vondrka (Klepiš), 29. R. Zohorna (Kotvan). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. Diváci: 7500. Stav série: 2:0.

Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Valský, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a P. Augusta.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Kovačevič, Němeček, Kurka, Kotvan, Pláněk, Bernad, Hrdinka – Vondrka, Klepiš, Skalický – Šťastný, Žejdl, R. Zohorna – Látal, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, Flynn, Procházka. Trenéři: Hořava, Patera a Rulík.